کد خبر: ۷۱۶۶۹۷۳
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸
کد خبر : ۷۱۶۶۹۷۳

مدیرکل دفتر جنگلداری و امور بهره برداری سازمان جنگلها، مراتع و‌ آبخیزداری کشور گفت: سرانه فضای کشور اندک است و باید به ۷ دهم برسد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، محمدعلی معصومی مدیرکل دفتر جنگلداری و امور بهره برداری سازمان جنگلها، مراتع و‌ آبخیزداری کشور امروز دوشنبه ۱۸ آذرماه در آیین نهالکاری روستای حبیب آباد بخش نشتا تنکابن ،گفت: در حال حاضر سرانه فضای سبز کشور ۲ دهم است.

او افزود: طیق آمار اعلام شده از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-نوشهر سطحی حدود ۶۵۶ هکتار از عرصه‌های حوزه این اداره کل نهالکاری می‌شود.

معصومی با اشاره به مشارکت مردم در امر نهالکاری گفت: نهالکاری جزو سنت‌های دیرینه و ریشه در ادیان دارد و سازمان جنگل‌ها برای مشارکت مردم عرصه را آماده نهالکاری می‌کند.

مدیرکل دفتر جنگلداری و امور بهره برداری سازمان جنگل‌ها همچنین افزود: براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور دیگر اجازه قطع درختان سرپا را در جنگ‌ها نخواهیم داشت، مگر در بستر رودخانه‌ها و در پروژه‌های عمرانی که صورت می‌گیرد.

او در سازمان جنگل‌ها، پایداری هر کشور را وابسته به پایداری اکو سیستم دانست و گفت: تمام اکوسسیتم‌ها وابسته به منابع طبیعی است که کاشت درخت و حفظ جنگل‌ها و مراتع در پایداری اکوسیستم دخیل است.

سید مهدی مولایی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنکابن نیز در سخنان کوتاهی از آمادگی این اداره برای تأمین نهال مورد نیاز مردم و سایر دستگاه‌ها خبر داد.

او افزود: ادارات و نهاد‌هایی که می‌خواهند برای نهالکاری اقدام کنند نهال‌های مورد نیاز را تأمین خواهیم کرد و این نهضت سبز تا پایان امسال ادامه دارد.

در این مراسم که اهالی روستای حبیب آباد نیز حضور داشتند اطراف آب بندان طبیعی این روستا با نهال‌های زبان گنجشک نهالکاری شد.

نهضت نهالکاری از ۱۴ آذر با غرس ۱۴ میلیون نهال با شعار نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز در حال اجرا است.

انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
سید محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
حیف کاش با تدبیر بعضی از مدیرا بیشتر می شد
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر