کد خبر: ۷۱۴۲۲۱۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
کد خبر : ۷۱۴۲۲۱۸
در جلسه شورای شهر تهران انجام شد؛

اعضای شورای شهر تهران با ۱۹ رأی موافق شهرداری را به برگزاری جلسه با شورایاری‌ها جهت بررسی وضعیت آب و فاضلاب موظف کردند.

شهرداری به برگزاری جلسه مشترک با شورایاری‌ها برای ارائه گزارش آب و فاضلاب موظف شدبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  ادامه بررسی لایحه شهردار تهران درباره حمایت از اجرای شبکه فاضلاب استان تهران در دستور کار یک صد و هفتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران قرار گرفت.

هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در ابتدای بررسی این دستور گفت: کلیات این لایحه بیشتر در جلسه شورای شهر به تصویب رسیده بود ما امروز وارد ارائه پیشنهادات اعضای شورای شهر می‌شویم.

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در مخالفت با این لایحه و با ارائه پیشنهادی گفت: در بند یک این لایحه آمده است که شهرداری اجازه دارد هزینه مجوز حفاری را تا سقف ۵۰ درصد محاسبات تخفیف دهد و در گزارش کمیسیون نیز آمده است که ۵۰ درصد هزینه حفاری نقد و ۵۰ درصد دیگر آن به صورت تهاتری تسویه شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: پیشنهاد من این است که ما کلمه حداقل تا سقف ۵۰ درصد را اضافه کنیم و مابقی مطالبات به صورت تهاتر انجام شود.

پس از اظهار نظر رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، حجت نظری دیگر عضو شورای شهر در موافقت با این پیشنهاد گفت: زمانی که می‌گوییم ۵۰ درصد باید سقف آن را حذف کرد و اگر بگوییم حداقل ۵۰ درصد ممکن است این میزان به ۱۰۰ درصد نیز افزایش پیدا کند.
پس از اظهارنظر نظری عضو شورای شهر تهران، صفا صبوری دیلمی معاون فنی – عمرانی شهرداری تهران به نمایندگی از شهرداری گفت: تصور من این است اگر که ما تا سقف ۵۰ درصد تعهد کنیم ممکن است در بعضی از موارد بدهی‌های ما بیشتر از این مبلغ به شرکت آب و فاضلاب باشد و همین امر دست و بال شهرداری را می‌بندد، زیرا ما با شرکت آب و فاضلاب استان تهران حساب فی مابینی داریم که در انتهای سال عملیات مالی آن انجام می‌شود.

پس از اظهارنظر موافقان و مخالفان پیشنهاد اضافه شدن کلمه "پرداخت حداقل" ۵۰ درصد در صحن شورا به رأی گذاشته شد و اعضا با ۶ رأی موافق و ۸ رأی مخالف به این پیشنهاد رأی منفی دادند.

پس از بررسی این پیشنهاد نوبت به پیشنهاد احمد مسجدجامعی دیگر عضو شورای شهر تهران رسید که در پیشنهاد خود اعلام کرد که شهرداری موظف است با برگزاری جلسه مشترک با شورایاری‌های محله‌ها پیشرفت پروژه آب و فاضلاب را گزارش کند.

مسجدجامعی گفت: ما در منطقه ۱۸ با حضور در بین مردم متوجه شدیم که ۸۰ درصد شبکه فاضلاب در منطقه اجرا نشده و در سفر بعدی خود به شهر ری متوجه شدیم اجرای شبکه آب و فاضلاب مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است و بر همین اساس می‌خواهم پیشنهادی را ارائه کنم که بر این اساس بندی در لایحه اضافه شود که شهرداری موظف شود بر اساس آن با برگزاری جلسه مشترک با شورایاری‌های محله پیشرفت عملیات فاضلاب را گزارش کند.

پیشنهاد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران بدون داشتن موافق و مخالف در صحن شورا به رأی گذاشته شد و با بیشترین آرا (۱۹ رأی موافق) به تصویب رسید.

انتهای پیام/

ضرورت بررسی وضعیت آب و فاضلاب توسط شهرداری‌ها و شورایاری‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر