کد خبر: ۷۱۶۴۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
کد خبر : ۷۱۶۴۰۸۹

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری یک نفر جیب بر سابقه دار حرفه‌ای سابقه داری خبر داد که بیش از ده‌ها فقره سرقت گوشی و وجه نقد اعتراف کرد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه نجفی گفت: برابر شکایات و گزارش‌های مردمی، مبنی بر سرقت جیب بری تلفن همراه و وجه نقد توسط سارق یا سارقان در ایستگاه‌های BRT خیابان مولوی، شوش، خراسان خاوران و ایستگاه‌های مترو به اداره هفدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی در ادامه افزود: دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم این معاونت قرار گرفت و کارآگاهان با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته و بازدید محل‌های سرقت مشخص شد سرقت توسط خانمی میانسالی صورت می‌گیرد. با بدست آمدن تصاویر سارق کارآگاهان با بررسی سوابق مجرمین سابقه دار حرفه‌ای در زمینه سرقت جیب بری موفق به شناسایی متهم " مهناز ۵۴ ساله" می‌شوند.

سرهنگ نجفی در ادامه افزود کارآگاهان با توجه به سرنخ‌های بدست آمده متوجه می‌شوند مهناز نزدیک به ۴ ماه است که از زندان آزاد شده و با حضور در محل‌های عمومی و پرتردد مرکز شهر اقدام به سرقت محتویات کیف شهروندان می‌نماید که با اقدامات پلیسی نهایتا در تاریخ یازدهم آذر ماه امسال متهم را در محدوده جنوب تهران شناسایی و دریک عملیات غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر می‌کند.


بیشتر بخوانید:  جیب‌برهای مترو دستگیر شدند + عکس


وی افزود: مهناز با انتقال به پلیس آگاهی پایتخت ابتدا منکر هرگونه جرمی شد، ولی با توجه به وجود اسناد و مدارک لب به اعتراف گشود و در بازجوی خود اعلام داشت: پس از آزادی از زندان به جهت تامین هزینه‌های اعتیاد و گذران زندگی به سرقت روی آوردم و در اتوبوس‌های BRT و ایستگاه‌های مترو سوژه‌های خود را شناسایی و با استفاده از غفلت سوژه‌ها در یک لحظه گوشی یا کیف پول آن‌ها را سرقت می‌نمودم و گوشی‌های سرقتی را به خواهرزاده ام می‌دادم و گوشی‌ها را هرکدام به ارزش ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومان می‌فروخت و پولش را به من می‌داد.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی در پایان افزود متهم تا کنون به ۲۰ فقر سرقت اعتراف نموده و برابر دستور بازپرس شعبه ۴ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت شناسایی سایر شکات و جرایم احتمالی پرونده، در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر