کد خبر: ۷۲۲۷۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
کد خبر : ۷۲۲۷۶۷۶
حجت الاسلام مختاری:

امام جمعه موقت بیرجند گفت: در جامعه اسلامی نباید نامزد‌های انتخابات یکدیگر را تخریب کنند.

نامزد‌های انتخابات یکدیگر را تخریب نکنند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، حجت الاسلام مختاری امام جمعه موقت بیرجند در سوگواره یاس نبوی در آستان مقدس امامزادگان باقریه (ع) بیرجند با اشاره به انتخابات دوم اسفند اظهار کرد: انتخاب نامزد‌هایی که بتوانند جلوی مفسدین را گرفته و اقتصاد و معیشت مردم را نجات دهند، بسیار مهم است.

او افزود: در زمینه عمل به حق مشکل داریم، در صورتی که فساد، حرص، طمع و بداخلاقی در کشور رواج داشته باشد شاهد شلوغی راهرو‌های دادگاه هم خواهیم بود.

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: نسل انقلاب باید عزت، استقلال، وضعیت اقتصادی و معیشتی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را برای مردم و جوانان تبیین کنند.

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: برخی افراد در فضای مجازی، وضعیت کشور را قبل از انقلاب به صورت برعکس و وارونه به نسل جوان معرفی می‌کنند.

او بیان کرد: امروز نظام اسلامی به عنوان امانت شهدا، انبیا، اولیا و امام راحل در دست ما است و نباید نسبت به آرمان‌های انقلاب بی‌تفاوت باشیم.

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: همه انسان‌ها به دنبال عزت، محبوبیت، ماندگار شدن و آرامش هستند چراکه مجموعه این‌ها برای انسان خوشبختی را رقم می‌زند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه خداوند به اجبار کسی را خوشبخت یا بدبخت نمی‌آفریند اظهار کرد: سعادت، شقاوت، خوشبختی و بدبختی در اختیار انسان است.

او گفت: بشر با افکار و رفتار خویش، خوشبختی و آرامش روحی و محبوبیت را خلق می‌کند یا ذلت را برای خود رقم می‌زند.

حجت الاسلام مختاری با تاکید بر اینکه نباید فریب پوچی‌های دنیا را خورد افزود: عزتی که یزیدها، صدام‌ها و رضاخان‌ها داشتند عزت‌های پوچ دنیوی بود که با کوچکترین حادثه از بین می‌رود، اما عزت انبیا و اهل بیت (ع) ماندگار است.

امام جمعه موقت بیرجندبا بیان اینکه دل‌ها و جان‌ها به طور خودجوش متوجه حضرت زهرا (س) است یادآور شد: عزت اهل بیت خدایی بوده و خریدنی نیست.

او افزود: حضرت زهرا در ۱۸ سالگی دختری نمونه برای پیغمبر و همسری نمونه برای حضرت علی (ع) بود که در همسرداری و مادری الگوی موفق برای جامعه محسوب می‌شود.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه سراسر زندگی ائمه اطهار (ع) طهارت، پاکی و عبودیت بود گفت: حضرت زهرا (س) محبوب خدا، پیغمبر، امام علی و تمام مسلمانان بود و این عزت غرورآفرین است.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: اگر انسان با واژه باطل ارتباط بگیرد، سقوط می‌کند چراکه انسان این ویژگی را دارد که یکی از بهترین یا بدترین انسان‌ها شود.

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: انسان برای رسیدن به خوشبختی باید از نردبان حقیقت بالا برود، ولی اگر از نردبان باطل بالا رفت، سقوط می‌کند.

او ادامه داد: بنی عباس‌ها تمام تلاش خود را کردند تا نام و یاد ائمه اطهار و اهل بیت را خاموش کنند، اما بعد از یک هزار و ۴۰۰ سال نام و یاد اهل بیت زنده است در حالی که دشمنان می‌خواستند از راه باطل به خوشبختی برسند، اما سقوط کردند.

حجت الاسلام مختاری  با بیان اینکه نباید نسبت به حق و باطل بی‌تفاوت بود تصریح کرد: حضرت زهرا با تمام وجود از نظام اهل بیت حمایت کرد و باید حق را با معیار‌های عقل، فطرت و قرآن شناخت، اما برخی در مقابل حق تکبر می‌کنند و بسیاری از انسان‌ها هم حق را شناخته، اما به آن عمل نمی‌کنند.

انتهای پیام/ ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر