کد خبر: ۷۴۵۵۵۲۳
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
کد خبر : ۷۴۵۵۵۲۳

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: امسال ۵۷۰ پرونده قاچاق در این استان تشکیل شد که ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده ۱۴۳ میلیارد ریال می‌باشد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سردار هوشنگ حسینی، فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: تعداد دستگیرشدگان در این زمینه ۳۸۵ نفر است.

او افزود: سه فقره از این پرونده‌ها بسیار مهم و ملی هستند طوری که یکی از آنها مربوط به کشف بیش از ۸۰۰ تن کود شیمیایی و یکی دیگر مربوط به کشف ۸۱ دستگاه موتور خودرو بوده است.

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: از این تعداد پرونده قاچاق تشکیل شده ارزش ریالی ۲۹ فقره پرونده بیش از یک میلیارد ریال بوده است.

او بیان کرد: امسال تاکنون یک تن انواع مخدر در استان اردبیل از سوداگران مرگ و قاچاقچیان کشف شده که مقدار کشفیات انواع مواد مخدر نسبت به مدت مشابه پارسال در استان ۱۰ درصد افزایش و در این رابطه سه هزار و ۱۶۰ نفر دستگیر شدند که باز شاهد افزایش در این زمینه هستیم.

سردار حسینی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری از فعالیت های مجرمانه مخلان نظم، امنیت و آرامش عمومی در جامعه را از اولویت های پلیس عنوان کرد و اظهارداشت: در چهار ماه گذشته در مجموع ۵۳ پرونده جرایم اقتصادی در استان تشکیل شده که ۲۹ فقره از آنها احتکار، ۱۴ فقره رباخواری، چهار فقره زمین خواری، چهار فقره اخلال در نظام اقتصادی، یک فقره اختلاس، یک فقره ارتشاء و یک فقره هم در ارتباط با تعدی به اموال دولتی بوده است.

او با بیان اینکه امسال تاکنون ۵۴ هکتار از اراضی ملی در استان به ارزش ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال رفع تصرف شده است، افزود: همچنین در این مدت ۳۱۹ تن انواع چوب‌آلات جنگلی در استان از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: امسال برای رفاه و آرامش مردم و مسافران حضور پلیس در تفرجگاه‌ها و مراکز گردشگری پررنگ بود ، طوری که برای هزار و ۲۸۷ نفر پیامک تذکر در رابطه با موضوعات اجتماعی ارسال، پنج هزار و ۹۹۵ مورد اعمال قانون، هشت هزار و ۱۱۱ مورد تذکر و تعهد داده شد و ۶۰۹ دستگاه خودرو  و ۱۴۹ دستگاه موتور سیکلت توقیف و هزار و ۲۳۷ نفر دستگیر شدند.

او با بیان اینکه امسال تصادفات منجر به فوت در استان نسبت به پارسال ۶ درصد و مصدومین ۲۰ درصد کاهش داشته است، ادامه داد: ۸۶ درصد جانباختگان در تصادفات برون‌شهری و ۱۴ درصد آنها مربوط به تصادفات درون‌شهری بوده است.   

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ