کد خبر: ۷۱۶۰۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
کد خبر : ۷۱۶۰۵۷۰
رئیس بیمارستان کودکان کرمانشاه:

رئیس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی از اقدام‌های پیشگیرانه صورت گرفته و آمادگی کامل این مرکز در خصوص آنفلوانزا خبر داد.

بیش از ۱۳ هزار نفر با تب بالا مشکوک به آنفولانزا به اورژانس مراجعه داشتندبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، دکتر فریبا ویسی رئیس بیمارستان کودکان کرمانشاه گفت: با وجود اجرای همزمان تعمیرات اورژانس و استفاده از دیگر فضا‌های موجود در مرکز و نیز رشد ۳۰ درصدی مراجعان نسبت به ماه گذشته، خوشبختانه تمام خدمات درمانی به نحو مطلوبی به بیماران ارائه می‌شود.

رئیس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ مورد فوتی به دلیل این بیماری در این مرکز نداشته‌ایم،اظهار کرد: از ابتدای آبان تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر مراجعه به اورژانس بوده که ۶ هزار و ۶۵۹ نفر با شکایت تب بالا مراجعه کردند و از این تعداد ۷۰۷ نفر تریاژ سطح سه بوده و ۳۱۰ نفر در نهایت بستری شدند.

ویسی تصریح کرد: برای ۲۷۰ نفر از بستری‌شدگان درمان تخصصی «تامی فلو» (داروی آنفلوآنزا) شروع شد که همگی به درمان صحیح و به موقع پاسخ دادند و تا به امروز هیچ مورد مورتالیتی (فوتی) و موربیدیتی (اختلالات و عوارض ناشی از اقدامات پزشکی) روی نداده است.

به گفته او تمام موارد مشکوک به معاونت بهداشتی گزارش شد و نمونه‌گیری برای تایید بیماری انجام و تاکنون سرولوژی ۲ مورد بیمار نیز مثبت گزارش شده است که خوشبختانه هر ۲ مورد مثبت و هم سایر موارد با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند.

رئیس  مرکز فوق تخصصی کودکان در ادامه با بیان اینکه در روز‌های آغازین آبان ماه با شروع اولین موارد مشکوک به آنفلوانزا در این مرکز کمیته بحران تشکیل شد، گفت: با نظرخواهی از فوق تخصص‌های عفونی شناسایی به موقع بیماران پرخطر و کاندید بستری بااستفاده از دستورالعمل کشوری آنفلوانزا در دستور کار قرار گرفت.

ویسی افزود: مکاتبه با معاونت بهداشتی دانشگاه برای تامین داروی «تامیفلو» انجام و در زمان کوتاهی تعداد قابل قبولی از دارو در اختیار مرکز قرار گرفت.

او ادامه داد: خرید دارو و ملزومات مصرفی و دپوی کافی با وجود همه محدودیت‌های مالی با حذف خرید‌های غیرضروری انجام شد.

به گفته او، برای تامین نیروی انسانی برای تمام واحد‌ها نیروی آنکال تعیین و با شروع پیک بیماری مرکز عملا با کمبود نیرو مواجه نشد.

رئیس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی با اشاره به اینکه واکسن‌های دریافتی از معاونت بهداشتی هرچند ناکافی باصلاحدید تیم عفونی برای پرسنل تلقیح شد،گفت: همچنین مقادیر مورد نیاز مواد ضدعفونی کننده دست‌ها و نیز ماسک N ۹۵ تهیه و آموزش لازم برای همه پرسنل داده شد.

آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است.

آنفلوانزا سبب ضعف و ناخوشی کامل در فرد شده و این بیماری را باید به ویژه نزد سالخوردگان و افراد مبتلا به ناراحتی‌های مزمن، قلبی و عروقی جدی تلقی کرد.

آنفلوانزا را یک بیماری واگیر شدید معرفی می‌کنند که از طریق سرفه یا عطسه و ترشحات بدن منتقل می‌شود.

علائم این بیماری معمولا یک تا چهار روز پس از ورود ویروس به بدن تظاهر می‌یابد.

اکنون ۲ هزار و ۶۸۰ تخت بیمارستانی در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر