کد خبر: ۷۴۵۷۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵
کد خبر : ۷۴۵۷۵۱۷

پنج هزار انبار در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است که کد شناسایی انبار دریافت کرده اند.

انبار کالابه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، بیژن بهرامی معاون بازرسی نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: هم‌اکنون پنج هزار انبار در استان شناسایی شده است که کد شناسایی انبار دریافت کردند.

او افزود: از این تعداد انبار شناسایی شده ۴۵۰ انبار معادل ۱۰ درصد انبار‌های پر تراکنش و فعال هستند و مابقی انبار‌ها کم بار و بی‌بار هستند.

بهرامی با اشاره به فعال شدن سامانه «داشبورد» در سازمان صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در این سامانه انبار‌ها به صورت الکترونیکی کنترل و رصد می‌شوند.


بیشتر بخوانید


او ادامه داد: در این سامانه به محض ورود بار به انبار از طرف سامانه جامع انبار یک پیامک به سامانه داشبورد ارسال می‌شود و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت اموال این انبار‌ها را روزانه پایش می‌کنند.

بهرامی گفت: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت با رصد روزانه انبار‌های ثبت شده و فعال در استان میزان ورود کالا و خروج کالا و پیگیری یا امتناع از فروش کالا را رصد و پایش می‌کنند.

او با تأکید بر اینکه این سامانه از بروز احتکار و یا قاچاق کالا در انبار‌ها جلوگیری می‌کند، افزود: در سامانه جامع انبار‌ها دو شاخص رصد و پایش انبار‌ها و همچنین رسید و صدور حواله مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بهرامی اضافه کرد: در این طرح انباردار کالا وارد شده به انبار را ثبت و میزان ورود کالا به انبار و خروج کالا از انبار را ثبت می‌کند.

او ادامه داد: چهارمحال و بختیاری در اجرای طرح پایش و رصد انبار‌ها و همچنین صدور تعداد رسید حواله در جایگاه استان‌های میانه قرار دارد.

بهرامی، با تأکید بر اینکه بازرسی و نظارت بر واحد‌های صنفی و همچنین انبار‌ها و واحد‌های نگهداری کالا در استان به صورت مشترک با دستگاه‌های اجرای دیگر و همچنین اتاق اصناف و یا بازسان سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود، گفت: از ابتدای امسال تا ۱۵ مرداد ماه پرونده‌هایی در حوزه قاچاق کالا، امتناع از عرصه کالا ثبت و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

او با تأکید بر اینکه ۷۰ درصد انبار‌های استان خاص اصناف و عمده‌فروشان، خرده‌فروشان، شرکت‌های پخش و صنف انبارداران است افزود: مابقی انبار‌ها خاص صنعت، ادارات و بخش کشاورزی است.

بهرامی با تأکید بر اینکه جلوگیری از قاچاق کالا از مهمترین برنامه‌های این سازمان است اضافه کرد: برای مقابله با قاچاق کالا، علاوه بر اینکه انبار‌ها رصد می‌شود، اصناف و واحد‌های صنفی نیز رصد و ارزیابی می‌شوند.

او با اشاره به اینکه قاچاق کالا در انبار‌ها با قاچاق کالا در واحد‌های صنفی متفاوت است ادامه داد: در انبار‌ها اگر از طرف انباردار اعلام موجودی ثبت نشود و یا ورود و خروج کالا ثبت نشود، کالای قاچاق محسوب می‌شود، ولی در واحد‌های صنفی به کالا‌هایی قاچاق گفته می‌شود، که خارجی باشد.

بهرامی به انبارداران توصیه کرد: اگر اطلاعات و موجودی انبار را ثبت نکردند به سامانه جامع انبار مراجعه و انبار را ثبت کنند.

او ادامه داد: انباردارانی که ثبت اطلاعات کردند و انبار پربار دارند نیز در هنگام تخلیه بار و ورود و خروج کالا از انبار موجودی کالا را در سامانه ثبت کنند.

بهرامی به مردم توصیه کرد: در صورتی که انبار مشکوک را مشاهده کردند و یا جابجایی کالای مشکوک را از یک انبار مشاهده کردند، به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند، تا از طریق بازرسان به این موضوع رسیدگی شود.

او افزود: برخی انبار‌ها هستند که عدم ثبت موجودی دارند و کالا‌هایی را در انبار ذخیره کرده و به قیمت مناسب کالا را فروختند، به دلیل اینکه موجودی انبار را در سامانه جامع اموال ثبت نکرده است، به جرم انجام ندادن تکلیف صنفی متخلف محسوب می‌شوند و در تعزیرات حکومتی به تخلف آن‌ها رسیدگی خواهد شد.

بهرامی گفت: نظارت بر فعالیت انبار‌ها بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است و پس از تشکیل پرونده، به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ