کد خبر: ۷۱۴۶۰۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
کد خبر : ۷۱۴۶۰۲۸
معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد؛

منصوری گفت: باید بستر‌هایی محیا شود که تولید محتوا در حوزه هوش مصنوعی رخ دهد تا باعث توسعه اقتصاد و اشتغال در کشور می‌شود.

جعفرزاده/ توسعه تولید محتوا در فضای آی تی باعث توسعه اشتغال می‌شودبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عیسی منصوری معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری اظهار کرد: روند موجود نشان می‌دهد ارزش مشاغل در حوزه هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۲ به ۶ هزار میلیارد دلار برسد، این در شرایطی است که درآمد این حوزه در سال ۲۰۱۵ حدود ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار بوده است.

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کشور ما ۱ درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد و نقش ایران در حوزه آی تی نیز ۱ درصد است، در شرایطی که باید درآمد ما در حوزه هوش مصنوعی ۲۰۰ میلیارد تومان باشد، اما در حال حاضر فقط ۴۰ هزار میلیارد دلار از این حوزه کسب درآمد می‌کنیم.

منصوری بیان کرد: یکی از ایرادات عدم توسعه هوش مصنوعی در کشور ما توجه به زیرساخت‌ها است، در صورتی که ۳۰ درصد ارزش افزوده در حوزه هوش مصنوعی مربوط به بخش زیرساخت‌ها و ۷۰ درصد مربوط به حوزه تولید محتوا است و این موضوع در کشور ما برعکس است.

او افزود: سیاق تجاری سازی در نظام اقتصادی کشور از جنس بالادستی است.


بیشتر بخوانید: درآمد ناچیز کشور از حوزه هوش مصنوعی


معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تولید محتوا و آی تی در کشور ما توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و تنها نظام اجرایی و دولتی آن را افتتاح می‌کند که باید بستر‌هایی محیا شود که تولید محتوا در حوزه هوش مصنوعی رخ دهد و این موضوع باعث توسعه اقتصاد و اشتغال در کشور می‌شود.

انتهای پیام/

لزوم ایجاد بسترهایی مناسب برای تولید محتوا در حوزه هوش مصنوعی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر