کد خبر: ۷۱۴۴۳۳۹
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
کد خبر : ۷۱۴۴۳۳۹

مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی از کتاب‌خوانان برتر کودک و نوجوان این کانون تجلیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،محمد علی یزدان شناس مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران با گرامی‌داشت هفته کتاب با اشاره به تجلیل از کتاب‌خوانان برتر کودک و نوجوان، گفت: این برنامه ۳۰ آبان ماه در چالوس به منظور تجلیل از اعضای برگزیده کانون مازندران که در مهرواره توسعه کتاب‌خوانی کانون پرورش فکری کشور موفق به کسب رتبه برتر شده‌اند برگزار می‌شود.

او با تاکید براینکه عمده برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در راستای کتاب و کتاب‌خوانی شکل گرفته است افزود: کانون از طریق ۲۷ مرکز فرهنگی هنری ثابت، ۵ کتاب‌خانه سیار روستایی، و یک کتاب‌خانه پستی در استان و با ارایه فعالیت‌های کتاب محور فرهنگی، هنری و ادبی به مخاطبان کودک و نوجوان تلاش دارد تا آن‌ها را در مسیر رشد و شکوفایی استعدادهایشان یاری نماید.

یزدان شناس گفت: مراکز کانون در شهرستان‌ها کتاب‌خانه‌هایی با روش باز هستند که علاوه بر امانت دادن کتاب به کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۷ سال، به ارایه بیش از ۴۰ عنوان فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی می‌پردازند.

مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران، کانون با سابقه نیم قرن فعالیت خود در فعالیت‌های چهل گانه فرهنگی، هنری و دینی، محوریت اصلی خود را در مطالعه و توسعه فرهنگ کتاب­خوانی قرار داده است، چرا که بر این باور است کودکان و نوجوانان هنگام باز کردن کتاب در حقیقت درهای سعادت و خوش‌بختی را به روی خود می‌گشایند تا درمسیر ترقّی و پیشرفت گام بردارند.

او افزود: پنج کتاب‌خانه‌های سیار روستایی کانون نیز در سطح روستا‌های شهرستان‎ نکا، میاندرود، فریدونکنار، بندپی بابل و سوادکوه مشغول ارایه خدمات به کودکان و نوجوانان مازندرانی است و هر یک از از این مراکز، ۲۰ روستا رابا عضویت بیش از ۵ هزار نفر تحت پوشش خود دارند.

یزدان شناس این را هم عنوان کرد که با تلاش‌های صورت گرفته قرار است با همکاری فرمانداران شهرستان رامسر و نوشهر نسبت به تخصیص اعتبار لازم برای خرید دو دستگاه خودرو، دو کتاب‌خانه سیار کانون تا پایان امسال در این شهرستان‌ها به ارایه فعالیت‌های کتاب محور برای کودکان و نوجوانان روستایی بپردازند.

مدیر کانون استان از دیگر فعالیت‌های کتاب‌ محور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران را برنامه‌های کتاب‌خانه پستی استان عنوان کرد گفت: این کتاب‌خانه با ارسال پستی رایگان کتاب به اعضای خود در ۳۴ روستا، بخش دیگری از خدمات کانون را به بچه‎‌های روستایی و کم برخوردار ارایه می‌نماید.

انتهای پیام/س
 

 کتاب‌خوانان برتر کودک و نوجوان  تجلیل می شوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر