کد خبر: ۷۱۵۸۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
کد خبر : ۷۱۵۸۸۴۲
در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه مطرح شد؛

اسماعیلی با بیان اینکه بازداشت عبدالرضا داوری را تائید می‌کنیم، گفت: موضوع ارتباط با آمدنیوز یکی از اتهامات این فرد است.


اکثر بازداشت‌شدگان اخیر آزاد شدند/ تائید بازداشت عبدالرضا داوری به اتهام همکاری با آمدنیوز/ پولشویی ۵ هزار میلیاردی توسط ۳۰۰ نفر در گلستانبه گزارش خبرنگار  حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در پانزدهمین نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از مردم بصیر، موقعیت شناس و آگاه جمهوری اسلامی برای برگزاری راهپیمایی در کشور که موجب ناامیدی دشمنان کشور شد، تشکر می‌کنم.

صف مردم از اغتشاشگران جداست

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه باز هم از مردم تشکر می‌کنم که صف خود را از اراذل و اوباش جدا کردند، افزود: از منظر قوه قضائیه صف معترضان و افرادی که نگران افزایش قیمت سوخت بودند و به واسطه نگرانی به خیابان‌ها آمدند،  از اغتشاشگران جدا است.

اسماعیلی گفت: علی رغم اینکه این اعتراضات خیابانی بدون مجوز غیر قانونی بود ما آن‌ها را اغتشاشگر نمی‌دانیم و آتش زدن اموال عمومی و بر هم زدن امنیت کشور و به شهادت رساندن پاسداران کشور کار گروه‌های خاصی بود که شناسایی شدند.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: آن ها وابسته به سرویس‌های بیگانه بودند که قصد بر هم زدن امنیت در برخی شهر‌ها داشتند.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: در پی این تجمعات گروه‌هایی بازداشت شدند که در همان ابتدا رئیس قوه قضائیه دستور دادند اقدامات عاجلی در جهت تکفکیک بازداشت شدگان انجام شود.

وی ادامه داد: در همین راستا مسئولان قضایی در محل بازداشت این افراد حضور پیدا کردند و با آن‌ها دیدار چهره به چهره داشتند.

اسماعیلی افزود: بنده به همراه دادستان کل کشور و دادستان تهران از زندان اوین و بازداشتگاه پلیس امنیت و زندان تهران بزرگ بازدید داشتیم.

سخنگوی دستگاه قضا بیان کرد: در تمام کشور هم مسئولان قضایی باید هر چه سریع‌تر از بازداشتگاه‌ها بازدید داشته باشند و نسبت به تفکیک ان‌ها اقدام کنند.

اسماعیلی اظهار کرد: تعداد بازداشت شدگان از روز اول کاهش پیدا کرده است و در تهران حدود ۳۰۰ نفر بازداشت هستند. باید افراد تفکیک و با قرار آزاد شوند.

تعداد بازداشتی‌های دانشجو کمتر از اعداد انگشتان دست است

سخنگوی دستگاه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود در اغتشاشات اخیر تعدادی دانشجو هم بازداشت شدند و وضعیت آن‌ها چگونه است؟ گفت: ما در حوادث اخیر بازداشتی‌هایی از اقشار مختلف داشتیم که تعدادی از آن‌ها دانشجو بودند که ما آن‌ها را اراذل و اوباش نمی‌دانیم و به دلیل نگاه ویژه رئیس قوه قضائیه به قشر دانشجو، ایشان دستور دادند که به پرونده آن‌ها به صورت ویژه رسیدگی شود.

اسماعیلی افزود: تعداد زیادی از آن‌ها آزاد شدند و در حال حاضر هم تعداد بازداشتی‌های دانشجو کمتر از اعداد انگشتان دست است.

وی گفت: الان تعدادی از سیاسیون کشور از سفره دانشجویان نان می‌خورند و می‌خواهند که همیشه تعدادی دانشجوی زندانی داشته باشیم که از نمد آن‌ها برای خود کلاه می‌سازند و اعتراضات دانشجویان را بزرگ و جریان سازی می‌کنند، اما زمانی که این دانشجویان آزاد می‌شوند آن‌ها سکوت می‌کنند.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد:این افرادی که سنگ دانشجویان را به سینه می‌زنند هیچ خبری از آزادی آن‌ها منتشر نکردند و ما آن‌ها را به آزادی سیاسی دعوت می‌کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه بعد از سخنان مقام معظم رهبری در هیچ شهری اعتراض نداریم، تصریح کرد: ما در مورد خسارت به شهروندان و اماکن دولتی در وهله اول از خرابکاران مدعی هستیم و ان‌ها باید پاسخگوی این خرابی‌ها باشند.

وی افزود: ممکن است برخی از اغتشاشگران شناسایی نشوند، به همین دلیل به دولت تاکید کردیم در چهارچوب مقررات برای جبران خسارت تمهیداتی انجام دهد و مساعدت کند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: اسماعیلی گفت: بار‌ها اعلام کردیم که اگر دستگاهی ترک فعل انجام دهد ما به این ترک فعل‌ها رسیدگی می‌کنیم. امیدواریم همه به وظایف خود عمل کنند که نیاز به تعقیب قضایی نباشد.

آمار کشته‌شدگانی که رسانه‌های معاند اعلام می‌کنند، کذب محض است

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به اینکه اعدادی که رسانه‌های خارجی و معاند درباره کشته شدگات اغتشاشات اخیر اعلام می‌کنند کذب محض است، گفت: تعداد کشته شدگان کمتر از این اعداد است و اعداد و اسامی که این رسانه‌ها اعلام می‌کنند هر دو کذب است.

وی با بیان اینکه خیلی از این کشته شدگان توسط اغتشاشگران تیر خورده اند و تیر‌های شلیک شده از اسلحه‌های سازمانی پلیس نبوده و ما برای این آسیب‌ها مدعی هستیم، افزود: مردم باید فریب این کشته سازی‌ها را نخورند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه این رسانه‌ها اسامی را اعلام می‌کنند که کشته شده‌اند و کذب است، بیان کرد: آن‌ها نام دختر چهارده ساله به نام نیکتا اسفندانی را می‌گویند که در اغتشاشات کشته شده است که کذب بود و این فرد به دلیل مسمومیت فوت کرده بود.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: در اغتشاشات سال ۸۸ هم نام افرادی مانند سعید پورآقایی اعلام شد و گفتند این فرد شهید شده است و برای او در تهران مراسم ختم گرفتند که خانواده این فرد اعلام کرد، فرزندشان زنده است.

آمریکا به پرداخت ۱۳۰ میلیارد دلار محکوم شده است

اسماعیلی با بیان اینکه آمریکا اگر در کشور‌های اسلامی فرصتی ببینند دنبال ایجاد اغتشاش است، اظهار کرد: آن‌ها داعش را ایجاد کردند و ادعای حقوق بشری آن‌ها هم گوش عالم را کر کرده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: در حال حاضر ما ادعا داریم که این کشور با موشک‌ها افرادی زیادی را کشته است و ادعای حقوق بشری هم دارد. ما در مورد اقدامات غیر حقوق بشری امریکا ادعا داریم چه در مورد حادثه طبس و چه در حوادث دیگر.

وی گفت: از دولت آمریکا ادعا داریم و این ادعا از سوی مردم است و تا کنون ۳۶۰ پرونده علیه امریکا تشکیل شده و رای به محکومیت ۱۳۰ میلیارد دلاری امریکا داده شده است.

بازداشت فرماندار شهر قدس صحت ندارد

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوالی درباره دستگیری فرماندار شهر قدس به دلیل دادن دستور تیراندازی به اغتشاشگران گفت: این موضوع صحت ندارد.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد بازداشت پسر یکی از وزرای سابق اظهار کرد: این فرد بازداشت شده است؛ البته او تنها نیست و چهار نفر دیگر هم بازداشت هستند و پرونده در دادسرا است؛ موضوع پرونده مالی است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در مورد آگهی های غیر اخلاقی در سایت دیوار گفت: قطعا خرید و فروش مشروبات الکی و اسلحه و مواد مخدر در سایت ها تخلف است و هر موردی که اعلام شود ما رسیدگی می کنیم و این موضوع در صلاحیت شورای حل اختلاف نیست و در صلاحیت دادگاه است.

اسماعیلی بیان کرد: اگر پرونده اشتباهاً به شورای حل اختلاف ارسال شده باشد به دادسرا بازمی گردد و این موجب نگرانی نیست؛ دستگاه قضایی قویا به تخلفات رسیدگی می کند.

سخنگوی قوه قضائیه درباره اجرای حکم قصاص یک محیط بان در کرمان اظهار کرد: این حکم ارتباطی با شغل این فرد نداشت. هر جایی که محیط بانان در چهارچوب قانون از محیط زیست حفاظت می کنند و حادثه ای رخ دهد در حمایت قوه قضاییه هستند.

اسماعیلی بیان کرد: این فرد با فرد مقتول در جلوی درب خانه پدری درگیر می شود و با اسلحه سازمانی یک تیر به او شلیک می کند.

وی گفت: کنترل بازار با دولت است و نهادهای دولتی باید اقداماتی را انجام دهند که کالاها گران و موجب نارضایتی مردم نشود.

سخنگوی دستگاه قضا اظهار کرد: اگر تخلفی در این حوزه رخ دهد رسیدگی به پرونده ها با دولت و سازمان تعزیران حکومتی است.

اسماعیلی بیان کرد: بعد از حوادث سیل امسال رئیس قوه قضائیه تاکید کردند که این آخرین باری است که رحمت الهی به مشکل و چالش برای مردم تبدیل می شود.

وی تاکید کرد: به دستگاه‌های مربوطه هم این موضوع را تاکید کردیم و هر جایی که تعددی به بستر رودخانه ها شده است باید تا قبل از بارندگی های زمستان اقدامات لازم انجام شود.

توضیحات سخنگوی دستگاه قضا درباره پرونده فساد در دولت نهم و دهم

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره پرونده فساد در دولت نهم و دهم گفت: این پرونده به پرونده بانک زنجانی بر می‌گردد، اما برای هیچ وزیری در این دولت کیفرخواست صادر نشده است.

وی افزود: برای بخشی از این پرونده حکم قطعی صادر شده و برای بخشی دیگر حکم صادر شده است که قطعی نشده است. به بخشی از پرونده هم هنوز رسیدگی نشده است.

آخرین وضعیت پرونده دو نماینده مجلس مرتبط با تخلف در واردات خودرو

سخنگوی دستگاه قضا اظهار کرد: پرونده احمدی و عزیزی دو نماینده مجلس زنجان به دادگاه رفت و دادگاه تشکیل شد.

وی افزود: به تشخیص دادگاه این پرونده نیاز به تحقیقات و کار کارشناسی دارد، زیرا این پرونده به این دو نفر محدود نیست و نام یکی از شرکت‌های بزرگ خودروساز هم وجود دارد.

اسماعیلی گفت: بعد از نتیجه کارشناسی به پرونده رسیدگی می‌شود؛ ممکن است کار کارشناسی طولانی شود که ما دقت را فدای سرعت نمی‌کنیم.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: در همین شعبه پرونده یکی از شرکت‌های وارد کننده که ۴۱۴ خودروی لوکس را غیرقانونی وارد کرده بود رسبدگی شد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: بعد از کارشناسی پرونده مشخص شد این شرکت ۵۴ هزار خودروی لوکس را به کشور وارد و مبالغ دولتی را پرداخت نکرده است.

سخنگوی دستگاه قضا درباره اینکه دیواندری در دادگاه با اشاره به نام داماد علوی و دستغیب مواردی را مطرح کرده و آیا قوه قضائیه به این اتهامات رسیدگی می کند، گفت: دادگاه به این پرونده رسیدگی می کند؛ نام این افراد به عنوان متهم در پرونده وجود ندارد و نمی دانیم که این افراد در دادسرا پرونده دارند و یا خیر.

بازداشت عبدالرضا داوری را تائید می کنیم

وی با بیان اینکه بازداشت عبدالرضا داوری را تائید می کنیم، اظهار کرد: این فرد اتهامات متعددی دارد و موضوع ارتباط با آمدنیوز یکی از اتهامات این فرد است که در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه یکی از افتخارات قوه قضائیه وصول مطالبات بانکی است که حتی خود بانک‌ها هم دنبال آن نبودند، افزود: یکی از بدهکاران مربوط به بانک اقتصاد نوین است که ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی بانکی داشت و در دوران بازداشت ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسویه کرده و فعلا در بازداشت است.

سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: پرونده پرهام آزادشهر از پرونده‌های مهم اقتصادی در استان گلستان است که حکم آن صادر شده است.

اعضای باند بزرگ پولشویی دستگیر شده اند

اسماعیلی اظهار کرد: پرونده باند بزرگ پولشویی در استان گلستان تشکیل شده که در مرحله بازپرسی است؛ ۹ نفر بازداشت هستند.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ نفر عضو این باند هستند و رقم پولشویی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است، افزود: از این گروه ۷۸ نفر ممنوع المعامله و ۱۵۳ نفر ممنوع الخروج شدند؛ ۱۸۰ حساب بسته شد. از آن‌ها ۳۰ کیلو شمش طلا و ۴ خودروی گران قیمت به ارزش ۱۵ میلیارد تومان کشف شد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: همچنین از آن‌ها ۱۰ ملک در اراضی گران قیمت گرگان و زمینی کشاورزی ۲۰۰ هکتاری و املاکی در قبرس و افغانستان و ۱۰۰ خودروی سنگین و نیمه سنگین و ۳۰۰ سند رسمی کشف شد.

وی در مورد اعلام ۶ میلیارد تومان پاداش هیات مدیره بانک کشاورزی توسط یکی از پایگاه‌های خبری گفت: ما به این موضوع ورود کردیم تا بررسی کنیم واقعیت مطلب چیست؟ آیا پاداش غیرمتعارف بود و یا طبق ادعای بانک اشتباه تایپی و گذاشتن یک صفر بیشتر بوده است؟ فرصت دهید که تحقیقات انجام شود.

اسماعیلی بیان کرد: بعد از حوادث سیل امسال رئیس قوه قضائیه تاکید کردند که این آخرین باری است که رحمت الهی به مشکل و چالش برای مردم تبدیل می‌شود و به دستگاه‌های مربوطه هم این موضوع را تاکید کردیم و هر جایی که تعدی به بستر رودخانه‌ها شده است باید تا قبل از بارندگی‌های زمستان اقدامات لازم انجام شود.

سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: تاکنون ۲۴۲ هزار هکتار بستر روخانه را آزاد کرده ایم و تنها در رودخانه یزدگرد در قزوین به ۷۲ نقطه تجاوز شده بود که رفع تصرف شد.

وی با اشاره به اینکه در فیروزکوه ۲۲ هزار هکتار در بستر رودخانه حبله رود تصرف شده بود، بتصریح کرد: در اصفهان نیز ۱۶۵ هکتار از بستر رودخانه زاینده رود تصرف شده بود که آزاد سازی شد.

آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده آمدنیوز

سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد: در پرونده آمدنیوز اطلاعات امنیتی زیادی به دست آمد و اطلاعات سپاه که کاشف پرونده بود در حال راستی آزمایی اطلاعات است و این کار در حال انجام است.

اسماعیلی در مورد ورود سازمان بازرسی به نحوه اجرای سهمیه بندی سوخت گفت: وظیفه سازمان بازرسی نحوه توزیع پول ناشی از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت است که باید ببیند دولت مبالغ را درست توزیع می‌کند؛ به همین دلیل در این سازمان کارگروهی تشکیل شده است که ارقام و میزان توزیع و درآمد و نحوه هزینه کرد را راستی آزمایی می‌کند.

وی در مورد اینکه آیا در مورد بازداشت شدگان اعتراضات اخیر اتهام محاربه وجود دارد؟ گفت: ما اعمال انتسابی هر فرد را جدا بررسی می‌کنیم تا مشخص شود اقدام هر فرد منطبق با کدام اتهام قانونی است.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: بر اساس پرونده و ادله و در چهار چوب قانون به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنیم و پیش داوری نمی‌کنیم که این افراد اتهام محاربه و مفسد اقتصادی دارند؛ اتهام را قاضی رسیدگی کننده به پرونده مشخص می‌کند.

بازدید سرزده رئیسی از ۱۰ واحد‌ قضایی

اسماعیلی گفت: رئیس قوه قضائیه و مسئولان قضایی از واحد‌های قضایی بازدید‌های سرزده داشتند که برکات زیادی داشت. در طول ۱۰ ماه ریاست حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در قوه قضائیه ۱۰ بازدید سرزده از واحد‌های قضایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: این بازدید‌ها باید بین مسئولان قضایی به یک رویه تبدیل شود. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هفته گذشته از دفاتر ثبت اسناد گرگان بازید سرزده داشت.

سخنگوی دستگاه قضا بیان کرد: رئیس قوه قضائیه هم هفته گذشته به مدت نصف روز از دادگستری شهرستان شهریار بازدید سر زده داشت و دستورات خوبی برای حل مشکلات قضایی شهرستان شهریار داده شد و تلاش ما این است که بهترین خدمت را به مردم ارائه دهیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۰
ل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
خدایی همه شان سر. وته یک کالباسند.
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
نت وماا هم وصل شد ممنون ازyjcبخاطرهمه چی،،،
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
خدا را شکر لاریجانی رفت جناب رئیسی مجدد به قوه قضایی بعنوان رئیس قوه بازگشتند تا مردم عادی که در ستم بی عدالتی و بی تفاوتی این نهاد نظارتی بودند با صدور حکم رهبر فرزانه به دستان حامی عدالت آقای رئیسی سپرده شد تا همگان شاهد رفع تبعیض و اجرای عدالت در این قوه مهم نظام باشیم که موجبات دلگرمی همه دلسوزان و عاشقان ایران اسلامی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
چرا فرزندان وزیر یا معاونین یا کسانیکه اتهامشون تایید شده نامشون اعلام نمیشه اگه مجرم هستن باید گفته بشه تا درس عبرتی برای دیگران بشه . اوناها پس از مدتی دوباره میان کارهاشونو از اول شروع میکنن . این گونه افراد باید ممنوع المعامله بشن تا دیگر نتونن دست به دزدی و اختلاس بزنن. در سایتی مخصوص اسامی آنها ذکر بشه تا افراد یا تجاذر خواستن معامله کنن قبل اون از این سایت استعلام بگیرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
چندرغاز پول به حساب خلق الله واریز میکنید بعد بنزین را سه برابر میبرید بالا بفرمائید چه کسی یا کسانی در این نوع تصمیم گیری دخیل هستند برای اضافه کردن حقوق هرسال در صدی اضافه میشد ظاهر قضیه عدالته همه یکسان به حقوقشان اضافه میشد اما پائین ترین حقوق و بالاترین حقوق چقدر تفاوت داشت و دارد یکی که 70میلیون حقوق میگره و اونی که نهصد هزارتومان میگیره چقدر اختلاف حقوق میشه و چرا البته میدانم که گوش شنوا نیست
یا همین قطح کردن اینترنت اگر دولت ریگی به کفشش نبود چرا اینترنت را قطع کرد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خدا قوت و خسته نباشیدخدمت جناب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی و همکارانشان
محمد فارغی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خدایا عمر با عزت برای ایشان ودستگاه قضا بده
کاش نیمی از مسوولان ما مثل آقای ریسی میبودند الان وضعیت این نبود
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
درود بر آقای رییسی و همکاران ایشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خدا نگذره از ارازل اوباش که با باتن اموال عمومی را خراب کردن واتش زدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
مجید جان باتوم
ناشناس
| Germany |
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
فیلما نشون میده یگان ویژه خراب کرد اتیش زد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
تو یگان ویژه تا حالا از نزدیک دیدی که اینطور راحت قضاوت میکنی؟ یه کم رو سواد رسانه ایت کار کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خدا نگذره از ارازل اوباش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
نت زاهدان هنوز قطعه
عمران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
سلام. درمورد اتصال اینترنت همرا سیستان و بلوچستان پیگیری کنید. الان دیگه شده ۱۶ روز.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
ما که کاری از دستمون بر نمیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
من که شوکه شدم.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر