کد خبر: ۷۱۶۶۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
کد خبر : ۷۱۶۶۹۱۷

رییس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق کرمانشاه گفت : ۶ پروژه صنعت آب و برق با اعتباری بیش از هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان روز سه‌شنبه با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو در استان، کلنگ زنی و یا افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،علیرضا تخت شاهی رییس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق کرمانشاه گفت : در جریان این سفر پروژه آبرسانی به ۵۵ روستا در سطح استان با اعتباری بیش از ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری می‌رسد که این پروژه بیش از سه هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی با جمعیتی بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۵ نفر را از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهد کرد.

او افتتاح پروژه خنک کاری و ارتقای توان نیروگاه اسلام آبادغرب، را با اعتباری در حدود ۱۱۰ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هایی ذکر کرد که در سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید، گفت : این پروژه توان افزایش ۱۷.۵ درصد مگاوات انرژی در پیک را دارد.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه افتتاح واحد ۲ بخش گازی نیروگاه دالاهو با ظرفیت اسمی ۳۱۰ مگاوات و با صرف اعتباری در حدود ۳۰۰ میلیون یورو و ارتقای توان نیروگاه زاگرس را از دیگر پروژه‌هایی اعلام کرد که توسط وزیر نیرو در هشتمین هفته پویش «هرهفته الف. ب. ایران» افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.

او افزود: همچنین در جریان سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهر‌های سنقر و صحنه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

تخت شاهی،گفت: مرحله اول پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سنقر با ظرفیت هفت هزار و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه روز، ۴۶ هزار نفر را زیرپوشش خواهد برد و اعتبار مورد نیاز برای اجرای گام اول این پروژه بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان است.

رییس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه افزود: پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر صحنه نیز در مرحله اول با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و ظرفیت ۶ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز، ۴۰ هزار نفر جمعیت این شهر را زیرپوشش قرار می‌دهد و همانند پروژه تصفیه خانه فاضلاب سنقر و تمامی پروژه‌های تصفیه فاضلاب مزیت‌هایی از قبیل افزایش سطح بهداشت و رفاه عمومی منطقه را به همراه خواهد داشت.

وزیر نیرو قرار است صبح روز سه شنبه ۱۹ آذرماه به اتفاق لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در هفته نهم و در ادامه پویش هرهفته الف. ب. ایران، به منظور افتتاح و کلنگ زنی ۶ پروژه به کرمانشاه سفر کند .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر