کد خبر: ۷۲۲۶۷۹۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
کد خبر : ۷۲۲۶۷۹۸
محمد زاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران گفت: ۱۹۰۴ ملک شهرداری در اختیار افرادی است که تقریبا هیچکدام آن‌ها اجاره نمی‌دهند.

املاک شهرداریمحمد نادر محمد زاده مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، درگفت‌گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه حدود ۱۰۵ خانه سازمانی در شهرداری تهران وجود دارد که با مصوبه شورا در حال پس گرفتن است،‌ گفت: تقریبا نیمی از آنها در اختیار مدیران و نیمی دیگر در اختیار سایر پرسنل است.

مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با بیان اینکه علاوه بر این ۱۰۰ خانه‌ دیگر هم در اختیار اشخاص وجود داشته که همگی در حال تخلیه هستند اظهار کرد: ارزش مالی 105 خانه‌ای که در حال پس گرفته آن هستیم 250 میلیارد تومان است.

او افزود: ۱۹۰۴ ملک دیگر هم وجود دارد که برای کارهای فرهنگی،‌ خدماتی و درمانی در اختیار اشخاص قرار داده شده بود.


بیشتر بخوانید: واگذاری املاک شهرداری بدون حتی یک برگ دست نویس


محمد زاده با بیان اینکه کاربری این ۱۹۰۴ واحد اجتماعی است که در اختیار افراد حقیقی قرار گرفته، گفت: ممکن است در این بین افرادی هم از مدیران شهرداری باشند ولی به عنوان املاک مدیران شناخته نمی‌َشود.


مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با بیان اینکه اشخاصی که این املاک را در اختیار دارند بهایی به شهرداری نمی‌دهند گفت: در 470 مورد از این املاک انحراف در کاربری دیده شده است که بخشی از آن را تخلیه کرده‌ایم و بقیه را هم به سیستم قضایی ارسال کرده‌ایم.


او با بیان اینکه مجموع خانه‌های سازمانی و املاکی که دارای کاربری اجتماعی هستند 2100 واحد می‌شود اظهار کرد: برای ۶۵۰ واحد آن اقدام کرده‌ایم و تا کنون ۲۸۰ واحد تخلیه شده است.


محمد زاده با اشاره به اینکه ۳۵۰سرای محله در تهران وجود دارد، اظهار کرد: در حوزه معاونت اجتماعی با شورا مذاکراتی در حال انجام است تا نحوه‌ بهره‌برداری از آنها نهایی شود.


مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران افزود: معاونت اجتماعی شهرداری 1100 واحد را بررسی کرده و لایحه‌ای را هم به شورا آماده کرده تا با قرارداد جدید فعالیت کند.


او در خصوص 1904 واحدی که برای کاربری‌های فرهنگی و اجتماعی واگذار شده‌اند گفت: تقریبا هیچکدام آنها اجاره نمی‌دهند اما دارای قرارداد هستند و برخی از اینها هم در اختیار افراد سرشناس هستند.


انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر