کد خبر: ۷۴۹۷۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
کد خبر : ۷۴۹۷۶۱۳

تشریح اقدامات پلیس پایتخت برای روز سرباز

معاون نیروی انسانی پلیس پایتخت به تشریح اقدامات این معاونت برای سربازان در روز سرباز پرداخت.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ ایوب گرامی معاون نیروی انسانی پلیس پایتخت با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه سرباز و سربازی در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، اظهار کرد: درباره سرباز حدیثی داریم که در آن بیان شده سرباز زینت کشور است، لذا در وادی عمل هم باید این را نمایش دهیم.

وی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری «مد ظله العالی»، درخصوص سرباز، افزود: رهبر معظم انقلاب فرامین بسیار زیادی درباره اهمیت سرباز و سربازی دارند و به نوعی بزرگان ما هم فرمودند که سربازی کارخانه انسان سازی است؛ یعنی اینکه در فرصت دو ساله‌ای که سربازان مشغول انجام خدمت مقدس سربازی هستند، باید به طوری سربازان را بسازیم و با آن‌ها رفتار کنیم که این افراد اجتماعی شوند و پس از پایان خدمت مقدس سربازی برای ورود به جامعه از آمادگی بالایی برخوردار شوند.

سرهنگ گرامی با بیان اینکه سرباز‌ها هم از ما فرماندهان و روسای تخصصی انتظاراتی را دارند، تصریح کرد: سرباز‌ها از ما توقع دارند تا از آن‌ها براساس تخصص و تجربه‌هایی که از آن بهره‌مند هستند، استفاده شود و همچنین سرباز‌ها انتظار دارند که به آن‌ها ارزش و بها داده شود؛ چرا که این افراد امانتی در دست ما هستند.

معاون نیروی انسانی فاتب با اشاره به مناسبت‌هایی که مختص به گرامی داشت سربازان است، بیان کرد: در نیرو‌های مسلح ما از جمله نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سه روز را برای گرامیداشت شان و کرامت سربازان و تقدیر و تجلیل از آن‌ها انتخاب کردیم.

وی افزود: میلاد حضرت علی اکبر (ع) معروف به روز جوان سرباز، روز یکم مهرماه هرسال که دومین روز از هفته دفاع مقدس است و هفته ناجا، به روز گرامیداشت سرباز اختصاص دارد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه باید بین سرباز تلاشگر و سرباز راکد و خنثی تفاوت‌هایی قائل شد، اظهار کرد: در چند محور موضوعات را تقسیم بندی کردیم تا سربازانی که در این مقوله کوشا و توانا باشند، تشویق شوند. موضوع نقش سربازان در بهداشت و سلامت کارکنان که در این رابطه ما سرباز پزشک، پرستار و بهیار داریم، پاکدامنی، صحت عمل و عمل به امر به معروف و نهی از منکر، فعالیت سربازان در امور فرهنگی، علمی، ورزشی، مذهبی و قرآنی، نظم و انضباط، ایثارگری و شهادت، وظیفه شناسی، تکریم ارباب رجوع، سرباز‌های متاهل و دارای فرزند؛ از جمله محور‌های ما برای تشویق سربازان است.

سرهنگ گرامی در خصوص برنامه‌های مدنظر معاونت نیروی انسانی فاتب برای سربازان در روز سرباز، گفت: در روز یکم مهرماه یک مراسم صبحگاه با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی خواهیم داشت، همچنین برنامه پرسش و پاسخ، مراسم تجلیل از سربازان فعال، جلسه شور و همفکری سربازی که با حضور بیش از ۴۰ نماینده سرباز منتخب از جمع سربازان فاتب برگزار می‌شود، نمایندگان منتخب سربازان از کل سربازان در سطح فاتب مشکلات و نقطه نظراتشان را دریافت و به سمع و نظر ما خواهند رساند تا در جهت رضایت سربازان موارد مورد بررسی قرار گرفته و در راستای رفع مشکل آن ها باشیم تا سربازان با فراغ بال و آرامش وظایف خود را به نحو احسن ایفا کنند و در ادامه نیز با وجود تعطیلی اردو‌های ما بنا داریم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بازدیدی از موزه دفاع مقدس به همراه سربازان را داشته باشیم و در کنار این برنامه‌ها پس از هماهنگی با معاونت آموزش فاتب، مسابقه ورزشی میان سربازان اجرا خواهیم کرد. ضمن اینکه برنامه فرهنگی نیز خواهیم داشت.

معاون نیروی انسانی فاتب با بیان اینکه یک سوم نیرو‌های ما در پلیس پایتخت را سربازان تشکیل می‌دهند، هر کسی به سرباز‌ها اهمیت دهد، مانند این است که به فرزند خود توجه کرده و امانت دار خوبی بوده است، از این رو سرباز‌ها هیچ فرقی با فرزندان ما ندارند؛ لذا از مسئولان انتظار داریم تا نهایت صمیمیت و همکاری را با سربازان داشته و به پیشنهاد‌ها و صحبت‌های آنان توجه ویژه کرده و به مشکلات آنان رسیدگی کنند که در این صورت رضایت خالق و مخلوق حاصل خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر