کد خبر: ۷۳۲۴۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
کد خبر : ۷۳۲۴۱۷۹

فرماندار دلگان گفت: این فرمانداری پارسال در میان فرمانداری‌های سیستان و بلوچستان در زمینه جذب خیران مدرسه‌ساز رتبه برتر را بدست آورد.

فرمانداری دلگان رتبه برتر جذب خیران مدرسه ساز را بدست آوردمجتبی شجاعی  فرمانداری دلگان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، گفت: همچنین به عنوان فرمانداری نمونه سال ۹۸سیستان و بلوچستان انتخاب و در میزان مشارکت مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با ۷۷ درصد مشارکت در این استان حائز رتبه نخست شد.

اوگفت: قرار گرفتن دلگان در زمره شهر‌های هدف بازآفرینی شهری و اجرای چندین پروژه عمرانی منتخب سیستان و بلوچستان در امر پیشگیری و مبارزه با موادمخدر و منتخب در توسعه و ترویج کتابخوانی بوده است.

فرماندار دلگان افزود: برگزاری ۱۵ مورد مصالحه و سازش طائفه‌ای به همت شورای تامین، دفتر امام‌جمعه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت، تدوین بسته کامل اسناد توسعه، اطلس فرصت‌های سرمایه‌گذاری، تهیه لوح فشرده شناسنامه شهرستان، سند توسعه فضا‌های آموزشی و اطلس سیاسی و امنیتی در سال ۹۸ از دیگر اقدامات دستگاه‌های اجرایی مختلف دولتی این شهرستان بوده است.

او بیان کرد: رتبه نخست ساخت فضا‌های آموزشی سیستان و بلوچستان با شروع بیش‌از ۹۰ فضای آموزشی و ۳۱۰ کلاس درس، رتبه نخست استانی در آغاز طراحی ورزشی (احداث ۲ سالن ۲ هزارو ۵۰۰ متری و ۲ سالن هزارو ۸۰۰ متری و چندین زمین چمن مصنوعی، گود زورخانه، خانه جوان، پیست دو ومیدانی و چمن فوتبال) و همچنین رتبه نخست استان در آبیاری تحت فشار با اجرای بیش‌از ۱۴ هزار هکتار (نزدیک به نیمی از اراضی شهرستان) و نیمی از عملکرد کل استان بوده است.

شجاعی گفت: برگزاری جشن‌هویت و اعطای شناسنامه به تمامی فاقدان شناسنامه ایرانی در دلگان به همت شورای تامین، تصویب و آغاز اجرای طرح بزرگ گازرسانی به این شهرستان با ۲۶ میلیارد تومان اعتبار، تصویب جذب اعتبار ویژه مبارزه با گرد و غبار جازموریان از محل صندوق توسعه ملی برای اولین بار و اجرای چند طرح بیابان زدایی از دیگر اقدامات بوده است.

او افزود: اتمام مطالعات اجرای ۶ پروژه مجتمع آبرسانی و جذب اعتبار از صندوق توسعه ملی جهت اجرا، آغاز ساخت ۲ واحد کتابخانه‌ای بزرگ و طرح‌های مختلف فرهنگی و هنری و ۲ واحد بزرگ شبانه روزی و تعمیرات کامل شبانه روزی گلمورتی، ادامه روند ساخت پارک بزرگ اداری، مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری، استقرار هفت اداره و نمایندگی از ادارات غیرمستقر در دلگان، اشتغالزایی حدود هزارو ۸۰۰ نفر با همکاری بنیاد برکت، کمیته امداد، بهزیستی و جهاد کشاورزی از طریق اعطای تسهیلات بانکی کم بهره و آغاز ۲ هزار و ۷۵۰ واحد مسکن شهری و روستایی با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان با تسهیلات همزمان بلاعوض و کم بهره از دیگر اقدامات سال ۹۸ در این شهرستان بوده است.

فرماندار دلگان اظهار داشت: انتصاب جوانترین مدیران استان و جوانترین شهردار کشور در شهر چگردک، اجرای طرح‌های بزرگ شهری در شهر‌های گلمورتی و چگردک و عملکرد درخشان در آسفالت معابر در گلمورتی، افتتاح بیمارستان امام رضا (ع) و دریافت کد جنرال و موافقت اصولی بیمارستان ۶۴ تختخوابی، افتتاح پست برق چاه علی دلگان با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان و برقرسانی به ۹ روستای فاقد برق و ۳۷ کیلومتر توسعه برق اقدامات دیگری بوده که انجام شده است.

وی گفت: آغاز روکش آسفالت و تخصیص اعتبار جاده مسجد حضرت ابوالفضل (ع) به هودیان و آغاز اجرای چندین پل بزرگ و متوسط در محور زهکلوت، واگذاری زمین به تمامی خانواده شهدای دلگان، راه‌اندازی هفت سایت فورجی روستایی در روستا‌ها و تصویب هفت روستای دیگر، آغاز مطالعات بزرگ معدنی به همت شرکت ایمیدرو در ۲۰ درصد پهنه و توسعه فیزیکی و زیرساختی ناحیه صنعتی دلگان از اقدامات پارسال در این شهرستان بوده است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر