کد خبر: ۷۲۴۷۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
کد خبر : ۷۲۴۷۹۰۲
وزیر نیرو:

با حضور وزیر نیرو، طرح آبرسانی به شمال شهر بندرعباس در قالب پویش "هرهفته الف_ب_ایران" افتتاح شد.

افتتاح طرح آبرسانی به شمال شهر بندرعباس / اجرای پویش  #هرهفته الف_ب_ایران  در هرمزگانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، با حضور اردکانی وزیر نیرو ، طرح آبرسانی به شمال شهر بندرعباس در قالب پویش "هرهفته الف_ب_ایران" افتتاح شد.

اردکانیان وزیر نیرو در مراسم افتتاح این طرح گفت: امروز ۴ طرح در چارچوب هفدهمین هفته پویش هر هفته_الف_ب_ایران  در هرمزگان به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو افزود: وزارت نیرو ۱۴۴ طرح آب، برق و فاضلاب را با سرمایه‌گذاری بیش از  ۶۲۰۰ میلیارد تومان  در هرمزگان در دست اجرا دارد.

او گفت: پیشرفت فیزیکی این طرح ها را به‌طور متوسط ۵۶ درصداست و امیدواریم نیاز این  طرح ها تا سقف پیش‌بینی شده تامین شود و این طح ها  در این استان مرزی که یکی از قطب‌های اقتصادی کشور است به ثمر برسد و علاوه بر هموطنان ما در استان که حق بزرگی در مرزبانی و مرزداری بر گردن ما دارند، صنایع و عرصه‌های تولیدی در بخش‌های مختلف هم از این دو محصول راهبردی آب و انرژی به نحو مناسبی استفاده کنند.

وزیر نیرو گفت:  با طرح‌هایی که امروز در استان هرمزگان به بهره‌برداری  رسید از مجموع ۲۲۷ طرح بزرگی که در نیمه سال وعده کردیم، ۱۵۷ پروژه را به افتتاح رسانده‌ایم که وارد مدار بهره‌برداری شده‌اند.

اردکانیان افزود: بقیه  طرح ها تا پایان امسال در ۱۰ استان کشور از جمله  هرمزگان با سرمایه‌گذاری افزون بر ۱۰ هزار میلیارد تومان بهره‌برداری می‌شود و کارنامه پویش با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور با موفقیت به نتیجه خواهد رسید و با پشتکار، تلاش و فعالیت بیشتر سال جدید را آغاز خواهیم کرد.

او  با اشاره به اقدام‌های انجام شده در حوزه تامین آب شرب سالم استان هرمزگان گفت: در بخش برق هم در آینده نزدیک شاهد افتتاح طرح‌های بزرگی با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در این استان خواهیم بود که موجب خواهد شد تا سال ۱۴۰۰ حدود ۵۰ درصد ظرفیت نصب شده تولید برق در استان افزایش یابد.

وزیر نیرو افزود: امید است هر چه سریعتر تمهیدات اجرایی احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی «سیریک» هم با تامین منابع وام دولتی فدراسیون روسیه آغاز شود و اطمینان خاطر داشته باشیم که در حوزه انرژی، استان هرمزگان جزو آماده‌ترین‌ها برای طرح‌های تولیدی و فعالیت‌های انرژی‌بر است.

او با اشاره به اشتغال‌زایی ۳۵۰ نفر در طول احداث سد مخزنی سرنی و به میزان دو برابر این رقم، اشتغال غیرمستقیم گفت: ۵۵۰ نفر در کارگاه مشغول فعالیت بوده که عمده این‌ها از نیرو‌های بومی منطقه بودند و امید است دیگر طرح‌های استان روی ریل اجرا قرار گیرد.

جزئیات طرح آبرسانی به شمال شهر بندرعباس

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تشریح جزئیات طرح آبرسانی به شمال شهر بندرعباس گفت: با افتتاح این طرح، شهر تازیان و ۴۴ روستای واقع در شمال شهر بندرعباس با جمعیتی بالغ‌بر ۱۰۲ هزار نفر از منابع آبی پایدار بهره‌مند می‌شوند.

امین قصمی افزود: در این طرح خط انتقال آب به‌طول ۸.۷ کیلومتر با لوله‌های فولادی به قطر ۶۰۰ میلی‌متر از میدان ورودی شهر بندرعباس تا ایستگاه پمپاژ چهچکور به روش EPC احداث شده است.

او گفت: همچنین احداث یک باب ایستگاه پمپاژ در "چهچکور" بندرعباس با ظرفیت ۴۵۰ لیتر در ثانیه و مخزن هزار مترمکعبی بتنی "شهرو" در قالب همین طرح افتتاح شد.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۲۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: عملیات اجرایی این طرح از سال ۹۶ آغاز شد.

قصمی گفت: تا پیش از این، مناطق واقع در شمال بندرعباس با چالش‌هایی در زمینه تامین آب مواجه بودند، اما طبق وعده‌ای که داده بودیم این پروژه تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

او افزود: با ادامه اجرای این طرح، صنایع واقع در شهرک صنعتی مناطق مذکور نیز از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند که می‌تواند به رونق اقتصادی بیشتر استان بینجامد.

انتهای پیام / ب

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر