کد خبر: ۷۳۲۴۹۶۴
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
کد خبر : ۷۳۲۴۹۶۴
گروه : زنجان » زنجان

مدیرکل صداوسیمای استان از برنامه ریزی گسترده شبکه استانی برای ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

ماه مبارک رمضان در قاب شبکه اشراقبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان این مطلب که امسال با توجه به شرایط خاص کشور در تقابل با بیماری کووید ۱۹ و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ماه مبارک رمضان مواجه هستیم افزود: باتوجه به علاقه مندی استقبال مردم مومن استان از مراسم مذهبی، امسال با ویژه برنامه‌های متعددی میهمان سفره‌های مؤمنین روزه دار در ماه مبارک رمضان خواهیم بود.

او در خصوص برنامه‌های شبکه اشراق گفت: معاونت سیما برنامه ریزی گسترده‌ای را برای ماه ضیافت اله انجام داده است که به اهم آن اشاره می‌شود.

ویژه برنامه افطار سیما «رحمت آیی» است که در ساعات افطار به مدت ۶۰ دقیقه میهمان سفر‌های مومنین روزه دار خواهد بود، بهره مندی از صحبت‌های کارشناسی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، گزارش‌های ویژه جهت اشاعه فرهنگ سفره‌های ساده در افطار، میهمان ویژه، آیتم «امید رهایی» با موضوع پخش گزارش از زندانیان جرایم غیرعمد جهت جلب مشارکت‌های مردمی در آزادسازی زندانیان، وله‌های مختلف، ادعیه‌های مخصوص افطار و گزارش مردمی، از آیتم‌های متعدد این برنامه است.
آقای لطیفی اضافه کرد: ویژه برنامه «اوباشدانلیق» هم در سحرگاهان به مدت ۷۰ دقیقه با آیتم‌های مختلفی مانند تلاوت قرآن، زمزمه سحر، ابتهال، قرائت ادعیه و اذکار، اذان و مناجات و بخش کارشناسی در لحظات ربانی و ملکوتی سحر، همراه و میهمان بینندگان عزیز خواهد بود.

رئیس رسانه استانی سپس به دیگر برنامه‌های سیما اشاره کرده و گفت: ویژه برنامه معرفی قاریان قرآن استان زنجان و معرفی موسسات قرآنی، میزگرد گفتگو با محوریت مباحث تخصصی اعتقادی، برنامه ۳ دقیقه‌ای نکته‌های دینی، آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن با تدریس اساتید استان، ویژه برنامه برنامه زنده شب‌های قدر و پویش خانه قرآنی خانواده قرآنی از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده شبکه اشراق هستند.

او تصریح کرد: با توجه به شرایط قرنطینه، شبکه اشراق مراسم باشکوه جمع خوانی قرآن سال‌های ۹۸ و ۹۷ را در دو قسمت مجزای عصر گاهی و سحرگاهی تقدیم حضور مردم مومن استان خواهد کرد و علاوه بر برنامه‌های ذکر شده، سریال آهستگی تولید مرکز زنجان ویژه ماه مبارک رمضان، مجموعه متهم گریخت، مجموعه فوق لیسانسه ها، برنامه‌های تامینی ویژه لیالی قدر و میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام و عید سعید فطر هم برای این ایام در نظر گرفته شده و سایر برنامه‌های روتین سیما از جمله خانواده، کودک، عطر آدینه و .. نیز با حال و هوای ماه مبارک رمضان پخش خواهند شد.

مدیرکل صداوسیما در ادامه به برنامه‌های رادیو اشاره کرد و گفت: شبکه استانی صدا هم برنامه‌های ویژه‌ای را برای پخش در ایام ماه مبارک رمضان در نظر گرفته است.

«اوباشدانلیق» ویژه برنامه اوقات ملکوتی سحر است و سعی شده با پخش آیتم‌هایی از قبیل دعوت از مادحین برای قرائت ادعیه و اذکار، تفسیر ادعیه ماه رمضان، آداب و رسوم سحری، رمضان در جبهه‌ها، ادعیه مخصوص سحر و. ساعاتی پر از معنویت را به مدت ۷۵ دقیقه برای شنوندگان خود فراهم نماید.

 لطیفی سپس افزود: دیگر ویژه برنامه رادیو «آیلار آیی» نام دارد که در زمان افطار به مدت ۹۰ دقیقه پخش می‌شود و شامل آیتم‌هایی مانند آداب و رسوم رمضان، نمایش، ارتباط با استان‌های مختلف، پرداخت به آداب و رسوم رمضان در شهرستانها، گزارش از زندان‌ها جهت کمک به آزادی زندانیان، گزارش مردمی، سخنرانی و. می‌باشد.

بازپخش مراسم جمع خوانی قرآن کریم در سال گذشته به مدت ۱۲۰ دقیقه در دو نوبت صبح و عصر، از دیگر برنامه‌های صدا برای این ایام می‌باشد، ضمن اینکه رادیوی استانی زنجان برای روز جهانی قدس برنامه زنده‌ای بمدت ۲۱۰ دقیقه در نظر گرفته و در شب‌های قدر و شهادت امیرالمومنین (ع) هر شب ۱۲۰ دقیقه ویژه برنامه خواهد داشت، دو ویژه برنامه عید فطر هم بنام "بایراملیق" بمدت ۱۲۰ دقیقه پیش بینی شده است.

او در ادامه اظهار داشت: سایر برنامه‌های روتین رادیو از جمله سلام زنجان، شریعت یولی، کندیمیز، جوان، نوجوان، بیزیم ایوان، سلام کوچولو و .. نیز هر کدام به فراخور موضوع با حال و هوای این ماه مبارک پخش خواهد شد.

مدیرکل صداو سیمای مرکز زنجان از آمادگی کامل معاونت اطلاعات و اخبار مرکز برای این ایام خبر داد و تصریح کرد: معاونت اطلاعات و اخبار هم با تولید ۳ گزارش آداب و رسوم ماه رمضان در مناطق مختلف استان، گزارش ویژه آمادگی به ورود ماه صیام، ۵ گزارش ویژه جشن گلریزان و گزارش‌های مرتبط با اکرام ایتام، گزارش‌های خبری فعال بودن جهش تولید در کارخانه‌ها با روزه داران، تخصیص هزینه افطاری‌ها به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا، هر خانه یک مناره و گزارش رمضان در روستا، همراه مخاطبان بخش‌های خبری خواهد بود.

لطیفی در خصوص برنامه‌های فضای مجازی افزود: معاونت مجازی مرکز هم با تولید و پخش آیتم‌های منبر مجازی و ارتباط تصویری با روحانیون و انتشار سخنان مذهبی، طراحی صفحه ویژه ماه مبارک رمضان در سایت مرکز، تولید منبر یک دقیقه‌ای از سخنان علما، طراحی مسابقه دانستنی‌های قرآنی با عنوان "پیام الهی" و طراحی سوالات چهارگزینه ای، طراحی پوستر، اینفوگرافیک و عکس نوشت در خصوص ماه مبارک رمضان، اطلاع رسانی ویژه برنامه‌های صدا و سیمای زنجان در فضای مجازی، برگزاری پویش خانه قرآ نی خانواده قرآنی و پخش زنده برنامه‌های مختلف سیما از طریق اینستاگرام همراه مخاطبان فضای مجازی خواهد بود.

رئیس رسانه استانی در پایان ضمن استدعای دعای خیر مردم مومن استان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با سعی و تلاش وافر و شبانه روزی همکاران، لحظات معنوی و پربرکتی برای مخاطبان خود در این ایام فراهم نماییم و در این راه نیازمند دعای خبر هم استانی‌های مومن هستیم.
 
انتهای پیام/ن
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر