کد خبر: ۷۳۷۲۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
کد خبر : ۷۳۷۲۲۸۵

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه درباره تخریب خانه آسیه پناهی گفت : بررسی‌ها نشان می‌دهد تخریب این مکان غیرقانونی نبوده است.

نحوه اقدام ماموران شهرداری در تخریب خانه آسیه پناهی چگونه بود؟به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: ماموران اجراییات شهرداری کرمانشاه به منظور وظیفه ذاتی خود،  خانه خانم پناهی را تخریب  و او  را به مکان دیگری منتقل کردند، اما متاسفانه او فوت می‌کند که این حادثه بازتاب زیادی در رسانه‌های داخلی و خارجی پیدا کرده است.

او با بیان اینکه قوه قضاییه حساسیت ویژه‌ای بر روی این پرونده دارد، بیان کرد: دستگاه قضایی خواستار برخورد با عواملی هستند که ممکن است نقض قانون کرده باشند.

توسلی زاده  با بیان اینکه این حادثه ۲ بُعد دارد، افزود: نخست اینکه آیا رابطه‌ای بین اقدام نیرو‌های اجراییات و مرگ خانم پناهی وجود دارد یا خیر؟ که در این باره باید پزشکی قانونی اعلام نظر کند و بی شک ما بدون اغماض، باجدیت و رعایت قانون و شرع و بدون هیچ کوتاهی موضوع را پیگیری می‌کنیم.

 رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه،گفت: موضوع دیگر آن است که آیا عوامل اجراییات مرتکب تخلف قانونی شده اند یا خیر که طبق اعلام شهردار منطقه، زمین این محوطه اوقافی بوده و هرگونه تصرف بدون اجازه اداره اوقاف غیرقانونی است؛ همچنین محل ساخت خانه خانم پناهی در حریم فضای سبز و برق فشار قوی بوده است.


بیشتر بخوانید:آخرین جزییات ماجرای مرگ زن کپرنشین


او افزود: بررسی‌هایی که تاکنون صورت گرفته نشان می‌دهد که تخریب خانه خانم پناهی غیرقانونی نبوده است.

توسلی زاده گفت: اکنون سوال این است که آیا ماموران شهرداری می‌توانستند بهتر از این عمل کنند که اقدام آنان به نتیجه فعلی نرسد؛ در این باره هم دادسرای مرکز استان با جدیت در حال پیگیری است و بدون هیچ اغماضی با عوامل ناقض قانون برخورد می‌کند و سعی می‌کنیم امروز یا  فردا نتیجه اولیه این موضوع را به اطلاع عموم برسانیم.

مقام ارشد قضایی استان کرمانشاه با بیان اینکه نباید درباره این‌گونه موضوعات بزرگنمایی شود، گفت: بهتر است شهروندان موضوع را از مسئول  بشنوند و ما هم نتایج پیگیری خود را بزودی اطلاع رسانی می‌کنیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه تصریح کرد: شاید مهمترین دلیل بازتاب گسترده تخریب خانه خانم پناهی این باشد که به اعتقاد مردم، شهرداری با قاطعیت قانون را برای افراد ضعیف اجرا می‌کند، اما برای برج سازان متخلف خیر. 

توسلی زاده گفت: شهرداری مسئولیت برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز را دارد و باید به این وظیفه عمل کند. 

 انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر