کد خبر: ۷۲۴۸۰۰۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
کد خبر : ۷۲۴۸۰۰۶
گروه : قم » قم
معاون ستاد اقامه نماز کشور در قم:

مهدیان گفت:سامانه گزارش مردمی اقامه نماز کشور تا قبل از شروع تعطیلات نوروز ۹۹ رونمایی خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، سید علیرضا مهدیان،معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور امروز در جلسه شورای اقامه نماز قم در سالن شیخ عبدالکریم حائری (ره) مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در قم اظهار کرد:ستاد اقامه نماز نظارت‌های لازم را بر نمازخانه‌های بین‌راهی در جاده‌های مختلف انجام می‌دهد و در همین راستا سامانه گزارش مردمی اقامه نماز کشور تا قبل از شروع تعطیلات نوروز ۹۹ رونمایی خواهد شد.

او ادامه داد:در حال حاضر ستاد اقامه نماز کشور یک سامانه پیامکی به این امر اختصاص داده و شهروندان در بیشتر استان‌ها می‌توانند موانع و مشکل‌های خود در خصوص وضعیت نمازخانه‌های بین‌راهی کشور را از طریق شماره ۱۰۰۱۷ منعکس کنند.

معاون ستاد اقامه نماز کشور  بیان کرد: ستاد اقامه نماز امسال به‌صورت رسمی به عضویت ستاد تسهیلات و خدمات سفر نوروزی کشور درآمده است.

مهدیان بابیان این‌که ستاد اقامه نماز به‌منظور ترویج فرهنگ نماز در میان گروه‌های مختلف سِنی، محتوا‌های مناسبی را تولید و از سوی دستگاه‌های فرهنگ‌ساز و آموزشی توزیع می‌کند،گفت: مسابقه‌های متعددی نیز در حوزه فرهنگی، اجرایی و عملیاتی می‌شود.

معاون ستاد اقامه نماز کشور خواستار بازدید مسئولان استان‌ها از نمازخانه‌های بین‌راهی کشور طی ایام منتهی به نوروز ۹۹ شد و عنوان کرد: برخی از دستگاه‌های اجرایی ظرفیت‌های خوبی دارند که می‌توانند در رفع کاستی‌های ایام نوروز به اقامه نماز کمک کنند.

او گفت: در برنامه‌های هلال‌احمر برپایی خیمه‌های نماز را داریم، که در ورودی شهر‌ها و محور‌هایی که در آن‌ها فواصل بین نمازخانه‌ها زیاد است، نقش مهمی در تأمین مکان مناسب جهت اقامه نماز مسافران نوروزی دارد.

مهدیان با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای استفاده از ظرفیت مجمع خیران راه‌ها به‌منظور بهسازی و تکمیل نمازخانه‌های نیمه‌تمام بین‌راهی، افزود: در قم نیز اگر ظرفیتی در این زمینه است، به کار گرفته شود.

او با تأکید بر ضرورت برگزاری مستمر شورای اقامه نماز استان‌ها طبق دستورالعمل ۱۲ گانه وزارت کشور، گفت: این اقدام به ما کمک می‌کند که گزارش‌های فصلی و پیگیری‌های مصوبه‌ها را داشته باشیم.

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور بابیان این‌که تجلیل از خادمان اقامه نماز در حوزه‌های دولتی و بخش خصوصی یکی از محور‌های ستاد اقامه نماز است، افزود: از ظرفیت جلسه‌های استانی و سراسری نماز استفاده‌شده و تلاش کردیم در این خصوص گام‌های موثری برداریم.

محمد خامه یار،دبیر شورای اقامه نماز قم نیز در این جلسه با اشاره به این‌که طی یک سال گذشته از مجموع ۹۲ مصوبه جلسه‌های این شورا ۵۲ مصوبه آن اجرایی شده است، اذعان داشت: ۴۰ مورد از مصوبه‌ها اجرایی نشده، ولی بااین‌حال کار‌های خوبی در بحث اقامه نماز استان انجام‌شده است.

او با بیان این‌که ستاد اقامه نماز بر روی نسل جوان سرمایه‌گذاری ویژه‌ای را انجام داده است، افزود: در یک سال گذشته ۶۰ نشست معارفی، ۱۰۰ پیش نشست اجلاس نماز، ۷۱ برنامه نماز در روستا‌ها و ۱۰ برنامه برای دستگاه‌های اجرایی را انجام دادیم.

دبیر شورای اقامه نماز قم وضعیت اقامه نماز در ادارات این استان را بهتر از بقیه مناطق کشور دانست و گفت: بیشترین نمازخانه‌های بین‌راهی قم در محور قم - سلفچگان قرار دارد.

مدیرکل زندان‌های قم هم در این جلسه با تأکید بر این‌که قم باید آموزشکده نماز برای بقیه استان‌های کشور باشد، تصریح کرد: برخی از فرصت‌ها مانند بیانیه گام دوم رهبر انقلاب را باید برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه مغتنم بدانیم.

حجت‌الاسلام سید علی تهامی ادامه داد: بیش از ۳۰ روحانی، هر سه نوبت نماز را در مراکز ندامتگاهی این استان اقامه می‌کنند.

انتهای پیام/ش

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر