کد خبر: ۷۱۶۵۳۶۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
کد خبر : ۷۱۶۵۳۶۶
مدیر دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اردبیل:

مدیر دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اردبیل گفت: گرایش به معنویت، موجب ارتقای روحیه «انفاق و احسان» در جامعه می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، حجت‌الاسلام ناصر نصیری، مدیر دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اردبیل در نشست تخصصی با ائمه جماعات کمیته امداد استان اردبیل گفت: ترویج فرهنگ «احسان و انفاق» در بین آحاد مختلف به نفع مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر است که همواره باید مدنظر قرار داشته و گام‌های موثری در این عرصه برداشته شود.

او با اشاره به اینکه گرایش به معنویت، روحیه «احسان و انفاق» را در جامعه افزایش خواهد داد، بیان کرد: در قرآن مجید، احادیث و روایات ائمه اطهار (ع) بار‌ها بر رسیدگی به امور نیازمندان سفارش شده که این یک تکلیف الهی است.

مدیر دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اردبیل با بیان اینکه انتظار خاصی است که رسالت عظیم گرایش به معنویت را به نحو احسن انجام دهیم، افزود: با حضور معنویت، علاوه بر گسترش فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز خواهیم بود.

حجت‌الاسلام نصیری با اشاره به اینکه اگر گرایش به معنویت به خوبی تبیین شود بسیاری از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد، گفت: در بحث مشارکت همگانی برای پرداخت صدقه، زکات، کمک به ایتام و نیازمندان همواره باید مدنظر قرار داشته باشد و آحاد مختلف مردم به این امر تشویق شوند.

او با بیان اینکه خدمت به محرومان از بالاترین عبادت‌ها است، افزود: نیکویی موجب بهترین شدن در جامعه می‌شود که بر همه واجب است با پیروی از فرامین اهل بیت (ع) در این مسیر گام برداریم.

مدیر دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اردبیل با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل با اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب تلاش بسیاری را برای ارتقای سطح فکری و فرهنگی خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر به کار گرفته است، بیان کرد: ترویج نماز در بین نوجوانان و جوانان تحت حمایت از جمله بارزترین فعالیت‌های این نهاد در عرصه خدمت‌رسانی به محرومان جامعه است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر