کد خبر: ۷۱۷۱۹۰۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
کد خبر : ۷۱۷۱۹۰۵
گروه : فارس » شیراز

مهم‌ترین حوادث امروز ۲۳ آذرماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروزشنبه ۲۳ آذرماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف محموله میلیاردی قاچاق در کازرون

فرمانده انتظامی استان از کشف محموله کالای قاچاق به ارزش ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در بازرسی از یک کامیون در شهرستان کازرون خبر داد.

سردار رهام‌بخش حبیبی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان کازرون با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند یک دستگاه کامیون قصد انتقال یک محموله کالای قاچاق از محور‌های مواصلاتی این شهرستان را دارد.

او افزود: ماموران با گشت زنی در محور‌های مواصلاتی، خودرو مورد نظر را شناسایی و موفق شدند آن را متوقف کنند.

سردار حبیبی با بیان اینکه در بازرسی از آن خودرو، ۴ هزار و ۶۰۰ کیلو مغز بادام زمینی و درختی و ۴ هزار و ۸۰۰ کیلو آلوچه خشک قاچاق کشف شد، گفت: برابر نظر کارشناسان ارزش اموال مکشوفه، ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، عنوان داشت: مبارزه با قاچاق کالا از اولویت‌های ناجا است و پلیس اجازه نخواهد داد عده‌ای به منظور کسب منافع شخصی خود جلوی رونق تولید و اشتغال را در جامعه بگیرند.

کامیون حامل تریاک به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی نی‌ریز از توقیف یک کامیون و کشف ۲۳ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدخالد یوسفی بیان کرد: ماموران انتظامی ایست و بازرسی "قطرویه " این شهرستان در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر و کنترل خودرو‌های عبوری، به یک کامیون مظنون و آن را متوقف کردند.

سرهنگ یوسفی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، میزان ۲۳ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در قسمت‌های مختلف جاسازی شده بود کشف شد، گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی در فسا

فرمانده انتظامی فسا از جدیت در اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی خبر داد و گفت: در مدت یک ماهه گذشته، ۳۱ نفر خرده فروش مواد مخدر و ۵۵ نفر سارق دستگیر شده اند.

سرهنگ فرج رستمی در تشریح این خبر گفت: با تلاش شبانه روزی نیرو‌های پلیس، طرح ارتقا امنیت اجتماعی با رویکرد برخورد با هنجار شکنان و حفظ نظم و ارتقا احساس امنیت اجتماعی در این شهرستان به اجرا گذاشته شد.

او ادامه داد: با شناسایی پاتوق‌ها و مخفیگاه خرده فروشان طی چند عملیات جداگانه، مقدار ۵ کیلو و ۱۰۳ گرم انواع مواد مخدر کشف و ۳۱ نفر معتاد و خرده فروش نیز دستگیر و روانه دادسرا شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به کشفیات کالای قاچاق افزود: در مدت اجرای این طرح، ۳۴ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار، ۵ دستگاه استخراج ارز دیجیتال و ۱۸۴ ثوب البسه زنانه قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال کشف و ۲ خودرو پراید توقیف و ۳ نفر در این رابطه به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ رستمی بیان کرد: دستگیری ۵۵ نفر سارق و کشف ۴۷ فقره سرقت اعم از قطعات و درون خودرو، احشام، موتورسیکلت و اماکن خصوصی از دیگر نتایج این طرح بود.

فرمانده انتظامی شهرستان فسا اظهار کرد: برخورد قاطعانه با هنجارشکنان و قانون گریزان، مشارکت شهروندان و مسوولان را می‌طلبد که پلیس را در تحقق این مهم یاری کنند.

کشف ۱۹ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز گفت: با تلاش ماموران این شهرستان، یک کامیون تانکر دار حامل ۱۹ هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد.

سرهنگ فرج شجاعی در بیان جزئیات دقیق این خبر گفت: ماموران یگان امداد این شهرستان در حین گشت زنی در حوزه استحفاظی، به یک کامیون تانکر سوختکش مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر توقیف کردند.

او افزود: ماموران در بازرسی از آن خودرو، ۱۹ هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف و یک نفر در این زمینه دستگیر کردند.

سرهنگ شجاعی با بیان اینکه راننده با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد، اظهار داشت: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه ساز جرائم دیگری در جامعه می‌شود و مقابله با آن یکی از اولویت‌های کاری پلیس به شمار می‌رود.

کشف ۶۰ کیلو حشیش در نی‌ریز

فرمانده انتظامی نی‌ریز گفت: ماموران انتظامی در بازرسی از یک سواری ۴۰۵ موفق به کشف ۶۰ کیلو حشیش شدند.

سرهنگ سیدخالد یوسفی در تشریح این خبر گفت: در راستای برقراری نظم و امنیت و برخورد با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در حین کنترل خودرو‌های عبوری به یک سواری ۴۰۵ مشکوک شدند.

سرهنگ یوسفی تصریح کرد: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران موفق شدند خودرو را توقیف و در بازرسی از آن، میزان ۶۰ کیلو حشیش کشف کنند.

فرمانده انتظامی نی‌ریز بیان کرد: در این خصوص یک نفر قاچاقچی دستگیر و تحویل مراجع قضائی و سپس روانه زندان شد.

برخورد پژو با تیر چراغ برق حادثه آفرید

رئیس پلیس راهور استان گفت: بر اثر برخورد یک سواری پژو پارس با تیر چراغ برق در خیابان "طالقانی" شهرستان نی‌ریز، یک نفر فوت و ۴ نفر مجروح و راهی بیمارستان شدند.

سرهنگ مصطفی عباسی گفت: ماموران گشت پلیس راهور از وقوع یک حادثه رانندگی در خیابان "طالقانی" شهرستان نی‌ریز مطلع و بلافاصله در محل حاضر شدند.

او افزود: در بررسی انجام شده مشخص شد یک سواری پژو پارس با ۵ سرنشین در مسیر مذکور در حال حرکت بوده که ناگهان با تیر چراغ برق برخورد می‌کند.

سرهنگ عباسی با بیان اینکه در این حادثه یکی از سرنشینان در دم فوت و ۴ نفر دیگر مجروح و راهی بیمارستان شدند، گفت: کارشناسان علت وقوع این تصادف را ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه اعلام کردند.

توقیف تریلر حامل لوازم آرایشی قاچاق در خرمبید

فرمانده انتظامی خرمبید از توقیف یک دستگاه تریلر و کشف انواع لوازم آرایشی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمید جوکار گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و برخورد قاطع با قاچاقچیان، ماموران انتظامی این شهرستان اقدام به کنترل و بازرسی از خودرو‌های عبوری کردند.

او با بیان اینکه ماموران موفق شدند یک دستگاه تریلر حامل کالا را شناسایی و متوقف کنند، افزود: در بازرسی از این خودرو، ۷۹۴ کارتن انواع لوازم آرایشی و یک دستگاه موتور خودرو خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری یک نفر قاچاقچی در این رابطه و معرفی وی به مراجع قضائی، بیان کرد: ارزش این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون برآورد شده است.

کشف ۳ دستگاه ریز پرنده قاچاق در خنج

فرمانده انتظامی خنج از کشف ۳ دستگاه ریز پرنده قاچاق به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال در بازرسی از یک منزل مسکونی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ دوم کرامت کریمی بیان کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس اطلاعات شهرستان خنج با انجام اقدامات پلیسی از وجود ریز پرنده قاچاق در یک منزل مسکونی مطلع شدند.

او افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضائی، در بازرسی از آن مکان ۳ دستگاه ریز پرنده قاچاق و فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف کردند.

سرهنگ دوم کریمی با بیان اینکه در این خصوص ۲ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند، تصریح کرد: نیروی انتظامی شهرستان خنج با همت مضاعف و تلاش خستگی ناپذیر، مبارزه با پدیده شوم قاچاق را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر