کد خبر: ۷۳۲۵۶۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
کد خبر : ۷۳۲۵۶۸۲
رئیس صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد؛

افتخاری گفت: ۹۰ درصد بازنشستگان مشمول همسان سازی شدند و در تلاش هستیم که ۱۰ درصد دیگر هم مشمول این طرح شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر افتخاری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری در نشست خبری که امروز (سه‌شنبه دوم اردیبهشت ماه) برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات مربوط به بازنشستگان را از پایان سال گذشته آغاز کردیم تا آن‌ها در حوزه رفاهی، وضعیت اقتصادی، خرید و معیشت مشکلی نداشته باشند.

وی بیان کرد: توسعه وضعیت اقتصادی بازنشستگان شامل حقوق، درمان تکمیلی و امکانات رفاهی آن‌ها می‌شود و در این زمینه اقدامات خوبی در حال انجام است و برخی از اقدامات اجرایی شده و برخی دیگر هم در روز‌های آتی اجرایی خواهد شد.

افتخاری با بیان اینکه برای افزایش قدرت خرید بازنشستگان برنامه ریزی‌ شده است، گفت:  برنامه داریم که از طریق توسعه طرح‌ها و استفاده از توان صندوق و شرکت‌های تابعه قدرت خرید بازنشستگان را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه قصد داریم که سبد ۳۰ تا ۴۰ درصدی را برای افزایش توان اقتصادی بازنشستگان در نظر بگیریم، افزود: اقدامات مستقیم و غیر مستقیمی را در حوزه توسعه رفاهی زندگی بازنشستگان انجام خواهیم داد.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به انجام ۵ تفاهم برای رفاه بازنشستگان، ادامه داد: شرایطی را ایجاد کردیم که بازنشستگان در هر سال ۳ بار وام یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای خرید از فروشگاه رفاه داشته باشند، ۲۱.۵ درصد تخفیف در فروشگاه پگاه برای آن‌ها تخصیص دادیم و با فروشگاه افق کوروش تفاهم شده تا تخفیف‌هایی را برای بازنشستگان در نظر گیرد.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده برای خرید بیمه نامه توسط بازنشستگان، افزود: تصمیمات مناسبی برای خرید بیمه نامه برای بازنشستگان اتخاذ شده تا آن‌ها از تخفیفات مناسبی برخوردار شوند و یا به صورت قسطی بتوانند بیمه نامه خود را خریداری کنند.

افتخاری افزود: در فروشگاه کفش ملی ۱۵ درصد تخفیف برای بازنشستگان در نظر گرفته شد تا بتوانیم در سبد معیشتی بازنشستگان وضعیت مناسبی ایجاد کنیم.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان چند سالی است که در حال اجراست. از اواخر سال گذشته رایزنی‌ها را آغاز کردیم و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری های لازم را انجام داد و بودجه‌ای که برای همسان سازی در سال گذشته در نظر گرفته شده بود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود، اما برای امسال این رقم به ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

افتخاری بیان کرد: ۱۵ درصد افزایش حقوق طبق مصوبه قانونی بر حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود. همچنین از منبع همسان سازی افزایشی خواهند داشت، اما افرادی که از سقف حقوق بالاتر دریافت می‌کنند، همسان به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد، همچنین اشخاصی که سنواتشان کامل باشد از منابع همسان سازی بر حقوقشان افزود می‌شود و اگر سنواتشان ناقص باشد از حقوقشان کسر می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد بازنشستگان مشمول همسان سازی شده‌اند، افزود: مکاتباتی با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتیم که ۱۰ درصد دیگر هم مشمول این طرح شوند.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: میانگین حقوق بازنشستگان در سال گذشته ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده و امسال با توجهی که دولت به این مجموعه داشت، به ۳میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

افتخاری افزود: تلاش‌ داشتیم که به بازنشستگان حداقل بگیر توجهاتی داشته باشیم، اما برای امسال میانگین حقوق بازنشستگان رشد ۸۰۰هزار تومانی داشته است.

رییس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بیمه تکمیلی بازنشستگان از ۶۰ تومان یه ۱۴۰ هزار تومان رسید که امید داریم بتوانیم با این افزایش کسر بیمه از حقوق بازنشستگان بتوانیم خدمات درمانی بیشتری را به بازنشستگان ارائه دهیم.

افتخاری ادامه داد: طی جلسات و بررسی‌هایی انجام شده قرار شد شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری امکانات رفاهی صندوق نقدی و غیر نقدی به بازنشستگان دهند این در صورتی است که پیش از این فقط این امکانات به شاغلین داده میشد، اما قرار است به بازنشستگان نیز تعلق گیرد.

وی درباره شفاف سازی حقوق مدیران شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: اعلام خبری مبنی بر دریافتی حقوق بالا توسط یکی از مدیران صندوق برای سال ۹۷ است و این فرد برکنار شده است.

افتخاری افزود: در همان سال ۹۷، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی دستورالعملی را ابلاغ کرد که تمام مدیران شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری مطابق ضوابط قانونی و با یک سقف مشخص دریافتی داشته باشند.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری بیان کرد: ۱۵ درصد افزایش حقوق برای حقوق تمامی بازنشستگان اعمال شده است، اما بخشی از افزایش حقوق بازنشستگان اجرای طرح همسان سازی حقوق است و همه دو قاعده اصلی برای اجرایی شدن این طرح وجود دارد.

وی افزود: قاعده اصلی، افزایش حقوق بازنشستگان از منابع همسان سازی است که باید از حقوق پایین به بالا همسان سازی به صورت نزولی افزوده شود، یعنی از ۴۲ درصد تا ۷ درصد به حقوق بازنشستگان از منابع همسان سازی افزوده می‌شود.

افتخاری ادامه داد:، اما بر اساس ضوابط قانونی طرح همسان سازی برای عده‌ای از بازنشستگان اجرا نمی‌شود و به گروهی که بالای سقف حقوق دریافتی دارند یعنی ۷ برابر حداقل حقوق دریافت می‌کنند، همسان سازی تعلق نمی‌گیرد.

وی افزود: بازنشسته‌هایی که سنوات آن‌ها زیر ۳۰ سال است از منابع همسان سازی بر حقوقشان افزوده نمی‌شود، در واقع هر ماه برای اجرای همسان سازی ۲.۵ درصد کسر می‌شود، به همین دلیل محسوس نیست، همچنین گروه دیگر کسر سنوات ندارند و ۳۰ سال را پر کرده‌اند، اما تازه بازنشسته شده‌اند و حقوق بازنشستگی آن‌ها بالاست و حقوقشان قابل مقایسه با فردی که ۲۰ سال پیش بازنشسته شده نیست، پس برای تازه بازنشسته‌ها هم از منابع همسان سازی بر حقوقشان افزوده نمی‌شود.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: به فکر مسکن برای بازنشسته‌ها هستیم، اما اجرای این اقدام یک طرح بلند مدت است و به زودی اتفاق نمی‌افتد، اما تمام تمرکز ما بر روی بهبود کیفیت زندگی بازنشستگان و رسیدگی به دغدغه آن‌ها است.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم تسهیلاتی برای ازدواج فرزندان جوان یک بازنشسته در نظر بگیریم.

افتخاری گفت: طبق ضوابط ۱۵ درصد حق اولاد به حقوق بازنشستگان افزوده شده است.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: جلساتی با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتیم تا با تشکیل کمیته‌ای همسان سازی حقوق بازنشستگان براساس حقوق شاغلین اجرا شود که در دستور کار است و در حال حاضر مجوز قانونی برای اجرایی این کار نداریم، همچنین بودجه آن را نیز نداریم و ظرفیت قانونی باید افزوده شود، لذا در برنامه داریم که این طرح در بودجه ۱۴۰۰ اجرا شود.

وی گفت: با شیوع ویروس کرونا شماره تلفن ۹۱۳۲۴۶۴۵ را به تمام بازنشستگان پیامک کردیم که اگر مبتلا به کرونا شدند با این شماره تماس بگیرند که از یک میلیون و ۴۰۰ بازنشسته حدود ۴۰۱ نفر به کرونا مبتلا شدند و به ما اعلام کردند.

افتخاری گفت: با همکاری وزارت ارتباطات سرشماره صبا را برای اطلاع رسانی و آگاهی بازنشستگان از اصول بهداشتی برای مقابله با کرونا تخصیص دادیم.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۹
در انتظار بررسی: ۰
باز نشسته فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
اشکال کار آقای افتخاری این است که به باز نشسته ها مانند گدا و مستحق صدقه نگاه می کند و خجالت نمی کشد که به این قشر زحمت کش می گوید 15 درصد تخفیف برای خرید کفش ملی برایتان گرفته ام و ایشان اصلا لیاقت این پست را ندارد و فکر می کند از مال پدرش می خواهد به باز نشسته ها اضافه کند مگر ما با شاغلین چه فرقی داریم که به حقوق آنها باید 3 ملیون اضافه شود وبه ما 600000 تومان . ایشان توان و قدرت و عرضه تلاش برای باز نشسته ها را ندارد و باید عزل شود و یک فرد لایق و توانا جای ایشان را بگیرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
سلام چرا یکسان سازی حقوق بر ای بازنشستگان پیش از موعد مثلا کسی که به علت مشکلات خانوادگی ( مریض بودن همسر) مجبور شده خودشو بازنشسته کنه با ۲۳ سال خدمت اعمال نمیشه مگر اینگونه افراد شهروند این مملکت نیستندبا این تورم چگونه امرار معاش کنند
علیمرادعالیوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ازمسعلوین محترم میخایم که هرچه زودترتکلیف اضافه حقوق بازنشستگان رو مشخص کنن
هم وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
کجا ۹۰ درصدبازنشستگان همسانسازی شدند چرا دروغ میگید،چه اوضاعی شده با این گرانی،چطور زندگی کنیم همش آه وناله،خیراز عمرتان نبینیدکه قشرضعیف اینقدر اذیت میکنید بازنشسته کارگر چه گناهی کرده،حالا بودجه کمه ،والله دروغه چند ساله همسان انجام نشده حالا هم تورم بیداد میکنه میگید نداریم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
شما را به خدا به داد بازنشستگان تامین اجتماعی برسید
امسال کارمندان دولت۶۵درصد افزایش حقوق داشتند
و حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری هم همسان سازی شد
گویا بازنشستگان تامین اجتماعی در این میان اضافه هستند! مرتب می گویند تعداد تامین اجتماعی ها زیاد است! آقا جان مگر ما حق بیمه نپرداخته ایم؟ مگر ما هموطن شما نیستیم؟ مگرما زیر بار گرانی کمرمان نشکسته است؟ بخدا بس کنید این همه تبعیض وبی عدالتی را. درست است که نه در میان دولت و نه نمایندگان و جایی دیگر پشتیبانی نداریم اما یادتان باشد ان بالا خدایی است که یاری گر مظلومان است…این همه ظلم نکنید
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
چقدر دروغ.حقوقم ۷ برابرحداق حقوق نیست.بالای ۳۰سال سابقه دارم.فقط تازه بازنشسته شدم.فقط ۱۵ درصد شامل بنده شده که می گویندحقوقت بیشتر است.بخداحقوق بنده ۴میلیون وششصدهزار است یعنی بیشتر است.
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
پ تامین اجتماعی چی اونا شهروند ایران نیستن . باید رو به قبله بشن
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
مدیر عامل محترم بنده ۳۳ سال خدمت کردم و با کارشناسی ارشد و ۵میایون حقوقم بوده امسال ۱۵ درصد افزایش حقوق و همسان سازی صفر ریال بارها خواهش کردم به چه گناهی همسان سازی شامل حال من نشد مگر سقف حقوق حداکثر ۶ میلیون تومان است که همسان سازی در این اقتصاد با تورم۴۵ شامل حقیر نگردید استدعای رسیدگی دارم سپاسگزارم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
سلام آقای رئیس
مسکن چهل واحدی مسکن بازنشسته فرهنگی شیروان به علت کمبود نقدینگی همکاران مسکوت مانده است از ریاست محترم خواهشمند است مرحمت نموده اندک کمکی به همکاران به صورت وام نموده تا مشکل رفع گردد.با تقدیم احترام علی قاسم زاده رییس هییت مدیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
ببخشید چرا نظر منو پخش نمیکنید؟؟؟!!!
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
درچه کشوری زندگی میکنیم
فرهنگی باز نشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
رتبه بندی ابتدا باید از بانشستگان قدیمی شروع شود وبعد به نوبت شاغلین گردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
سلام چرا ب فکر ما نیستید،ما زنای جووون ب این حقوق مستمری بچه و هزار خرج چکارکنیم،ب نظر شما ما خرجمون چطور دربیاریم ،
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
زیاد ذوق نکنید// حالا قبض اب و برق و گاز و سایر خدمات دولتی را گرون میکنن و پولهایتون را دوبار ازتون میسونن
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
من سال ۹۵ بازنشسته شدم یک ریال همسنان سازی اصافه نکردی وشش ما به طبل تو خالی میزنید همه مردم هیچ وقت به مسولین مثل جنابعلی با ور ندارندمگرماتو این مملکت زندگی نمی کنیم تورم روز به روز در اوج افتابه کگن بیست ولی خبری از شام نیست منچهار ملیون توز فیشدارم ولی پنج ملیون بابت قسط کریه خانه ‌می دهم شما چه فکر مکنیدما داریم به نکبت زندگی مکنیم چون شکم سبر از گرسنه خبر ندارد زیر امسال شما حقوق گزاف میگیرد فکر میکنید همه مثل خودتان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
حقوق باز نشستگان با تورم منافات داردحقوق نه بگوید جیره یا مواجب جای تاسف است با ما مثل اسیر جنگی بر خورد می شود اصلا ماها قشر کارگر وکارمند بازنشسته زندگی نکردیم
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
سلام
پس ما مستمری بگیران چی ؟؟؟؟؟؟
حتی یک ریال هم به حقوق ما اضافه نشده.....!!!!
با این تورم و گرانی و نبود همسر چطوری با ۳ تا بچه دانشجو و دم بخت سر کنم ؟؟؟!!!!
شیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
متاسفم براتون ک ۸۰۰ تومن اضافه کردین مفتخرین ک همسان سازی شده
حسین پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
همسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی کی انجام می پذیرد؟/
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر