کد خبر: ۷۱۷۰۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
کد خبر : ۷۱۷۰۰۷۹
مدیر رادیو ایران:

مدیر رادیو ایران در مراسم افتتاحیه فصل هفتم مسابقه استعدادیابی رادیویی «یک، دو، صدا»، یکی از کارکردهای این برنامه را حفظ زبان فارسی و موسیقی ایرانی دانست.

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، فصل هفتم مسابقه «یک دو صدا» به تهیه کنندگی مهدی ساعی با شعار نوبت ترانه در سه بخش خوانندگی، آهنگسازی و ترانه سرایی روز گذشته در استودیوی شماره یک رادیو ایران کلید خورد. علیرضا افتخاری، محمدرضا چراغعلی و سعید بیابانکی داوری مسابقه را بر عهده دارند.

در فصل هفتم حدود ۲۰۰ نفر در بخش‌های مختلف اعلام آمادگی کرده اند و وبگاه مسابقه همچنان برای ثبت نام علاقه‌مندان باز است.

فصل ششم مسابقه «یک دو صدا» در حوزه بازیگری رادیویی با حضور ۲۴۰ نفر علاقه‌مند در فروردین ماه سال جاری شروع شد و شرکت کنندگان پس از طی مراحل و چالش‌های مختلف بازیگری به مرحله پایانی رسیدند تا در نهایت فصل ششم این برنامه برگزیدگان خود را معرفی کرد.

در فصل ششم این مسابقه، بازیگرانی شامل لاله صبوری، علی سلیمانی، عباس محبی، فرهاد بشارتی، امیر پارسی، جواد انصافی و مینا نوروزی‌فرد داوری مسابقه را بر عهده داشتند.

«یک، دو، صدا» برنامه‌ای برای حفظ زبان فارسی و موسیقی ایرانی است

محمدجعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران در مراسم افتتاحیه فصل هفتم مسابقه استعدادیابی رادیویی «یک، دو، صدا»، یکی از کارکرد‌های این برنامه را حفظ زبان فارسی و موسیقی ایرانی دانست.

مدیر رادیو ایران با اشاره به کیفیت اجرا‌های این دو فصل گفت: برنامه «یک، دو، صدا» یک برنامه چند وجهی است؛ به این معنا که هم خصلت تفریح و سرگرمی دارد، هم یک برنامه استعدادیابی است و هم ویژگی یک برنامه تعاملی را دارد.

وی اظهار کرد: در دنیای امروز، برنامه موفق برنامه‌ای است که به همه این ابعاد توجه کند. هیچ رسانه و برنامه رسانه‌ای نمی‌تواند مدعی باشد که بدون برقراری تعامل با مخاطبان می‌تواند افراد زیادی را به خود جلب کند. دوره رسانه‌های یک طرفه حتی در رسانه‌های مکتوب به پایان رسیده است.

او افزود: متأسفانه مدت‌هاست که به‌واسطه موسیقی‌های نازل، ذائقه مخاطب ایرانی افت کرده است. رادیو ایران خود را در خط مقدم حفظ زبان فارسی و موسیقی ایرانی می‌داند. ما در برنامه‌های رادیو ایران و از جمله در مسابقه «یک، دو، صدا» به دنبال ارتقای جایگاه زبان فارسی و موسیقی ایرانی و بازگشت آن به جایگاه شایسته هستیم.

«یک، دو، صدا» برنامه‌ای برای حفظ زبان فارسی و موسیقی ایرانی است

مدیر رادیو ایران عنوان کرد: به همین دلیل از چهره‌های شاخصی بر داوری استفاده کرده‌ایم که علاوه بر ارزیابی آثار شرکت‌کنندگان، نکات آموزشی را نیز باری آن‌ها و شنوندگان رادیو ارائه کنند.

محمد زاده گفت: ما در رادیو ایران، از نفرات برگزیده فصل‌های قبلی این مسابقه در برنامه‌های شاخصی همچون کوی نشاط، پارک ساعی و صبح جمعه با شما استفاده کرده‌ایم و این روند را در فصل‌های بعدی نیز ادامه خواهیم داد تا این عزیزان در کنار هنرمندان پیشکسوت به تجربیات خود اضافه کنند.

مدیر رادیو ایران صحبت‌های خود را با اشاره به موضوع فصل هفتم مسابقه «یک، دو، صدا» یعنی خوانندگی، آهنگسازی و ترانه‌سرایی با این بیت از مولانا به پایان برد: آتش است این بانگ نای و نیست باد/ هرکه این آتش ندارد نیست باد.

مسابقه «یک، دو، صدا» به تهیه کنندگی مهدی ساعی روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۸ به مدت ۳۰ دقیقه از رادیو ایران پخش می‌شود.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر