کد خبر: ۷۱۵۹۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
کد خبر : ۷۱۵۹۸۱۳

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه از تامین ۱۶۰۰ مورد جهیزیه برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد استان خبر داد.

تامین ۱۶۰۰ مورد جهیزیه برای مددجویان بهزیستیبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان که امروز (۱۲ آذر) در محل تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد در تشریح خدمات دولت به جامعه معلولان گفت: لایحه حمایت از معلولان سال ۱۳۹۴ جهت تصویب به مجلس ارائه شد و در نهایت این لایحه سال ۱۳۹۷ به تصویب رسید.

او افزود: این قانون در حمایت از معلولان بسیار جامع بوده و در برگیرنده تمام خدمات آموزشی، فرهنگی، معیشتی، اشتغال و... برای معلولان است.

الهی تبار بیان کرد: به دنبال تصویب این قانون در حال حاضر آیین نامه‌های آن توسط دولت در حال ابلاغ به دستگاه‌های مختلف است و اجرای مناسب آن می‌تواند خدمات رسانی به جامعه معلولان را هدفمند کند.

او یادآور شد: در استان نیز باید سعی کنیم از ظرفیت‌های این قانون حداکثر بهره را برای خدمات رسانی به مددجویان معلول داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در ادامه به تشریح خدمات به جامعه معلولان استان پرداخت و افزود: خوشبختانه در حال حاضر بحث مسکن خانوار‌های دارای دو معلول و بالاتر بسته شده و به همت خیرین مبالغ خوبی برای ساخت مسکن آن‌ها جمع آوری شده است.

او افزود: در بحث تامین جهیزیه مددجویان نیز باز هم به همت خیرین اقدامات خوبی صورت گرفته و در مجموع امسال ۱۶۰۰ جهیزیه برای خانوار‌های تحت پوشش بهزیستی و مددجویان کمیته امداد توسط خیرین و بخشی هم از کمک‌های دولتی تامین می‌شود.

الهی تبار در بخش دیگر سخنانش به اقدامات صورت گرفته در بحث پیشگیری از معلولیت در کشور اشاره کرد وافزود: یکی از اقدامات مهم در این زمینه بحث "غربالگری ژنتیکی" است که کار بسیار بزرگی است و به خانواده‌ها قبل از به دنیا آمدن فرزندانشان مشاوره‌های لازم را می‌دهد که ورودی افراد معلول جدید به جامعه را کم کند.

او افزود: دیگر اقدام موثر در این زمینه بحث کاهش تصادفات جاده‌ای است که از سال ۱۳۸۴ تاکنون سیر کاهشی به خود گرفت و از ۲۷ هزار کشته در آن سال در حال حاضر به حدود ۱۳ تا ۱۴ هزار کشته رسیده ایم که باز هم زیاد است و باید این روند کاهشی با سرعت بیشتری ادامه داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه در پایان به توانمندی‌های جامعه معلولان اشاره کرد و گفت: در گذشته معلولان از چشم جامعه مغفول می‌ماندند، اما امروزه آن‌ها به همت توان بلند خود در بسیاری عرصه‌های ورزشی و علمی ورود کرده و اقدامات خوبی انجام داده اند و اکنون برخی از آن‌ها به افتخار کشور تبدیل شده اند.

انتهای  پیام/ز

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر