کد خبر: ۷۳۷۶۸۸۱
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
کد خبر : ۷۳۷۶۸۸۱

یک زن ۱۰۲ ساله مبتلا به بیماری کرونا در شهرستان مهاباد پس از سپری کردن ۱۴ روز در نقاهتگاه، بر بیماری کرونا غلبه کرده و با سلامت کامل ترخیص شد.

مادر ۱۰۲ ساله مهابادی کرونا را شکست دادبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، امید بهزاد رئیس شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: یک زن کهنسال ۱۰۲ ساله که مدتی قبل با علائم بیماری به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان مراجعه کرده و نتایج آزمایش کرونای او مثبت اعلام شده بود، پس از طی دوران نقاهت و کسب بهبودی و به دست آوردن سلامتی خود از بیمارستان و نقاهتگاه ترخیص شد.

او اضافه کرد: این زن، سالخورده‌ترین بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان بود که توانست این بیماری را شکست دهد و دوران نقاهت را با همکاری پرستاران و مشاوران سپری کند.

بهزاد با اشاره به اینکه سه نفر دیگر از اعضای خانواده این زن کهنسال نیز به کرونا مبتلا شده بودند، افزود: عروس و دختر ۸۰ ساله به همراه نوه ۱۵ ساله این زن کهنسال نیز به این بیماری مبتلا شده بودند که آنان نیز پس از بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: با وجود اینکه این خانواده پرجمعیت بوده و ۲۰ نفر باهم در یک ساختمان زندگی می‌کردند، تنها چهار نفر از آنان به کرونا مبتلا شده بودند که این امر نشان می‌دهد رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌تواند نقش مهمی در کاهش انتقال این بیماری داشته باشد.

بهزاد با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان موقت ۷۲ تختخوابی مهاباد با کمک خیّران این شهرستان افزود: این بیمارستان موقت در سالن ۲ هزار نفری مهاباد جهت آمادگی در شرایط بحرانی و مخصوص بیماران مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده و به خاطر نزدیکی به بیمارستان امام خمینی (ره) زمینه را برای حضور سریع بیماران، پزشکان و پرستاران در آن فراهم می‌کند.

او اضافه کرد: بیمارستان موقت مهاباد در مجموع به چهار بخش مختلف تقسیم شده و تمامی تخت‌های آن مجهز به کپسول اکسیژن بوده و در صورت نیاز بیمار به دستگاه تنفس مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون بسیار بیشتر از ظرفیت خود و با ۳۰۱ تخت فعال به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارایه می‌کند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر