کد خبر: ۷۱۷۲۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
کد خبر : ۷۱۷۲۲۶۴

کیفیت معابر شهری یکی از عوامل مؤثر در کیفیت زندگی شهروندان و یکی از شاخص‌های رضایت‌مندی از عملکرد شهرداری محسوب می‌شود.

آزمون و خطا در شهرداری بناب ادامه دارد؟به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،طی سال‌های گذشته مشکلات مربوط به معابر شهری در شهر‌های کشورمان علی‌الخصوص بناب از جمله مسائلی بودند که همواره شهرداری‌ها با آن‌ها دست به گریبانند.

یکی از موضوعات مهم و اساسی آسفالت خیابان‌ها و معابر شهری بناب است که کیفیت لازم را نداشته و علاوه بر تخریب طبیعی آسفالت معابر شهر، شرکت‌های حفار نیز سهم عمده‌ای در تخریب آن‌ها دارند.

با گشت و گذاری در سطح شهر می‌توان تخریب آسفالت در خیابان‌ها و محلات و ایجاد چاله‌های عمیق، جداشدگی قیر از مصالح سنگی و چاله‌های کوچک و بزرگ را مشاهده کرد.

با توجه به وضعیت آشفته آسفالت خیابان‌ها و معابر بناب که قطعاً از عدم وجود اعتبارات لازم حکایت دارد و ترمیم و بازسازی آن خواست اول شهروندان است، ولی با اوضاع قمر در عقرب حاکم بر مسائل مالی شهرداری باز شاهد تخریب سنگ فرش‌های پیاده‌رو‌ها هستیم که تخریب و اجرای دوباره آن هیچ ضرورتی ندارد.

انجام چنین اموری از سوی شهرداری در حالی است که خیلی از محلات شهرستان با وجود گذشت چندین سال از واریز خودیاری در انتظار آسفالت هستند و فراتر از آن مردم نیز از این اقدام شهرداری همزمان با آغاز فصل سرما و یخبندان ناخرسند هستند.

ناگفته نماند که شهرداری به دلیل شرایط نامناسب مالی حقوق آبان ماه کارکنان و پرسنل خود را بطور علی الحساب پرداخت کرده و با این اوصاف اجرای چنین پروژه‌هایی غیرضروری غیر از مشکل آفرینی برای مردم نه تنها هیچ عایدی دیگری در پی ندارد بلکه در سکوت معنادار اعضای محترم شورای اسلامی شهر برای چندمین بار شاهد حیف و میل بیت‌المال از ناحیه شهرداری هستیم.

بیت‌المالی که مردم بناب با هزاران بدبختی آن را جمع می‌کنند و به عنوان عوارض به حساب شهرداری واریز می‌کنند تا هزینه عمران و آبادانی محلات مختلف در سطح شهر و محیط زندگی شود، ولی با بی‌برنامگی و عدم نظارت کافی از سوی متولیان امر هزینه تضییع حقوق شهروندان شده و خسارات زیادی را روی دست مردم می‌گذارد.

به نظر می‌رسد در چنین اوضاع و احوال حاکم بر اقتصاد مردم و همچنین شرایط حاکم بر شهرداری اجرای طرح تخریب و تعویض سنگ فرش‌های پیاده‌رو‌های مسیر خیابان امام (ره) غیر از هدر رفت سرمایه مردم و بیت‌المال هیچ عایدی دیگری ندارد.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر