واکنش عجیب زن چینی به درخواست پلیس برای زدن ماسک!

واکنش عجیب زن چینی به درخواست پلیس این کشور برای زدن ماسک در داخل اتوبوس به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، حدود یک هفته از شیوع ویروس کرونا در چین می‌گذرد. این ویروس علاوه بر چین در بیش از ۲۰ کشور جهان نیز گزارش شده است. کرونا تاکنون موجب مرگ ۲۶۰ نفر در چین شده و بیش از ۸۰۰۰ نفر نیز در این کشور آلوده به این ویروس شده اند.

بنا به اعلام سازمان بهداشت جهانی کرونا در حال حاضر هیچ درمانی ندارد و از مردم خواسته شده است تا با انجام پیشگیری از ابتلا به آن جلوگیری کنند. به همین دلیل استفاده از ماسک و شستن اصولی دست‌ها بهترین راه جلوگیری از ابتلا به کرونا است.  

اصول ایمنی که بی توجهی یک زن چینی به آن در اتوبوس شهری شهر " هنان"، مرکز استان ژینگژ به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. این زن با وجود آنکه همه مسافران داخل اتوبوس از ماسک استفاده کرده بودند از استفاده آن خودداری کرد. در ویدئویی که منتشر شده است درگیری لفظی این زن لجوج با ماموران پلیس را به تصویر می‌کشد. در حالی که یکی از ماموران از او خواست در صورت استفاده نکردن از ماسک از اتوبوس پیاده شود این زن پول پرداختی برای بلیط اتوبوس را از او درخواست کرد.

در ادامه یکی دیگر از ماموران تلاش کرد تا به آرامی از این زن بخواهد از ماسک استفاده کند، اما باز هم این زن در جواب به این مامور گفت که در خانه اش تنها زندگی می‌کند و نیازی به ماسک نیست. در این ویدئو صدای این زن شنیده می‌شود که می‌گوید: «من تنها زندگی می‌کنم، الان در حال بازگشت به خانه هستم و فردی در خانه نیست که احتمال واگیر ویروس به او وجود داشته باشد.»

انتشار این ویدئو در یکی از شبکه‌های اجتماعی چین با واکنش کاربران همراه بود. کاربری در کامنتی نوشت: « چنین افرادی که برای سلامت اجتماع اهمیتی قائل نیستند بهتر است باید با زور و اجبار به صورت ایزوله و دور از دیگران نگهداری شوند.»

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر