کد خبر: ۷۴۰۷۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
کد خبر : ۷۴۰۷۹۷۸

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در شرایط کنونی که کشور آماده جهش تولید و در مقابل فشار‌های اقتصادی و تحریم‌های جهانی است با کارآفرینی می‌توان اشتغال و ثروت ایجاد کرد.

کارآفرینی اشتغال و ثروت ایجاد می کند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار اعضای انجمن جوانان کارآفرین اتاق بازرگانی گفت: در شرایط کنونی که کشور آماده جهش تولید و در مقابل فشار‌های اقتصادی و تحریم‌های جهانی است با کارآفرینی می‌توان اشتغال و ثروت ایجاد کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم  با تاکید بر میدان دادن به جوانان و روحیه جوان گرایی گفت: کارآفرینی از اهمیت بالایی برخوردار است و هر کسی که در این حوزه گام بردارد و اشتغال آفرینی کند، به معنای واقعی مجاهد در راه اقتصاد کشور است.

امام جمعه تبریز افزود: کارآفرینی با تکیه بر علم و سرمایه ملی، بخش‌های وسیع و استعداد‌های کشور را شکوفا و توانایی‌های طبیعی و انسانی را جهت می دهد.

او با اشاره به تاکید دین مبین اسلام به کار و تلاش گفت: کارآفرینی در شرایط کنونی کشور به ۲ دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است؛ یکی اینکه کشور از نظر تولید محصول  آماده جهش می‌باشد و دوم اینکه ملت ایران در شرایط جنگ اقتصادی، فشار و تحریم جهانی قرار دارد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم افزود: فصل جهش تولید در کشور بیانگر آن است که با کار مضاعف و با توجه به راهبرد‌های ۱۰ ساله رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد، محصولات ایرانی با کیفیت را به بازار‌های ایرانی و جهانی صادر کنیم.

امام جمعه تبریز گفت: در شرایط کنونی دشمن با ترور‌های نظامی و اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه تلاش می کند سلطه اهریمنی خود را به ملت ایران تحمیل کند.

او با تاکید بر اینکه کارآفرینی و تامین نیاز‌های داخلی و قطع وابستگی به خارج از کشور مصداق بارز استکبار ستیزی است گفت: کارآفرینان با اشتغال زایی و تولید محصولات ایرانی شعار مرگ بر آمریکا را به صورت عملی به منصه ظهور رسانده اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری یعنی مدیریت دقیق و عالمانه منابع و سوق دادن آن‌ها به جایی که ارزش افزوده به کشور داشته باشد.

امام جمعه تبریز در تبیین معنای ارزش افزوده گفت: ارزش افزوده یعنی تولید ملی ، کسب و کار ،رونق و امید اجتماعی افزایش یابد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با تاکید بر بهبود فضای کسب و کار گفت: به اعتقاد کارشناسان، یکی از وظایف عمده و اصلی دولت بهبود فضای کسب و کار است، اما متاسفانه هنوز عملکرد مناسبی را در این زمینه نداشته ایم.

او پیچ و خم‌های اداری و بروکراسی سنگین اداری را از موانع کارآفرینی دانست و گفت: باید با تولید با کیفیت و ارائه خدمات مرغوب الزامات اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب را جامه عمل بپوشانیم.

نماینده ولی فقیه در استان رونق تولید ملی و داخلی، فرهنگ مصرف تولید داخلی، جلوگیری از اسراف، مردمی کردن اقتصاد، توجه به اهلیت افراد در واگذاری صنایع و میدان داری بانک‌ها در حوزه تولید و ارائه تسهیلات کم بهره را از جمله الزامات اقتصاد مقاومتی دانست.

در ابتدای این دیدار ۳ نفر از کارآفرینان جوان استان به بیان نکته نظرات خود پیرامون جهش تولید و صادرات کا‌لاهای ایرانی به بازار‌های جهانی پرداختند.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر