کد خبر: ۷۱۶۵۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
کد خبر : ۷۱۶۵۹۲۲
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

ضرغامی از دولت خواست در خصوص مسائل و مشکلات به طور شفاف با مردم حرف بزند و مردم را در جریان بگذارند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه یاسوج، در تشریح ویژگی دانشجوی تراز انقلاب اسلامی گفت: دانشجو پیشگام و پیش قراول عرصه علم و دانش و استقلال است و دانشجویان باید وظیفه نظارتی و نقادانه خود را حفظ کنند، نقدی که مبتنی بر علم و بصیرت و آگاهی باشد.

 عزت‌الله ضرغامی به موضوعات اخیر و افزایش نرخ قیمت بنزین اشاره کرد و افزود: علاوه بر این که عده‌ای اقدامات تخریبی انجام دادند و به اموال عمومی و مردمی آسیب وارد کردند، اما عده‌ای هم بودند که به نحوه افزایش نرخ بنزین اعتراض داشتند.

ضرغامی با انتقاد از این که چرا باید برخی مسائلی را که خودمان می‌توانیم بیان کنیم بر عهده دشمن بگذاریم افزود: چرا باید مسئولیت ارائه آمار را بر عهده دشمن بگذاریم تا ۱۰۰ تای دیگر روی آن بگذارند و به خورد جامعه بدهند، به جای این کار‌ها باید با مردم رو راست بود.

او با انتقاد از روشی که برای افزایش نرخ بنزین انجام شد ادامه داد: این شوک نیمه شب و تدبیر از کجا آمد در حالی که بسیاری از کارشناسان روش‌های منطقی‌تری ارائه کردند، کف روش‌های دیگر این بود.

او بیان کرد: چرا مرتب از رهبری خرج کردند که رهبری موافق افزایش بود؛ به عنوان مطلع می‌گویم که صد درصد آن حرف دروغ است هر چند رهبری سال‌هاست که به دولت‌ها می‌گوید مصرف را کنترل کنید و اگر قرار است اتفاقی بیفتد اول عایدی آن گیر مردم بیاید.

او با بیان این که مردم هم از وضعیت مصرف بالای بنزین رضایت نداشتند گفت: قیمت قبلی تنها به نفع اقشاری بود که ۴ تا ۵ خودروی لاکچری داشتند و سرمایه ملی را دود می‌کردند و هدر می‌دادند.

ضرغامی با مقایسه اقدام دولت‌های قبلی در افزایش نرخ بنزین با دوره کنونی گفت: دولت قبلی اول پولی را به حساب مردم ریخت و با مردم حرف زد و گفت که هر گاه بنزین گران شد از این پول استفاده کنید، اما عیب دولت کنونی این است که با مردم حرف نمی‌زند.

او با خطاب قرار دادن دولت که شما هم با مردم حرف بزنید ابراز کرد: چه اشکال دارد که با مردم حرف می‌زدید این خوب نیست که وزیر کشور دولت تدبیر در تلویزیون حاضر شود و بگوید ما چند ماه قبل می‌خواستیم که این کار را انجام دهیم، اما یک دفعه خبر لو رفت، این چه برخوردی با مردم است.

 

انتهای پیام/ط

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر