کد خبر: ۷۱۶۳۸۳۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
کد خبر : ۷۱۶۳۸۳۲
گروه : فارس » شیراز

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس از برگزاری چهارمین جشنواره ملی فانوس که شامل تولیدات هنری حوزه دفاع مقدس است به میزبانی این استان خبر داد.

میزبانی فارس از چهارمین جشنواره ملی فانوسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی امروز در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری چهارمین جشنواره ملی فانوس با بیان اینکه پیشنه فرهنگی و جهادی استان فارس باید باهم تلفیق و ترکیب شود تا دستاورد‌های حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نمایان شود، گفت: به همین منظور استان فارس در سال آینده میزبان چهارمین جشنواره ملی فانوس می‌باشد که شامل فعالیت‌های فرهنگی و هنری حوزه دفاع مقدس است.

او تصریح کرد: پیشنه جهادی استان فارس شامل ۱۵ هزار شهید و ۲۷۰ هزار رزمنده و یگان‌های مختلف رزمی است که اگر پیشنه فرهنگی استان و شهر شیراز که شامل پایتختی فرهنگی و ادبی است که اگر این دو پیشنه را در کنار هم قرار دهیم می‌توانیم دستاورد‌های ارزشمندی را داشته باشیم که در حوزه باید دستگاه‌های متولی تلاش کنند.

کوشکی افزود: دفاع مقدس و مجموعه‌های مرتبط با آن، یک مجموعه شاخصی می‌باشد که تمامی فعالیت‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی می‌تواند حول این محور حرکت کنند و قرار بگیرند که این خود یک دستاورد ارزشمند دوران دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه در سومین دوره جشنواره ملی فانوس اشتان فارس موفق به کسب عنوان دوم این جشنواره شد گفت: در نظر داریم با همکاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری استان بتوانیم چهارمین دوره این جشنواره ملی را به نحو احسن و متفاوت‌تر از گذشته برگزار کنیم چرا که استان فارس دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف هنری است.

او بیان داشت: فراخوان این جشنواره از هم اکنون شروع شده که علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در بخش‌های مختلف از جمله هنر‌های نمایشی، هنر‌های تجسمی و سنتی، موسیقی و سرود، رادیو، تحقیق و پژوهش و بخش آزاد تا ۲۸ اسفند سال جاری به دبیرخانه این جشنواره که در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مسقر است ارسال کنند.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر