کد خبر: ۷۴۰۸۸۴۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
کد خبر : ۷۴۰۸۸۴۴
گروه : فارس » شیراز

به مناسبت دهه کرامت ۱۰۰۰ واحد مسکونی، یک هزار و ۵۰۰ جهیزیه و دو هزار وسائل سرمایشی به نیازمندان اهدا شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در مراسم اهداء ۱۰۰۰ واحد مسکونی و یک هزار و ۵۰۰ جهیزیه و دو هزار وسائل سرمایشی به نیازمندان که با حضور سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) در شیراز برگزار شد، اظهارداشت: دومین نهادی که به فرمان امام راحل (ره) در اولین ماه پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس شد کمیته امداد بود که از جمله خدمات مستمر و ارزشمند ایشان برای رسیدگی به امور مستمندان بوده و تاکنون توفیقات زیادی داشته است.

او با بیان این که فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) هم در ابعاد اندیشه‌ای و فرهنگی و هم در ابعاد مادی بوده است، افزود: این نهاد در استان فارس ۲۴ هزار دانش آموز و ۱۴ هزار دانشجو را تحت پوشش دارد که برای توانمندسازی آنان در زمینه‌های مختلف تلاش می‌کند.

رحیمی با اشاره به این که ۲۰۰ هزار خانواده در سطح استان فارس تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار داشته و ۸۰ هزار نفر نیز به عنوان حامی و نیکوکار در کنار این کمیته به نیازمندان کمک می‌کنند، گفت: از افتخارات کمیته امداد امام خمینی (ره) و همه مدیران این است که تعدادی را از افراد تحت پوشش کمیته امداد خارج کرده و با توانمندسازی و ایجاد اشتغال و درآمد پایدار مستقل کنند.

استاندارفارس با بیان این که بیشترین جذب اعتبار برای اشتغال روستایی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان صورت گرفته است، ادامه داد: تامین سرپناه نیازمندان با حمایت خیرین و مدیران در دستورکار قرار داشته است و در همین راستا یک هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ خریداری و در اختیار افراد نیازمند قرار گرفته است.

رحیمی با اشاره به این که رتبه اول جذب تسهیلات قرض الحسنه از بانک‌ها در سطح کشور به کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس تعلق داشته است، اظهارداشت: کمیته امداد فارس در برگزاری جشن عاطفه ها، اکرام ایتام و طرح محسنین، همچنین در حجم درآمد‌ها رتبه اول کشور را به دست آورده است.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس تصریح کرد: آمادگی داریم در هر جای این استان که کمیته امداد امام خمینی (ره) برای تامین مسکن نیازمندان فعالیتی انجام دهد زمین دولتی را در اختیار آنان قرار دهیم؛ چنان که در شهر جدید صدرا و داراب این حمایت صورت گرفته است.

او با تاکید بر این که استان فارس را باید در اندازه نام بزرگ فارس به عنوان شناسنامه ایران اسلامی مورد توجه قرار داد، گفت: اقتصاد استان فارس متاثر از خشکسالی‌های پیاپی آسیب دیده است و روستا‌های فارس این استعداد را دارند که با حمایت‌های مقتضی در زمینه ایجاد تنوع اشتغال و تولید فعالیت‌های موثری داشته باشند.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ