کد خبر: ۷۳۷۵۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰
کد خبر : ۷۳۷۵۴۴۳

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت : مدیریت بهینه منابع و مصارف، موجب افزایش بهره‌وری و استقرار نظام کنترل نتیجه می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ مجید یزدان پناه مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت : به منظور مدیریت بهینه منابع و مصارف، افزایش بهره‌وری و استقرار نظام کنترل نتیجه و محصول (ستانده) و کنترل مراحل انجام کار سرانه هزینه سال ۱۳۹۹ دوره‌های سوادآموزی دستور‌العمل‌های متناسب به مناطق ابلاغ شده است که انتظار می‌رود با حمایت سازمان نهضت سوادآموزی و جدیت کار گروه تخصصی برون‌سپاری خصوصا هماهنگی معاونت‌های توسعه مدیریت و پشتیبانی و سوادآموزی، فرایند مربوطه با حساسیت رصد گردد.

او گفت : به استناد مصوبه شماره ۷۳۷ مورخ ۹۲/۷/۲۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی و نامه شماره ۲۲۰۹۷۵ مورخ ۹۳/۱۱/۶ مقام عالی وزارت، همکاری کارکنان دولت و معلمان آموزش و پرورش به عنوان اشخاص حقیقی و موسسات و نهاد‌های عمومی غیر دولتی به عنوان اشخاص حقوقی برای آموزش در دوره‌های سوادآموزی بلامانع است و سرانه ابلاغی برای فعالیت‌های واگذار شده به ذینفعان با رعایت سایر ضوابط ابلاغی معتبر می‌باشد و انتظار می‌رود که فرهنگیان فرهیخته استان در ارتقای سطح سواد پایه در باسواد نمودن بی‌سوادان و کم‌سوادان با حوزه معاونت سوادآموزی همکاری لازم به‌عمل آورند و به نوبه خود در ریشه کنی بی‌سوادی سهیم شوند.

ظرفیت بالای مربیان توانمند استان در جهت تولید محتوای پیش‌دبستان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: باید از ظرفیت بالای مربیان توانمند استان در جهت تولید محتوای پیش‌دبستان استفاده کرد.

ناهید فضلی گفت: مسؤولیت تولید محتوای پیش دبستانی (مبانی شعر، قصه و داستان)، جهت بارگذاری در برنامه‌ی شاد، تا دو سال برعهده استان کرمانشاه می‌باشد و در این راستا مربیان و معلمان پایه اول دعوت به‌عمل می‌آید تا در این پویش شرکت نمایند و محتوا‌های تولیدی خود را از این طریق در اختیار نوآموزان و والدین آن‌ها قرار دهند. همچنین مربیان پیش‌دبستانی سایر استان‌ها نیز می‌توانند، آثار خود را از طریق آدرس الکترونیکی درج شده در پوستر جشنواره که در ذیل خبر قید شده است، به دبیرخانه ارسال نمایند.

فضلی با اشاره به اهمیت دوره‌ی پیش‌دبستانی و ضرورت گذراندن آن، افزود: به‌کارگیری روش‌های نوین، ابزار‌های مدرن و شیوه‌های چند رسانه‌ای و استفاده‌ی هوشمندانه از فضای مجازی در تعلیم و تربیت و جلوگیری از ایجاد اختلال در روند آموزش مدارس، از اولویت‌های آموزش و پرورش استان کرمانشاه است، که همسو با اجرایی نمودن سند تحول بنیادین، دنبال می‌شود.

نحوه تولید محتوای مناسب

 فرامرز دهنوی رییس اداره‌ی پیش‌دبستانی و دوره‌ی اول ابتدایی توضیحات لازم را در خصوص نحوه تولید محتوای مناسب ارائه کرد.

او افزود: کارگروهی تخصصی با بهره‌مندی از ظرفیت مربیان مجرب، مدیران وحتی موسسات برون سازمانی تشکیل شده تا محتوایی مناسب، همسو و نشاط انگیز و جذاب تهیه گردد.

او افزود: مربیان پیش دبستانی نواحی و مناطق استان کرمانشاه جهت تدریس (مبانی قصه، شعرو داستان) برای بارگذاری در شبکه اجتماعی شاد، می‌توانند باشماره تماس درج در پوستر، اعلام آمادگی نمایند .

انتهای پیام/د

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر