کد خبر: ۷۲۱۵۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
کد خبر : ۷۲۱۵۱۸۲

شرکت خدمات مالی و بانکداری یو بی اس سوئیس گزارش داد اوپک توافقنامه محدود سازی تولید و صادرات نفت به منظور تثبیت قیمت نفت در بازار جهانی را ادامه می‌دهد.

نفت اوپکبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شین‌هوا، شرکت خدمات مالی و بانکداری یو بی اس سوئیس اعلام کرد کشور‌های صادر کننده نفت اوپک و شرکای غیر عضو آن، از جمله روسیه به روند کاهش تولید نفت خود تا پایان سال ۲۰۲۰ ادامه می‌دهند.

این شرکت سوئیسی که علاوه بر خدمات مالی و بانکی، انواعی دیگر از خدمات از جمله مدیریت سرمایه‌گذاری دارایی و تحلیل نوسان بازار انرژی را نیز ارائه می‌دهد، گزارش داد اوپک توافقنامه محدود سازی تولید و صادرات نفت به منظور تثبیت قیمت نفت در بازار جهانی را از پایان ماه مارس امسال ادامه می‌دهد.

با اجرای توافقنامه محدود سازی تولید و صادرات نفت به منظور جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت نفت در بازار جهانی که میان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) و شرکای غیر عضو آن امضا شده است تولید نفت اوپک باید امسال به طور میانگین به ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز برسد که نسبت به سال گذشته حدود ۴۰۰ هزار بشکه کاهش دارد. اوپک در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۰ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کرد.

کاهش فصلی تقاضای جهانی برای نفت و افزایش عرضه نفت کشور‌های غیر عضو اوپک که پیش بینی می‌شود در نیمه نخست امسال به بیش از ۶۰۰ هزار بشکه در روز برسد ممکن است قیمت نفت در بازار جهانی را به زیر ۶۰ دلار در هر بشکه برساند.

در گزارش شرکت خدمات مالی و بانکداری یو بی اس سوئیس آمده است که بازار جهانی نفت قرار است امسال به توازن برسد. برخی پیش بینی‌ها نیز حاکی از آن است به علت بهبود داده‌های آماری مربوط به اصول و عوامل بنیادین مؤثر بر بازار‌های نفتی از جمله تولید، عرضه و تقاضا، بازار نفت ممکن است اندکی کمتر تامین شود.

بر اساس این گزارش تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ یک میلیون بشکه افزایش خواهد یافت. این در حالی است که در سال گذشته تقاضای جهانی برای نفت ۹۰۰ هزار بشکه افزایش یافته بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر