کد خبر: ۷۲۴۷۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
کد خبر : ۷۲۴۷۵۳۵

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کرمانشاه گفت : برای رویداد بین المللی گردشگری روستایی کرمانشاه ۲۰۲۰ دو منطقه آهوران و گدارپیر دربخش سرفیروزآباد کرمانشاه محور گردشگری می‌شوند.

به  گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،فهمیه روشن رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کرمانشاه بااشاره به ظرفیت‌های بی نظیر گردشگری منطقه سرفیروزآباد شهرستان کرمانشاه، گفت : هرچند این منطقه یکی از مناطق محروم شهرستان کرمانشاه است، اما می‌توان جاذبه‌های گردشگری کم نظیری مانند جنگل‌های زیبای بلوط، چشمه سار‌ها و رودخانه‌های پرآب و آثار تاریخی متعددی را در این منطقه دید.

او گفت : متاسفانه محرومیت این منطقه باعث شده تاکنون چندان زیبایی و جاذبه‌های گردشگری آن بویژه در دو منطقه زیبای آهوران و گدارپیر دیده نشود.

رئیس میراث فرهنگی کرمانشاه افزود: باتوجه به قابلیت‌های بالای گردشگری این منطقه، برنامه ریزی شده تا برای رویداد گردشگری روستایی کرمانشاه ۲۰۲۰ دو محور گردشگری را در مناطق آهوران و گدارپیر با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تعریف و راه اندازی کنیم.

او گفت: اگر بتوانیم با تبدیل آهوران و گداپیر به محور گردشگری پای گردشگران را برای دیدن زیبایی‌های این مناطق به منطقه سرفیروزآباد بکشانیم، قطعا روی بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم این منطقه هم تاثیرگذار خواهد بود.

روشن از اختصاص نزدیک به پنج میلیارد تومان کمک‌های فنی و اعتباری برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: با تخصیص این اعتبار تحولی در زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان بویژه در روستا‌های هدف گردشگری ایجاد خواهد شد.

او گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، برای کرمانشاه ۲۰۲۰ حدود ۲۱ روستای شهرستان کرمانشاه به عنوان روستای گردشگری معرفی و برای این رویداد آماده سازی می‌شوند.

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر