کد خبر: ۷۲۱۰۱۹۸
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
کد خبر : ۷۲۱۰۱۹۸

نماینده، ولی فقیه در کردستان گفت: در طول تاریخ به جامعه بشریت ثابت شده که تنها راه نجات انسان کتاب بوده از این رو در زمان حاضر نیز هدایت بشر در کتاب بزرگان و علما نهفته است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی آثار رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: از گذشته این مساله مطرح بوده که ارزش پیدا کردن انسان در گرو ارتباط با علما و دانشمندان بوده از این رو می‌توان به این نتیجه رسید که خواندن کتاب این افراد نیز می‌تواند انسان را به ارزش و مقام انسانی برساند.

وی با اشاره به اینکه نشست با علما عبادت محسوب می‌شود اضافه کرد: کلید جاودانگی علما در کتاب‌های و آثار مکتوب آن‌ها نهفته است پس مطالعه نوشته‌های آن‌ها نیز خود عبادتی بزرگ به حساب می‌آید.

آیت‌الله حسینی شاهرودی افزود: علم نور است و این مساله از آنجا آشکار می‌شود که همنشینی با کتاب یک عالم مانند همنشینی با خدا بوده و در صورتی که این عالم ربانی باشد می‌تواند در انسان تاثیر داشته باشد.

نماینده، ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه عالم فقط کارش درس دادن و کتاب نوشتن نیست یادآورشد: کسانی مانند شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که از لحظه لحظه زندگیشان می‌توان کتاب‌ها نوشت برای بهره بردن آینده‌ها عالمان واقعی هستند.

وی گفت: کردستان به فرمایش رهبر معظم انقلاب یک استان فرهنگی خطاب شده و به همین دلیل باید نمونه این اقدامات و مسابقات فرهنگی در آن بیشتر از گذشته شود.

آیت‌الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: این مسابقه یک کار ارزشمند بوده در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آشنایی نسل جوان با افکار و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب که باید ادامه داده شود.

نماینده، ولی فقیه در کردستان افزود: امروز تلاش برای گسترش کتابخوانی و فرهنگ مطالعه در جامعه وظیفه‌ای سنگین بر دوش تمام مسوولان است و این وظیفه بر دوش مسوولان این استان سنگین‌تر است.

وی با بیان اینکه گفته‌ها و نوشته‌های رهبر معظم انقلاب در تمام حوزه دقیق و کارشناسی است اظهار داشت: این گفته‌ها و نوشته‌ها باید از طریق چنین برنامه‌های در اختیار جوانان قرار گیرد تا جامعه با تمامی ابعاد شخصیتی ایشان بیشتر آشنا شوند.

بیش از هشت هزار نفر در مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری شرکت کردند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان نیز گفت: هشت هزار و ۱۲۰ نفر از پنج استان کشور در مسابقه ویژه کتابخوانی آثار رهبر معظم انقلاب شرکت کردند.

محمد عبدالملکی اظهار داشت: این افراد از استان‌های کردستان، اراک، تهران، اهواز، مازندران و خوزستان شرکت کرده‌اند که بیشتر این شرکت‌کنندگان از علاقه‌مندان استان کردستان با پنج هزار و ۹۴۳ نفر هستند.

وی با بیان اینکه فراخوان شرکت در مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در کردستان از نیمه دوم خرداد امسال تا ۲۳ آبان به صورت استانی اعلام شده بود، اضافه کرد: با توجه به استقبال گسترده افراد از سایر استان‌ها به منظور پذیرش و شرکت علاقه‌مندان سایر مناطق کشور مدت مسابقه تا ۱۴ آذر امسال تمدید شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد شرکت‌کنندگان خارج از استان در این مسابقه ۲ هزارو ۱۷۷ نفر هستند اضافه کرد: در ابتدا پیش‌بینی می‌شد شرکت کنندگان در این مسابقه کتابخوانی فقط از داخل استان باشند، اما برگزاری این مسابقه با استقبال گسترده مردم سایر استان‌ها مواجه شده است.

وی افزود: در این مسابقه کتابخوانی پنج اثر دغدغه‌های فرهنگی، کار باید تشکیلاتی باشد، ژرفای نماز، مطلع عشق و بیانیه گام دوم انقلاب از آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی معرفی شده است.

عبدالملکی یادآور شد: ۹۴۹ نفر برای کتاب کار باید تشکیلاتی باشد، یک هزارو ۲۰۸ نفر برای کتاب مطلع عشق، یک هزارو ۴۸ نفر برای کتاب دغدغه‌های فرهنگی، یک هزارو ۳۲۴ نفر برای کتاب بیانیه گام دوم انقلاب و یک هزارو ۴۱۴ نفر برای کتاب از ژرفای نماز باهم به رقابت می‌پردازند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان اضافه کرد: کتاب‌های مسابقه، سوالات و پاسخنامه‌ها هر کدام به تفکیک در پورتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان به آدرس اینترنتی www.kordestan.iranpl.ir و دفتر نماینده، ولی فقیه در کردستان به آدرس اینترنتی www.nvf.kordestan.ir موجود بوده و در دسترس شرکت‌کنندگان قرار داشت.

وی با بیان اینکه در آیین اختتامیه این مسابقه از ۱۵ نفر از برندگان با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی تقدیر می‌شود افزود: به نفرات اول پنج میلیون ریال، نفرات دوم، سه میلیون ریال و نفرات سوم ۲ میلیون ریال اهدا می‌شود.

عبدالملکی یادآورشد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای شاخص سرانه مطالعه و آشنایی با آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی بویژه در رابطه با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی از اهداف برگزاری این مسابقه است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر