کد خبر: ۷۴۵۵۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
کد خبر : ۷۴۵۵۵۱۰

نماینده ائتلاف فتح پارلمان عراق تشکیل جلسات مجلس به منظور بررسی قانون انتخابات را خواستار شد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری المعلومه، «محمد کریم» نماینده ائتلاف فتح پارلمان عراق تاکید کرد که نیازی فوری و مبرم برای تشکیل جلسات پارلمان با هدف بررسی و تکمیل قانون انتخابات و دادگاه فدرال وجود دارد.

او با بیان اینکه تعطیلی پارلمان قانونی است خواستار فراخوان ریاست پارلمان برای تشکیل جلسه ویژه تکمیل قانون‌های ناتمام در مجلس است.

این نماینده عراق گفت: نیازی مهم و فوری برای تشکیل جلسات فوق العاده برای قانونگذاری در برخی مسائل به ویژه در انتخابات پارلمان وجود دارد.

او افزود: شایسته است که پارلمان جلسه‌ای ویژه بررسی نهایی ماده ۱۵ قانون انتخابات که متعلق به حوزه‌های انتخاباتی است و همچنین قانون دادگاه فدرال تشکیل دهد.

نماینده ائتلاف فتح گفت: تنظیم و برگزاری جلسات به عهده ریاست پارلمان است و و ۲۵ درصد از کارکنان مجلس فعالیت خود را آغاز کرده اند و دعوت‌های رسمی برای تشکیل جلسات باید انجام شود.

از سوی دیگر، «کریم الخیکانی» تحلیلگر سیاسی عراق مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق پیش از سفر به آمریکا باید در جلسه پارلمان برای تعیین پرونده‌هایی که مجلس آنان را تصویب کرده به ویژه درباره خروج نیرو‌های آمریکایی از کشور حضور یابد.

او گفت: سفر الکاظمی به واشنگتن در صورتی که در بردارنده پرونده خروج نیرو‌های آمریکایی و تعیین سقف زمانی عقب نشینی این نیرو‌های از پایگاه‌های عراقی نباید بی فایده است.

این تحلیلگر عراقی نیز خواستار تشکیل جلسه‌ای در پارلمان ویژه بررسی سفر نخست وزیر و تاکید بر اجرای مصوبه پارلمان باشد تا مضمون این سفر آشکار شود.

الخیکانی گفت: باید اولویت‌ها و پرونده‌هایی در این سفر بررسی می‌شود با علم و اطلاع پارلمان مشخص شود و تمامی احتمال‌ها درباره توافق میان طرفین مد نظر گرفته شود.

قرار است نخست وزیر عراق که ریاست دور دوم مذاکرات بغداد-واشنگتن را به عهده دارد با سفر به آمریکا در ۲۰ اوت و دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آن را اجرایی و درباره پرونده‌های امنیتی، سیاسی، نظامی و اقتصادی بحث و تبادل نظر کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ