کد خبر: ۷۲۱۱۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
کد خبر : ۷۲۱۱۲۵۰
دانستنی‌های حقوقی؛

اگر تصادف رانندگی منجر به جراحت جسمی فردی شود که مستحق دریافت دیه باشد، باید از طریق قانونی اقدام کرد.

اگر در تصادف آسیب دیدیم چگونه باید دیه بگیریم؟به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از  وقوع تصادف رانندگی باید نکات مهمی را رعایت کنیم و حواسمان باشد که اگر حادثه خسارت جسمی به همراه داشت، چگونه آن را به پلیس اطلاع دهیم و دیه دریافت کنیم.

خسارات ناشی از تصادفات رانندگی به دو دسته مالی و جانی تقسیم می‌شود؛ اگر به هنگام وقوع سانحه رانندگی به جسم و مال فردی آسیبی کوچک برسد، باید خسارت و دیه پرداخت شود.

اگر تصادف منجر به خونریزی و آسیب جسمی فردی شود، باید در ابتدا با پلیس و سپس با اورژانس تماس حاصل شود تا نیروهای امدادی خود را به محل حادثه برسانند.

نیروهای اورژانس پس از حضور در محل حادثه و معاینه فرد آسیب دیده گزارشی را مبنی بر آسیب دیدگی تهیه می‌کنند و آن را در اختیار فرد آسیب دیده می‌گذارند.

فردی که در تصادف آسیب دیده است، می‌تواند با گواهی اورژانس به دادگاه مراجعه کند تا او را به پزشکی قانونی ارجاع دهند و سپس گزارش پزشکی قانونی مبنی بر میزان آسیب وارده به فرد در اختیار دادگاه قرار می‌گیرد تا بر اساس آن میزان دیه مشخص شود.

در تصادف‌هایی که با آسیب جسمی همراه هستند باید حتما میزان دیه و همچنین جزئیات خسارت وارد شده به بدن فرد مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
من تکنسین اورژانس 115 هستم
چرا به مردم آدرس اشتباه میدین
115 اصلا گواهی در محل به مصدوم نمیدهد
فرد صدمه دیده با اورژانس به بیمارستان مراجعه میکند و پس از طی مراحل درمان و ترخیص از بیمارستان گواهی را از بیمارستان دریافت میکند نه از آمبولانسی که در محل تصادف حاضر شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
کدوم دیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
سلام‌بنده‌سال93ماشینم‌ووکالتی‌فروختم،اخیرامتوجه‌شدم‌خریدارهنوزفک‌پلاک‌نکرده‌وپلاک‌به‌اسم‌من‌است،متاسفانه‌برای‌فک‌پلاک‌به‌پلیس‌راهورتهران‌مراجعه‌کردم‌چون‌پلاک‌تهران‌میباشدوخریدارساکن‌کرج،گفتن‌به‌مجتمع‌قضایی‌بعثت‌مراجغه‌کن،رفتم‌فرستادن‌خدمات‌قضایی،آنجامراجعه‌کردم‌گفتن‌چون‌خریدارساکن‌کرج‌هست‌بایددادسرای‌کرج‌بری،درصورتی‌که‌من‌قبلاهم‌به‌پلبس‌راهوروهم‌دادسرای‌کرج‌مراجعه‌کردم‌وگفتن‌چون‌پلاک‌تهران‌است‌بایدازتهران‌پیگیری‌کنی،من‌سردرگم‌شدم،خواهش‌میکنم‌مراراهنمایی‌کنیدچطورفک‌پلاک‌کنم؟
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر