کد خبر: ۷۲۸۸۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
کد خبر : ۷۲۸۸۹۱۹

گاهی اوقات وسایل و مبلمان‌های کوچک در یک فضای کوچک باعث دلگیرتر شدن و کوچک‌تر به نظر رسیدن آن می‌شوند. یکی از ترفند‌ها برای این مواقع، بر خلاف تصور بسیاری از افراد، چیدمان مبل یا کاناپه بزرگ است.

چگونه مبل بزرگ را در نشیمن کوچک جا دهیم؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، همان طور که در این نشیمن مشاهده می‌کنید، از یک مبل ال شکل استفاده شده و یک عثمانی ست مبلمان نیز در وسط اتاق قرار داده شده است.

هیچ چیز اضافی دیگری در این فضا وجود ندارد در عین حال که فضای نشستن کافی نیز در اختیار ساکنین قرار داده شده است.

استفاده از کاناپه بدون دسته
دسته‌های کاناپه را بر می‌دارید و ناگهان متوجه می‌شوید که می‌توانید به راحتی آن را در فضای مورد نظرتان جای دهید. این ترفند یک روش خلاقانه و عمدی برای استفاده از مبل‌های بزرگ و سه نفره است.

در نتیجه کار، مانند تصویر بالا، مشاهده می‌کنید که این کار یک فضای نشستن بزرگ را در یک مکان جمع و جور در اختیار شما قرار داده و نبود دسته‌ها مشکلی پیش نیاورده است.

ترکیب کاناپه و تخت خواب
فراموش کردن استفاده‌های سنتی اختصاص داده شده به هر اتاق از یک خانه، و ترکیب عملکرد‌های مختلف برای یک وسیله به راحتی می‌تواند مشکل فضای کوچک را حل نماید.

استفاده از مبل‌های تخت همزمان محل خواب و نشستن شما را مهیا می‌کند. پس با قرار دادن آن نگران نبود تخت خواب یا وسایل دیگر نخواهید بود. پس نگران نباشید که نشیمن و اتاق خواب شما ترکیب شوند.

پایه‌های کاناپه را نشان دهید
گاهی اوقات این سبک مبلمان است که باعث می‌شود آن مبل کوچک یا بزرگ به نظر برسد نه اندازه اش!

این موضوع زمانی که می‌خواهید یک کاناپه بزرگ را در نشیمنی کوچک جای دهید، خود را نشان می‌دهد. زمانی که سبک کاناپه شما دارای پایه‌های چوبی و مشخص باشد راحت‌تر می‌تواند در فضا قرار بگیرد.

دلیل این امر این است که پایه‌های ظریف فضای زیر کاناپه را نیز نشان می‌دهند و به طور کلی کاناپه از لحاظ بصری فضای کم تری را اشغال خواهد کرد؛ بنابراین علاوه بر حس سبکی و ظرافتی که به فضا انتقال می‌دهد در نشیمنتان هم جا می‌شود.


ادغام فضای ذخیره سازی
در بسیاری از خانه‌ها فضا‌های ذخیره سازی مانند کمدها، بوفه ها، کتابخانه‌ها و. در کنار کاناپه بزرگ قرار گرفته و فضای نشیمن را بسیار کوچک می‌کنند.

یکی از روش‌ها برای دوری از این اتفاق این است که تمام فضای ذخیره سازی را به روی یکی از دیوار‌ها انتقال داده و فضا را برای مبل‌ها خالی کنید.

فاصله دادن کاناپه از دیوار
زمانی که به فضا‌های کوچک بر می‌خوریم اولین کاری که در چیدمان انجام می‌دهیم این است که مبل‌ها را به دیوار می‌چسبانیم تا فضای مرکزی بزرگ تری را به دست آوریم، اما اگر با امتحان کردن این کار متوجه شدید که هنوز کاناپه تان جا نمی‌گیرد، پس آن را از دیوار فاصله داده و بیش‌تر به مرکز نشیمن بیاورید. با این کار مسیر رفت و آمد از پشت مبل انجام گرفته و ممکن است به جا شدن مبل شما کمک زیادی بشود.

استفاده از فضای زیر پنجره
یک مبل بسیار کوچک را انتخاب کنید، اما آن را با یک صندلی پنجره مکمل کنید.

طراحی یک محل نشستن جمع و جور و کوچک در یک فضای بدون استفاده (فضای زیر پنجره) در عین حال که قسمت نشستن را برای شما افزایش می‌دهد، فضا را در اطراف کاناپه بزرگ خالی کرده و از تنگ و کم جا شدن نشیمن جلوگیری می‌نماید و در عین حال شما دو نوع نشیمن گاه متفاوت در خانه تان طراحی و استفاده کرده اید.

از گوشه‌ها استفاده کنید
تنها چیزی که در همه خانه‌ها و نشیمن‌های کوچک پیدا می‌شود، کنج‌ها و گوشه‌های دیوارهاست. پس سعی نمایید از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کنید.

از مبل‌های ال شکل استفاده کرده و آن‌ها را در کنار دیوار‌های نشیمن تان بچرخانید تا بتوانید بهترین محل را پیدا نمایید. با این کار به راحتی مبل‌های راحتی بزرگ در فضای کوچک جای می‌گیرند.

ساخت نیمکت در کنار کاناپه
در فضا‌های بدون استفاده مانند فرورفتگی دیوار‌ها از نیمکت‌ها استفاده نمایید. یک نیمکت ساده می‌تواند متناسب با هر فضایی طراحی شده و به راحتی زاویه‌های ناقص را در خود جای دهد.

همچنین می‌توانید از فضای زیر آن برای ذخیره سازی استفاده نمایید. با این کار سایر قسمت‌های نشیمن برای قرار دادن کاناپه بزرگ خالی مانده و به راحتی می‌توانید آن را جای دهید. با این کار مجبور نخواهید بود برای افزایش فضای نشستن از مبل‌های تکی در کنار کاناپه استفاده کنید و فضای نشیمن را از دست بدهید.

دو طرف کاناپه را گسترش دهید
یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید از مبل‌های بزرگ در نشیمن کوچک استفاده این است که بتوانید آن‌ها را گسترش دهید.

به طور مثال تصور کنید که یک مبل عثمانی دقیقا ست با کاناپه وجود دارد، شما به راحتی می‌توانید عثمانی را در کنار مبل و چسبیده به آن قرار داده و یک مبل ال شکل به وجود آورید، اما در عین حال در صورت نیاز از آن به عنوان میز قهوه خوری استفاده نمایید.

مبلمان جدید پیدا کنید
مبل در این آپارتمان کوچک کاملا حرفه‌ای در نظر گرفته شده است. تخت خواب و کاناپه به صورت کاملا هماهنگ با یکدیگر کار کرده و یکی مانع از حضور دیگری نبوده است.

شما هم با یک بررسی در فضای کوچکتان، می‌توانید از مدل‌ها و طرح‌های کم جا و تاشو بهره بگیرید تا در عین حال که نیازتان برآورده می‌شود، کاناپه بزرگ مورد علاقه تان را نیز در خانه داشته باشید.

منبع: چیدانه

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر