کد خبر: ۷۱۷۱۶۳۹
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
کد خبر : ۷۱۷۱۶۳۹
گروه : مرکزی » اراک

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که تحت عنوان تعمیرکار لیفتراک با جعل کارت شناسایی یک سازمان دولتی، ۲۰۸میلیارد ریال در مازندران و یزد کلاهبرداری کرده بود ، دستگیر شد.

دستگیریبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی در تشریح این خبر اظهار داشت: با ارجاع دو پرونده نیابت قضایی از استان‌های مازندران و یزد به پلیس شهرستان ساوه در خصوص دستگیری کلاهبردار حرفه ای، بررسی تخصصی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس شهرستان قرار گرفت.

او افزود: در آغاز تحقیقات مشخص شد که در یکی از این پرونده ها، متهم تحت تعقیب، با عنوان تعمیرکار دستگاه لیفتراک و با استفاده از ترفند‌های متقلبانه، تعداد ۱۵ دستگاه لیفتراک را از شرکتی در استان مازندران تحویل گرفته و بعد از انتقال به شهرستان ساوه به صورت غیرقانونی به شرکت‌ های صنعتی فروخته است.

این مقام مسئول اضافه کرد: در پرونده‌ای دیگر نیز این فرد با جعل کارت شناسایی مربوط به یکی از سازمان‌های دولتی، از افرادی در استان یزد به مبلغ ۵۸ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود.

مفخمی با اشاره به برنامه ریزی ویژه پلیس در رسیدگی به این پرونده خاطر نشان کرد: در مرحله نخست رسیدگی به این پرونده، بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی کلیه دستگاه‌های لیفتراکی که در کارخانه‌ها و شرکت‌های صنعتی فروخته شده بود، کشف و توقیف شد و مراحل قانونی تحویل آن به مالکان آن در حال پیگیری است.

او ادامه داد: با ادامه تحقیقات، متهم که اهل شهرستان ساوه بوده و در مکانی نامعلوم در یکی دیگر از استان‌های کشور ساکن شده بود، با شگردی خاص به شهرستان ساوه دعوت و در یک عملیات غافلگیرانه پلیسی در یکی از روستا‌های اطراف این شهرستان دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه این فرد با کارت شناسایی جعلی در دیگر استان‌های کشور تردد داشته است، تحقیقات پلیس برای بررسی جرایم احتمالی دیگر او در حال پیگیری است.

انتهای پیام/ ت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر