کد خبر: ۷۲۱۰۴۳۵
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
کد خبر : ۷۲۱۰۴۳۵
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در آمل:

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت:هم اکنون حدود ۴۰ هزار کلاس درس نیمه کاره در کشور وجود دارد که برای تکمیل آن‌ها نیازمند اعتبار کلان ملی و حمایت‌های خیران است.

ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور امروز چهارشنبه در همایش اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های مازندران در آمل در گفت و گو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: از این شمار ۱۶ هزار کلاس درس از سوی خیرین و ۲۴ هزار کلاس درس دیگر نیز از سوی دولت در حال ساخت است.

او از تامین اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دولت برای کمک و تکمیل ۱۶ هزار کلاس نیمه کاره خیرساز تا یک سال آینده خبر داد.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور افزود: که برای تکمیل ۲۴ هزار کلاس درس نیمه کاره دولتی در حال ساخت به حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که دولت باید سازوکار‌های تامین این اعتبار را برای تسریع ساخت آن‌ها فراهم کند.

قفلی، ادامه داد: درکنار تامین وچگونگی اعتبار پیش بینی شده، لازم است خیرین نیز مانند همیشه وارد عمل شده و برای اتمام آن‌ها فعالیت کنند.

ساخت ۱۴ مدرسه برای بیماران اوتیسم

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور همچنین از ساخت ۱۴ مدرسه خاص برای بیماران اوتیسم در ۱۴ استان کشور با حمایت خیران زیر پوشش این مجمع خبر داد و گفت: این درخواست جدی خانواده‌های بیماران اوتیسم بوده و آن‌ها به داشتن این مدارس نیاز دارند و امیدوارم به سرعت برای آن تسریع خواهد شد.

او افزود: اینکه در کار خیر پیشرو باشیم خیلی خوب است وبه همین منظور باید درباره کار خیر صحبت کرد و آن را اشاعه داد تا دیگران برای انجام آن نیز تشویق شوند.

آمادگی رسانه ملی برای کمک به مجمع خیران مدرسه ساز

قائم مقام صداوسیمای مرکز مازندران هم دراین هم اندیشی از آمادگی رسانه استانی در کنار مجمع خیران مدرسه ساز برای تشویق و عمومی کردن کار‌های خیر و عام المنفعه برای ساخت واحد‌های آموزشی شد.

تقی صمدی افزود: انتظار است که مجمع خیران مدرسه ساز استان در کنار ساخت وساز‌های مدرسه‌ای، مجمع خیران فرهنگ ساز را هم درکنار خود ایجاد و با فعالیت همسو بتواند درک نار ساخت وساز‌ها در ایجاد فرهنگ‌های ارزشی در جامعه نیز نقش آفرینی شود.

او ادامه داد: رسانه ملی در عین حال از همه ظرفیت‌های فکری و پیشنهاد‌های جامعه فرهنگیان در راستای تولید محتوا و نیز حمایت از خیران مدرسه ساز که بدون نام دراین کارخیرمشارکت می‌کنند در راستای ترویج این فرهنگ اعلام آمادگی کامل دارد.

انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر