کد خبر: ۷۱۴۴۲۰۴
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
کد خبر : ۷۱۴۴۲۰۴
معاون آموزشی وزیر دفاع در بابلسر:

معاون آموزشی وزیر دفاع گفت: دانشگاه صنعتی مالک اشتر نخستین واحد دانشگاهی است که از سال ۱۳۸۰ هجری شمسی به موضوع پدافند غیر عامل به صورت علمی پرداخت و سازمان پدافند در نیرو‌های مسلح شکل گرفت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،ابوطالب شفقت معاون آموزشی وزیر دفاع امروز سه شنبه ۲۸ آبان ماه در دومین همایش ملی حفاظت از زیرساخت حیاتی در دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران ،گفت: دانشگاه صنعتی مالک اشتر نخستین واحد دانشگاهی است که از سال ۱۳۸۰ هجری شمسی به موضوع پدافند غیر عامل به صورت علمی پرداخت و سازمان پدافند در نیرو‌های مسلح شکل گرفت و اکنون با بیش از ۱۵ عضو هیات علمی و دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در حال فعالیت است.

او با اشاره به اینکه نخستین همایش پدافند غیرعامل با رویکرد ارزیابی ریسک در حوادث و بحران کشور در سال ۹۴ برگزار شد و نتایج خوبی همراه داشته است،افزود: مسئله بحران، حوادث و کنترل بحران موضوع یک مرحله نیست و با توجه به ویژگی استراتژیکی کشور و موقعیت آن در منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون آموزشی وزیر دفاع گفت: اگر به درستی به موضوع مکان یابی و هماهنگی دقت شود مسئله مهمی در حوزه پدافند غیرعامل بوده و باید توجه ویژه به آن شود.

شفقت با بیان اینکه حوادث یکپارچه و تهدید‌ها پیچیده است، گفت: رویکرد سیستمی و نگاه یک پارچه به حوادثی که در چند سال اخیر در کشور رخ داده ما را بر این واداشت تا بر موضوع پدافند غیر عامل تمرکز بیشتری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر با بیان اینکه امروزه شرکت‌های زیادی در حوزه دانش بنیان در کشور در حوزه پدافند غیر عامل شکل گرفته است، افزود: در دانشگاه مالک اشتر به صورت ویژه به موضوع علم و تخصص پرداخته می‌شود.

شفقت با اشاره به اهمیت نگاه ویژه به مسئله تاب آوری و حفاظت از زیرساخت حیاتی کشور گفت: با توجه به تحولات علمی و تاثیرگذاری حوادث طبیعی نیازمند حفاظت یکپارچه به زیرساخت حیاتی بوده و حفاظت از زیرساخت حیاتی باید مردمی شود.

او با تاکید بر توجه به موضوع پدافند غیر عامل در توسعه اماکن عمومی و خصوصی افزود: اقتصاد مهندسی و کیفیت مهندسی از دیگر پارامتر‌هایی است که در ساخت و توسعه بنا باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس همایش ملی حفاظت از زیرساخت حیاتی با بیان اینکه این همایش با توجه به مخاطبان گسترده باید به گفتمان علمی تبدیل شود، گفت: نقش نیروی مسلح در زمان حوادث و رویکرد میدانی آن پیشگیری از توسعه بحران است.

انتهای پیام/س
 

معاون آموزش وزیر دفاع در دانشگاه مازندران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر