کد خبر: ۷۳۷۶۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
کد خبر : ۷۳۷۶۸۸۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از ابتلای ۲۷۳ نفر دیگر به کرونا در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان،دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۳ مبتلا به کرونا با انجام تست شناسایی شدند.

او افزود:با ابتلای این افراد شمار مبتلایان به کرونا در استان به چهار هزار و ۲۹۰ بیمار افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از مبتلایان جدید، ۱۴۹ نفر در بندرعباس، ۳۲ نفر در رودان، ۲۵ نفر در میناب، ۲۴ نفر در بندرخمیر، ۱۷ نفر در بندرلنگه، ۱۵ نفر جزیره قشم، ۵ نفر در بستک، ۳ نفر جزیره کیش، ۲ نفر در حاجی آباد و ۱ نفر در جاسک بودند.
فرشیدی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دو بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که آقای ۵۸ ساله از منطقه لمزان بندرلنگه و آقای ۷۱ ساله با سابقه عمل قلب باز از بندرعباس بودند و شمار فوتی‌های استان به ۵۵ نفر رسید.

او گفت: وضعیت در شهر‌های مرکزی مانند بندرعباس، میناب، بندرلنگه، بندرخمیر، قشم و رودان مطلوب نیست.

دکتر فرشیدی افزود: امروز شمار مبتلایان در استان ۷ درصد افزایش داشته و بیماران بدون علامت، نیازمند بستری و فوتی‌ها بر اثر کرونا در استان در حال افزایش است که این وضعیت هشداربرانگیز است.

او افزود: ۱۲۰ نفر از مبتلایان جدید زن و ۲۵۳ نفر مرد هستند و ۶۰ درصد مبتلایان افراد زیر ۴۰ سال بوده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۴۵ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شده است که یک رکورد در این زمینه محسوب می‌شود.

دکتر فرشیدی گفت: تاکنون بیش از هزار و ۵۰۰ نفر با بهبودی کامل از مراکز بستری و نقاهتگاه‌ها مرخص شده اند و از شهرستان بندرعباس با دو هزار و ۹۵۷ نفر، میناب با ۳۷۰ نفر، رودان با ۲۲۶ نفر و بندرخمیر با ۱۵۶ نفر بیشترین مبتلایان کرونا در استان را دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: هم اکنون ۱۵۹ نفر در بخش ایزوله، ۲۴ نفر در آی سی یو بستری هستند که هشت نفر از بیماران بخش آی سی یو وضعیت بدحال دارند.

او گفت: افرادی که آزمایش می‌دهند برای دریافت جواب مراجعه حضوری نداشته باشند، زیرا جواب‌ها به صورت سیستمی فرستاده می‌شود.
دکتر فرشیدی گفت: با توجه به تعطیلات پیش رو از مردم می‌خواهیم که سفر‌های خارج از استان، بین شهری و از شهر به روستا‌ها نداشته باشند تا زنجیره انتقال این بیماری متوقف شود.

او افزود: بهترین را پیشگیری از انتقال و ابتلا به این بیماری استفاده از ماسک است.

انتهای پیام/ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر