کد خبر: ۷۱۷۳۹۹۱
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
کد خبر : ۷۱۷۳۹۹۱
گروه : البرز » کرج

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت به تصویب وزیر تعاون، کار و رفاه ‎اجتماعی رسید .

تصويب واجراي آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوختحسين فلاح نژاد، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، گفت: این آیین نامه با هدف ایمن سازی محیط کار در جایگاه‌های عرضه سوخت و پیشگیری از حوادث ناشی از کار، در شورای عالی حفاظت فنی تدوین شد که در تاریخ ۲۲ آبان ماه به تصویب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید ودر روزنامه رسمی کشور منتشر گردید و در  حال حاضر در استان‌ها درحال اجراست.

فلاح نژاد افزود: مسئولیت ایمنی در جایگاه‌های عرضه سوخت بر عهده کارفرما است و کارفرما مکلف به رعایت مصوبات شورای عالی حفاظت فنی و دیگر قوانین و مقررات، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی و حفاظتی بوده و باید از مراجع ذیصلاح مجوز‌های مرتبط را اخذ کند.

او گفت: کارفرما مکلف است بر اساس مخاطرات ناشی از عرضه هر نوع سوخت از قبیل گازوییل، بنزین، گاز طبیعی و ... اصول ایمنی متناسب را بکار گیرد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  افزود: بکارگیری مسئول ایمنی دارای صلاحیت، مطابق با آیین نامه بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاه ها، از دیگر وظایف کارفرما در این زمینه می‌باشد.

فلاح نژاد در پایان گفت: این ‎آیین ‎نامه مشتمل بر ۱۰۹ ماده است که مسائل مرتبط با ایمنی بهره برداری از جایگاه‌های عرضه سوخت را پوشش می‌دهد.

انتهای پیام / م . م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
دیاکو سنندجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
شایان ذکر است ماده 6 این آیین نامه بر الزام کارفرما برای بکارگیری مسئول ایمنی تایید صلاحیت شده در کارگا هها تاکید دارد:
ماده۶ ـ کارفرما مکلف است، نسبت به بکارگیری مسئول ایمنی دارای تأیید صلاحیت، مطابق با آییننامه بکارگیری مسئول ایمنی در
کارگاهھا، اقدام نمايد...
سوال مهم اينكه بهداشت حرفه اي و بكارگيريش در كجا ديده ميشه؟؟؟با توجه به اينكه كلكسيوني از عوامل زيان آور در جايگاههاي سوخت از صدا و بخارات مواد شيميايي مختلف و آزبست و ارگونومي و ..... وجود دارد كه قانونگذار فقط بحث ايمني مساله رو ديده.... !!!! اينگونه آيين نامه هاي تك بعدي هست!! درخواست اصلاح این آیین نامه را داریم
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر