کد خبر: ۷۱۶۴۰۴۸
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
کد خبر : ۷۱۶۴۰۴۸
گروه : قزوین » قزوین
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان قزوین:

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان قزوین گفت: دادن هدیه نقدی و غیرنقدی در انتخابات به هرشکل و عنوان، رفتاری مجرمانه است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، صفری رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان در بازدید از ستاد انتخابات شهرستان قزوین تاکید کرد: هدیه‌های نقدی و غیر نقدی در انتخابات به هر شکل خیرخواهانه و تحت هر عنوان غیر قانونی و مصداق رفتار مجرمانه است.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان گفت: کسانی که برای ثبت نام در انتخابات به سمت و سوی رفتار‌های نمایشی رفتند مرتکب تخلف شده اند.

صفری افزود: افرادی هم که بادادن شام و ناهار به صورت مستقیم یا غیر مستقیم رای می‌خرند رفتارشان مجرمانه است.

او اضافه کرد: آن‌هایی که چه پیش و چه در زمان ثبت نام به سمت و سوی رفتار‌های نمایشی رفتند و به هر دلیلی خواستند از فضای ثبت نام برای تبلیغ استفاده کنند دچار خطا و تخلف شده اند و اگر این رفتار و تذکر‌ها و اخطار‌ها ادامه یابد بر اساس نقض قانون مکرر و مستمر می‌توان از آن عدم التزام به قانون اساسی را نتیجه گرفت.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین گفت: از امروز تا آغاز شروع تبلیغات انجام فعالیت تبلیغاتی ممنوع است و درصورت بروز این پدیده تخلف رخ می‌دهد

صفری افزود: قانون یک بازه زمانی برای تبلیغات در نظر گرفته و خارج از آن غیر مجاز است.

این مسول اضافه کرد: نماینده‌های فعلی هم پس از ثبت نام جزء کاندیدا‌ها به شمار می‌روند و با آن‌ها مانند سایر داوطلبان برخورد می‌شود.

او با بیان اینکه افرادی که به قانون احترام نمی‌گذارند به حقوق مردم احترام نخواهند گذاشت گفت: کسانی که منشور اخلاق انتخاباتی را امضا کرده اند زمانی که خارج از مکان ثبت نام، خلاف منشور عمل می‌کنند اگر نماینده هم شوند به حقوق مردم احترام نخواهند گذاشت.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین با بیان اینکه به برخی از داوطلبان تذکر و اخطار داده شده است گفت: اگراز داوطلبی مستندات داشته باشیم هم در برسی صلاحیت و هم در تعیین صحت انتخابات مورد نظر قرار خواهد گرفت.

صفری درباره اعلام رد صلاحیت افراد هم گفت: اعلام رد صلاحیت افراد به صورت شرعی و قانونی ممنوع است و علت به صورت کتبی، شفاف و با مستندات به فرد اعلام خواهد شد.

او درپاسخ به این سوال که نخبگان این دوره داوطلب نشده اند افزود: افراد نخبه این دوره ثبت نام کرده اند، اما تعداد نام نویسی‌ها زیاد است.

صفری علت ثبت نام زیاد افراد را نقص قانون بیان و تاکید کرد: شورای نگهبان به این قانون اعتراض دارد، اما خود را موظف به اجرای آن می‌داند.

او افزود: قانون برای کسانی که شرایط حداقلی هم ندارند بازدارنده نیست.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر