کد خبر: ۷۲۰۹۳۱۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
کد خبر : ۷۲۰۹۳۱۷
گروه : فارس » شیراز
مدیرکل آموزش و پرورش فارس:

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه این استان جایگاه خوبی در المپیاد‌ها دارد، گفت: فارس قابلیت برخورداری از یک خانه المپیاد در کشور دارد و امید است در آینده‌ای نزدیک این مهم در استان راه‌اندازی شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، علی عسکر نجفی در جلسه مدیران مدارس استعداد‌های درخشان شیراز که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان برگزار شد، گفت: نخبگان جامعه به فرموده رهبری نعمات الهی هستند که اگر نباشند، جامعه دچار خسران می‌شود.

او تاثیرات مثبت نخبگان در جامعه را بی‌شمار و غیرقابل توصیف ذکر کرد و افزود: اگر کمک و تعهد جامعه نخبگان نبود، ایران اسلامی اکنون در مسیر فعلی قرار نداشت.

مدیرکل آموزش موضوع شناسی، مسئله شناسی و ورود بهنگام و آینده نگری در مجموعه آموزشی کشور توسط سازمان ملی استعداد‌های درخشان را موجب امیدواری دانست و گفت: باید تلاش کنیم انگیزه‌های لازم را در نخبگان ایجاد و آن‌ها را دلگرم وعلاقمند به ماندن در مام وطن در کنار سایر مردم کنیم.

نجفی تاکید کرد: سیاست‌های عالی وزارتخانه متبوع و توصیه‌های بزرگان کشور پرورش استعداد‌ها و نهایت حفظ و حراست از گنجینه‌های ارزشمند است.

او ادامه داد: قریب به یک دهه پیش سیاست‌هایی که در مجموعه استعداد‌های درخشان اعمال می‌شد اصولی نبود و پریشان حالی و پراکنده کاری داشت، اما در دولت تدبیر ارزش مجموعه مدنظر قرار گرفت. رفع برخی محدودیت‌ها باعث شد تا در حوزه کیفیت دستمان بازتر و توان و تمرکزمان بر روی نقاط محروم بیشتر شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه امروز موفقیت‌های خوبی در مجموعه سمپاد استان حاصل شده است، گفت: موفقیت‌ها به سادگی حاصل نشده، اما این مدارس با مسائل و مشکلاتی هم مواجه هستند.

نجفی با بیان اینکه باید بپذیریم وقتی مجموعه‌ای ویژه و خاص است، باید ساختار و امکانات و نیروهایش هم خاص باشد، اظهار کرد: امروز مشکلاتی در حوزه کمی و کیفی نیرو‌های انسانی در مدارس سمپاد مواجه هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس همچنین گفت: با تثبیت وضعیت تیزهوشان در کشور و تبدیل آن به یک سازمان گره بسیاری از مشکلات باز خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر