کشف و ضبط لاشه الاغ در پارکینگ خانه مسکونی

در بازرسی‌های بعمل آمده توسط اکیپ‌های نظارتی و بازرسی اداره دامپزشکی شهرستان تبریز لاشه الاغ در پارکینگ خانه مسکونی کشف و ضبط و معدوم سازی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ،دکتر امیر حسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان گفت: پیرو بازرسی‌های بعمل آمده توسط اکیپ‌های نظارتی و بازرسی دامپزشکی شهرستان تبریز با همکاری عوامل محترم نیروی انتظامی کلانتری ۱۳ در پارکینگ خانه مسکونی واقع در منطقه یکه دکان یک لاشه مجهول الهویه کشف و ضبط نمودند.

اوافزود: حیوان در محل دیگری ذبح و لاشه آن به پارکینگ مورد نظر آورده شده بود. همچنین در محل مورد نظر نایلون‌های استفاده نشده، چاقو و میز کار نیز به منظور قطعه بندی گوشت مشاهده گردید.

مدیر کل دامپزشکی استان تصریح کرد: طی بازرسی بعمل آمده از لاشه مذکور مشاهده شد که لاشه فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی و فاقد هویت‌های کشتارگاهی و بدون علائم بازرسی دامپزشکی بوده که حاکی از کشتار غیر مجاز خارج از کشتارگاه و قاچاق بوده و به دلیل فساد لاشه و پرخونی باید ضبط کامل گردد.

او همچنین گفت: لاشه مورد بازرسی با توجه به ساختار اسکلتی و علائم ممیزه متعلق به گونه تک سمی‌ها (الاغ) می‌باشد.

او در پایان تصریح کرد: فرد خاطی متواری گشته که توسط عوامل نیروی انتظامی تحت تعقیب می‌باشد. شکوائیه علیه نامبرده توسط واحد حقوقی این اداره تنظیم و به مراجع قضائی ارسال گردیده است.

دکتر بهداد همچنین از کشف و ضبط میزان ۳ تن مواد خام دامی تاریخ منقضی، فاسدو غیر مجاز در طول یک ماه گذشته خبر داد.

اوتصریح کرد مردم از خرید هر گونه گوشت چرخ کرده فله و آماده که خارج از بسته بندی مجاز و فله‌ای باشد جداً خودداری نمایند.

 

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر