کد خبر: ۷۳۷۴۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
کد خبر : ۷۳۷۴۴۹۰

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به تولید ۵۵۸ هزار و ۹۰۰ تن شیر در استان در سال گذشته گفت: این رقم سال قبل از آن ۵۵۷ هزار تن بود.

تولید بیش از ۵۵۸ هزار تن شیر در آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی شیر گفت: تولید شیر آذربایجان شرقی در سال جاری نیز به اندازه سال قبل برنامه ریزی شده است.

او، سهم دام سنگین استان از تولید شیر را در سال ۱۳۹۷ برابر ۵۳۱ هزار و ۲۳۱ تن و در سال ۱۳۹۸ برابر ۵۳۲ هزار و ۷۹۸ تن اعلام نمود و گفت: سهم دام سبک استان از تولید شیر نیز در سال ۱۳۹۷ برابر ۲۵ هزار و ۷۶۹ تن بوده که در سال ۱۳۹۸ به ۲۶ هزار و ۱۰۰۱ تن افزایش یافته است.

او قیمت تمام شده شیر در واحد‌های تولیدی اعم از صنعتی، نیمه صنعتی و روستایی را با توجه به ظرفیت و بهره مندی از تسهیلات از ۲۴۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ ریال متغیر دانست و گفت: با افزایش ظرفیت در واحد‌های تولیدی این ارقام تقلیل می‌یابد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، میانگین روزانه تولید شیر در دام‌های اصیل استان را حدود ۳۶ کیلوگرم در روز اعلام نمود و گفت: این رقم در دام‌های آمیخته ۲۵ کیلوگرم و دام‌های بومی ۱۲ کیلوگرم می‌باشد.

او با اشاره به سرانه پایین مصرف شیر در کشور گفت: متوسط جهانی مصرف شیر ۱۶۵ کیلوگرم در سال است که این رقم در کشور ما ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم یعنی نصف متوسط جهانی است؛ این در حالی است که در کشور‌های غربی این آمار حتی به ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلوگرم در سال می‌رسد.

او افزود: امید می‌رود جامعه ایرانی با مصرف شیر و انواع محصولات لبنی به میزان لازم و کافی، سلامت خود را با تقویت سیستم ایمنی بدن در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تضمین کند.

فتحی با بیان اینکه کشورمان یکی از پیشروترین کشور‌ها در برنامه‌های ترویجی مصرف شیر به عنوان غذای کامل و متضمن سلامت جامعه بوده است گفت: سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی همواره با برگزاری برنامه‌ها، جلسات، کارگاه‌ها و جشنواره‌های همگانی تغذیه سالم و جشنواره‌های شیر و سلامت همواره در ارتقای فرهنگ و دانش تغذیه‌ای جامعه پیشگام بوده و حفظ و تداوم این برنامه‌ها و سیاست‌های افزایش دسترسی به شیر و تضمین امنیت غذایی جامعه را در سیاست‌های اجرایی خود همواره مدنظر قرار داده است.

او با بیان اینکه امید می‌رود جامعه ایرانی با مصرف شیر و انواع محصولات لبنی به میزان لازم و کافی، سلامت خود را با تقویت سیستم ایمنی بدن در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تضمین نمایندگفت: متاسفانه سرانه مصرف شیر طی سال‌های اخیر به علل مختلف کاهش یافته و از استاندارد‌های جهانی بیش از پیش فاصله گرفته است و همین امر می‌تواند زمینه ساز شیوع بیماری‌های زیادی شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان شعار امسال روز جهانی شیر را شیر سالم بنوش؛ با کرونا بجنگ عنوان نمود.

او میزان تولید شیر استان آذربایجان شرقی را در سال ۱۳۹۷ برابر ۵۵۷ هزار تن و در سال ۱۳۹۸ برابر ۵۵۸ هزار و ۹۰۰ تن اعلام کرد و گفت: در سال ۱۳۹۹ نیز میزان تولید شیر استان ۵۵۸ هزار و ۹۰۰ تن هدف گذاری شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه گاهی اخبار کذب از سوی افراد غیرمسئول در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود گفت: وقتی این اخبار کذب دست به دست می‌چرخد بر روی میزان مصرف مواد لبنی در جامعه تاثیر منفی می‌گذارد که در نهایت این اخبار کذب به سلامت مردم لطمه می‌زند.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر