کد خبر: ۷۱۷۱۶۵۳
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
کد خبر : ۷۱۷۱۶۵۳

 مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۷۰ نفر ۸ ماه امسال بر اثر حوادث کار در مازندرانجان خود را از دست دادند که در مقایسه با پارسال ۸ درصد افزایش داشت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۷۰ نفر ۸ ماه امسال بر اثر حوادث کار در مازندرانجان خود را از دست دادند که در مقایسه با پارسال ۸ درصد افزایش داشت.

او افزود: بر اساس آمار‌های مراکز پزشکی قانونی استان در ۸ ماه امسال به ترتیب شهرستان ساری  با  ۱۳، آمل و نور هر کدام با ۹ و چالوس با ۷ مورد بیشترین  و شهرستان محمود آباد با یک مورد فوتی، کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

عباسی گفت: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۲۵ نفر، برق گرفتگی با ۱۷، اصابت جسم سخت با ۱۴ و سوختگی و سایر موارد هر کدام  با ۷ مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

او افزود: بر اساس تفکیک ماه مرداد با ۱۳، اردیبهشت با ۱۲  بیشترین   و فروردین با ۴ مورد کمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۲۰ مورد بیشترین فوتی و کمتر از ۲۰ سال با یک فوتی کمترین آمار را داشتند.

عباسی با بیان اینکه ۵۵ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند، افزود: از کل فوت شدگان حوادث کار در ۸ ماه امسال ۵ نفر دارای ملیت غیر ایرانی هستند.

او گفت: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۶۴۹ زخمی (۶۱۱ مرد و بقیه زن) ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴ درصد افزایش داشت.

 مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، افزود: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد‌ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکار‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

انتهای پیام/ م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر