کد خبر: ۷۳۷۵۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
کد خبر : ۷۳۷۵۴۱۰

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از پیدا شدن جسد دو مرد کشاورز ۶۰ و ۳۷ ساله در بخش بیلوار خبر داد که بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داده بودند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ محمدرضا آمویی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت : حوالی ظهر امروز (۱۲ خرداد) جان باختن دو مرد کشاورز در یکی از روستا‌های بخش بیلوار کرمانشاه به پلیس گزارش شد.

او گفت : با حضور پلیس در محل برپایی چادر این دو کشاورز و در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد آن‌ها شب گذشته و جهت آبیاری مزارع اقدام به برپایی چادر و روشن کردن وسایل گرمایشی کرده بودند.

آمویی افزود: طبق آنچه که پزشک محلی اعلام کرده، این دو کشاورز بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داده اند.

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه از انتقال اجساد افراد جان باخته به پزشکی قانونی برای مشخص شدن علت دقیق مرگ آن‌ها خبر داد.

دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای در شهرستان ثلاث باباجانی

جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای در شهرستان ثلاث باباجانی خبر داد و گفت: این فرد بیش از ۷ میلیارد ریال از چند نفر کلاهبرداری کرده بود.

جمال سلمانی جانشین فرمانده انتظامی استان گفت : پس از ارجاء پرونده‌ای به پلیس امنیت عمومی ثلاث باباجانی در خصوص متواری بودن فردی کلاهبردار، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

او گفت : ماموران با انجام تحقیقات گسترده و انجام کار‌های اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه وی در روستای "هوله علیا" ثلاث باباجانی شده و با رعایت همه جوانب حفاظتی و امنیتی به محل اعزام شدند.

سلمانی افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی ثلاث باباجانی در حالی که مجوز قضائی را همراه داشتند در عملیاتی حساب شده پیش از آنکه متهم فرصت فرار پیدا کند او را دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: در حین دستگیری متهم، تعدادی از اهالی روستا به قصد فراری دادن وی با ماموران درگیر شدند، اما پلیس با اقتدار نسبت به انتقال فرد کلاهبردار به مقر انتظامی اقدام کرد.

او گفت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌ها به ارتکاب چند فقره کلاهبرداری به مبلغ بیش از ۷ میلیارد ریال طی ۳ سال اخیر اعتراف کرد.

سلمانی از معرفی فرد کلاهبردار به دستگاه قضائی جهت سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم خبر داد.

پلیس کرمانشاه به اقتدار پوشالی ۱۵ تن از اراذل و اوباش پایان داد

فرمانده انتظامی استان از دستگیری ۱۵ تن از اراذل واوباش سابقه دار شهر کرمانشاه که اقدام به قدرتنمایی و ایجاد رعب و وحشت کرده بودند، خبر داد.

علی اکبر جاویدان گفت: پس از دریافت چند مورد شکایت و گزارش مردمی در خصوص ایجاد مزاحمت از سوی تعدادی اراذل و اوباش، رسیدگی به موضوع در دستور ماموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

او ادامه داد: در همین راستا تیم‌هایی از پلیس امنیت عمومی به مناطق مختلف شهر کرمانشاه اعزام و در قالب طرح ارتقاء امنیت اجتماعی موفق به دستگیری ۱۵ نفر از اراذل و اوباش که عمدتا از افراد سابقه دار هستند، شدند.

جاویدان افزود: در این طرح تعدادی زیادی سلاح گرم و سرد که اراذل برای قدرتنمایی از آن‌ها استفاده می‌کردند کشف و جمع آوری شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از معرفی اراذل و اوباش دستگیر شده به دستگاه قضایی جهت صدور احکام لازم خبر داد.

او با تاکید بر برخورد قاطعانه پلیس با هرگونه بی نظمی و ناامنی در سطح جامعه گفت: دوران قدرت نمایی و عرض اندام اراذل و اوباش به سر آمده و چنین افرادی جایگاهی میان مردم ندارند.

جاویدان با هشدار به آن‌هایی که سعی در ایجاد ناامنی و شرارت دارند، گفت: سرانجام آن‌ها چیزی جز بدنامی و گرفتار شدن در چنگال قانون نیست و مطمئنا به سزای عمل خود خواهند رسید.

۱۰ روز توقیف در انتظار خودرو‌هایی که سرعت غیرمجاز دارند

رئیس پلیس راه استان گفت: با توجه به اینکه ارتکاب سرعت‌های غیرمجاز و خطرناک از علل اصلی وقوع حوادث و تلفات رانندگی است، خودرو‌هایی که با سرعت بالا در راه‌های برون شهری تردد کنند به مدت ۱۰ روز توقیف خواهند شد.

محمد حیدری افزود: این تصمیم با هماهنگی دادستان کرمانشاه و به منظور دفاع از حقوق عامه در برابر کسانی که ایمنی تردد در راه‌ها را برای خود و دیگران مختل می‌کنندگرفته شده است.

او ادامه داد: رانندگان متخلف علاوه بر توقیف ۱۰ روزه خودروی آنها، مشمول جریمه ۲ میلیون و ۴۰ هزار ریالی و اعمال نمره منفی خواهند شد.

حیدری افزود: سرعت خودرو‌ها در راه‌های برون شهری استان توسط دوربین‌های ثابت نصب شده و یا سیاری که در اختیار تیم‌های کنترل سرعت نیرو‌های پلیس راه قرار دارد، ثبت می‌شود.

رئیس پلیس راه کرمانشاه ادامه داد: در صورتی که سرعت لحظه‌ای خطرناک و میانگین سرعت وسیله نقلیه‌ای توسط دوربین‌های ثابت رصد شود، آن وسیله ابتدا توقیف سیستمی شده و پس از آن در اولین فرصت که توسط پلیس متوقف شود حکم توقیف به صورت فیزیکی به مدت ۱۰ روز به اجرا در خواهد آمد.

او گفت: به آن دسته از رانندگانی که به سرعت و بی احتیاطی عادت دارند و تصور می‌کنند می‌توانند قانون را دور بزنند هشدار داده می‌شود که رفتار و فرهنگ رانندگی خود را تغییر دهند.

حیدری افزود: این طرح فعلا تا پایان خرداد امسال ادامه خواهد داشت و در صورت لزوم در فصل تابستان و فصول بعدی نیز تدوام خواهد یافت.

رئیس پلیس راه کرمانشاه ادامه داد: ترخیص وسایل نقلیه‌ای که به این علت توقیف شوند منوط به پرداخت دیون دولتی و گذراندن دوره بازآموزی خواهد بود.

او گفت: سرعت غیر مجاز و نامطمئن در راه‌های برون شهری استان کرمانشاه سالانه حدود ۱۲۰ نفر را به کام مرگ می‌کشاند بنابراین بهتر است برای حفظ جان خود و دیگر شهروندان از رفتار‌های پرخطر مانند رانندگی با سرعت غیرمجاز خودداری کرد .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر