کد خبر: ۷۵۰۱۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
کد خبر : ۷۵۰۱۷۵۶

دیروز موارد ابتلای روزانه کرونا در کشور رکورد زد و همزمان دورکاری یک سوم کارمندان لغو شد که این اقدام موجب افزایش موارد ابتلا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، «رکورد شکنی ابتلای روزانه در کشور»، خبری ناگوار که روز گذشته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آن را اعلام کرد.

به گفته سیما سادات لاری بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۷۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و یک هزار و ۸۱۷ نفر از آن‌ها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۲۹ هزار و ۱۹۳ نفر رسید و به طور حدودی هر ۲.۵ دقیقه یک نفر به کرونا مبتلا شده است.

آمار مرگ و میر بیماران کرونایی هم دست کمی از آمار مبتلایان ندارد و شاهد روند صعودی فوتی‌های کرونا هستیم و در ۳۰ شهریور پس از یک ماه، رکورد فوتی‌های کرونا شکسته شد و بر اساس آمار اعلامی وزارت بهداشت ۱۸۳ نفر قربانی ویروس منحوس و مرگبار کرونا شدند.

استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

موج جدید کرونا در کشور و پاییز نگران کننده

موضوعات مختلفی، چون کاهش ۱۶.۵ درصدی استفاده از ماسک، سفر‌های بین شهری در شهریور ماه و رعایت نکردن نکات بهداشتی در برخی هیات‌ها موجب خیز دوباره کرونا شد و اگر رعایت نکنیم این احتمال وجود دارد که پاییز زیبا و رنگارنگ امسال برایمان سیاه و مرگبار شود.

افزایش آمار موارد ابتلا و فوتی‌های کرونا از هفته گذشته خبر از موج جدید کرونا در کشور می‌دهد، موج نگران کننده بیماری که حتی خواب را از چشمان وزیر بهداشت ربوده است چرا که هفته‌های پیش رو کرونا یا به قول وزیر بهداشت شتر، گاو، پلنگ همراه با آنفلوانزا خواهد شد و احتمال افزایش موارد ابتلا و فوتی‌ها وجود دارد.

سعید نمکی وزیر بهداشت با بیان اینکه در روز‌های اخیر که موج سوم بیماری کرونا در برخی نقاط کشور آغاز شده است، گفت: در ۴۸ ساعت گذشته حتی ۱۵ دقیقه هم نتوانستم چشم بر هم بگذارم؛ موج دوم بیماری با حمایت همکارانم مهار و تا حد زیادی کنترل شد، اما متاسفانه به دلیل رعایت‌ها نکردن نکات بهداشتی شعله‌های جدیدی از بیماری کرونا را شاهد هستیم.

علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران با بیان اینکه در آستانه پاییز و تغییرات اقلیمی و آب و هوایی هستیم، گفت: دراین شرایط میزان حضور در محیط‌های بسته بیشتر می‌شود و همچنین همزمانی کرونا با سایر بیماری‌های تنفسی پاییز می‌تواند در گسترش بیماری نقش زیادی داشته باشد.

لاری در پاسخ به این سوال که موج سوم کرونا در همه استان‌ها رخ داده است؟ گفت: ایران کشوری پهناور است، برخی از استان‌های بزرگ ما می‌تواند مانند یک کشور اروپایی باشد؛ بنابراین بروز موج سوم کرونا در کل کشور اتفاق نیفتاده است. تهران اکنون در موج سوم بیماری قرار دارد، ولی استان قم در موج دوم بیماری کروناست. نگرانی ما در حال حاضر برای استان‌های قم، اصفهان، لرستان، آذربایجان شرقی و تهران است. این نکته بسیار مهم است که هر استان و هر شهرستان وضعیت خاص خود را دارد. همچنین بیماری معمولا در کشور‌های شرقی تغییراتی پیدا می‌کند که پس از مدتی تغییر، غرب و اروپا شاهد آن خواهد بود.

شیوع کرونا

ویژگی‌های موج جدید کرونا در کشور

ویروس کرونا باز هم چهره دیگری از خود را نمایان کرده است و موج جدید کرونا ویژگی‌های خاصی دارد که در موج‌های قبل بیماری شاهد آن نبودیم، این ویژگی های جدید موجب افزایش موارد بستری کرونا در بیمارستان ها در برخی شهرها از جمله تهران و قم شده است.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: با جهش ویروس کرونا در موج جدید بیماری شاهد افزایش قدرت سرایت پذیری و ابتلای درون خانوادگی هستیم.

حریرچی با بیان اینکه خصوصیت دوره‌های قبل اپیدمی، انتقال درون جامعه بود و با انتقال درون خانوادگی کمتری مواجه بودیم، گفت: بر این اساس خانواده‌ها با مشاهده علائم اولیه کرونا در یکی از افراد، حتما اقدامات احتیاطی برای پیشگیری از ابتلای دیگران را انجام دهند.

عرشی معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ابتلای بیشتر جوانان در موج جدید بیماری کرونا در کشور  در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در موج جدید کرونا شاهد آن هستیم که جوانان بیشتر به بیماری مبتلا می‌شوند و میزان رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک در جوانان کمتر از سالمندان است.

او افزود: باید توجه داشت که جوانان ناقلان کرونا هستند و در موارد بسیاری بیماری در آن‌ها بدون علامت یا خفیف بروز می‌کند و احتمال انتقال بیماری به میانسالان وسالمندان خانواده وجود دارد و نگرانی ما از این است که در هفته‌های آینده ابتلای افراد با سنین بالا به کرونا بیشتر شود و آمار مرگ و میر در سنین بالا افزایش پیدا کند.

عرشی درباره جهش ویروس کرونا در ایران و افزایش قدرت سرایت بیماری در موج‌های جدید گفت: بررسی جهش ویروس کرونا در کانون‌های آلودگی کرونا در ایران مانند قم انجام و نمونه‌هایی به دانشگاه علوم پزشکی تهران و انستیتو پاستور ارسال شده است که نتایج آن در ماه‌های آینده مشخص خواهد شد اما به طور کلی بنابر مطالعات جهانی قدرت سرایت ویروس افزایش پیدا کرده است.

موج کرونا

۲ هفته آینده؛ افزایش فوتی‌های ناشی از موج جدید کرونا

وزارت بهداشت با روند کنونی بیماری ۴۵ هزار فوتی کرونا را تخمین زده است هر چند که با توجه به هزار چهره بودن این ویروس هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره افزایش مرگ و میر‌های موج جدید کرونا در کشور اظهار کرد: این وضع از حدود یک ماه قبل قابل پیش بینی بود چرا که علی رغم هشدار‌ها شاهد سفر‌های بین شهری و کاهش استفاده از ماسک و دستورالعمل‌های بهداشتی بودیم و در بسیاری از استان‌ها پیک جدید بیماری داریم.

عرشی با بیان اینکه استان تهران و قم پیک نگران کننده‌ای داشته اند، گفت: مرگ و میر موج جدید کرونا در کشور ۲ هفته آینده خود را نشان خواهد داد و تعداد فوتی‌های کرونایی افزایش پیدا خواهد کرد، این مدت زمان برای ما بسیار مهم است، زیرا موج جدید بیماری یک ماه طول می‌کشد واگر ۲ هفته آینده خوب مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و استفاده از ماسک افزایش پیدا کند، می‌توانیم بیماری را کنترل کنیم و کادر بهداشت و درمان تا شروع موج بعدی کرونا در آبان ماه فرصت استراحت پیدا می‌کنند و می‌توانیم برای مهار بیماری آمادگی لازم را داشته باشیم.

مسعود یونسیان استاد دانشکده بهداشت و عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ما موج سوم کرونا را با سطح بالاتری از شروع موج دوم تجربه می‌کنیم و انتظار داریم موارد ابتلا و مرگ و میر موج سوم بیش از موج دوم باشد و شاهد آن هستیم که آمار ابتلا در ابتدای موج سوم ۲ برابر موج دوم کروناست.

یونسیان ادامه داد: علت خیز مجدد کرونا در کشور تغییر رفتار مردم در استفاده از ماسک، رعایت نکردن نکات بهداشتی مثل شست و شوی دست‌ها، سفر‌های بین شهری و کاهش میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در هیات‌ها بعد از دهه اول محرم است.

عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: متاسفانه در ۲ هفته آینده شاهد افزایش موارد ابتلا و فوت کرونا خواهیم بود و اگر اقدام موثر صورت نگیرد ممکن است فاجعه در راه باشد.

فوتی کرونا

خبری از جریمه برای متخلفان بهداشتی نیست

همه این‌ها در شرایطی است که به گفته سخنگوی وزارت بهداشت میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در کشورمان به پایین‌ترین میزان خود ظرف ۶ هفته گذشته رسیده است همچنین میزان استفاده مردم از ماسک در اماکن عمومی ۵۹.۱۲ درصد بوده و کاهش ۱۶.۴۵ درصدی داشته است، میزان استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی هم ۶۴.۲ درصد گزارش شده است که کاهش ۸.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بر اساس آخرین گزارشات واصله میزان استفاده شاغلان صنوف و صنایع از ماسک ۶۳.۲۵ درصد و میزان استفاده کامندان ادارات و بانک‌ها از ماسک ۸۲.۱۶ درصد است که متاسفانه باز هم شاهد روند کاهشی محسوس در میزان استفاده از ماسک در این گروه‌ها هستیم.

لاری ادامه داد: در حال حاضر پاساژها، نانوایی ها و فرودگاه ها در پایین ترین میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند و سازمان ها و ادارات مربوطه باید این موضوع را جدی تر بگیرند و قانون نیز از این دستورالعمل ها حمایت کند. در حال حاضر ضمانت اجرایی برای متخلفان این دستورالعمل ها وجود ندارد. البته اگر استانی در وضعیت بسیار شدید بیماری قرار بگیرد باید محدودیت ها اعمال شود. به عنوان مثال اکنون در استان قم اعلام شده است که مدارس باید به شکل غیر حضوری فعال باشند.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونای تهران تسامح در برخورد با افراد یا اماکنی که دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند، معضل جدی دانست و گفت: در کشور نسبت به رعایت نشدن نکات بهداشتی خیلی تسامح به خرج می‌دهیم، متاسفانه هیچ محدودیتی در سفر‌ها ایجاد نکرده ایم و همچنین اقدام و جرایم قطعی و بازدارنده در نظر گرفته نمی‌شود. این در حالی است که حداقل در ۱۵۶ کشور دنیا از جرایم بازدارنده مانند زندان و جرایم نقدی استفاده می‌شود.

ورود بدون ماسک ممنوع

گلایه و درخواست‌های کرونایی از مردم و مسئولان

در موج جدید کرونا بار عظیم سلامت مردم بر دوش مسئولان وزارت بهداشت است و آن‌ها گلایه‌هایی از مردم و مسئولان داشتند، روز گذشته وزیر بهداشت از برخی کم لطفی‌های داخلی سخن گفت و افزود: این کم لطفی‌ها را موجب مظلومیت و محرومیت تیم فعال وزارت بهداشت می‌دانیم و همه مشکلات، مربوط به خارج از کشور نیست بلکه در درون کشور هم در مواردی، تنها ماندیم و حمایت خوبی نشدیم.

نمکی از کسانی که نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند هم گلایه داشت و گفت: اگر ۱۰ درصد مردم، نکات بهداشتی را رعایت نکنند، موفق نخواهیم بود و حداقل‌ها می‌توانند حداکثرها را زیر سوال ببرند. مردم بدانند که همکاران من بیش از این نیازمند حمایت همگانی هستند.

حریرچی هم از مردم درخواست کرد تا در مراسم ترحیم و تشییع جنازه‌ها تجمع نکنند، از گرد هم آمدن در پارک‌ها و ... خودداری کنند تا بتوانیم بر این بیماری غالب شویم.

معاون کل وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه هر گونه تماس اجتماعی و در مجاورت سایرین قرار گرفتن امکان ابتلا به کرونا را بالا می‌برد، اضافه کرد: باید تماس‌های غیر ضروری، دیدار‌های خانوادگی، مسائل تفریحی و خرید‌های غیر ضروری را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۳
در انتظار بررسی: ۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
برده داری نوین است تمام مردم دنیا را می کشند به وسیله واکسن کرونا واکسنی که به دی آن ای افراد راه پیدا می کند به غیر از یهود مرگ بر بیلگیتس
محمد۳۱۵
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
خوش بحال کرونا حداقل هر چند وقت یه بار میبره موج سواری
اما ما چی هیچی به هیچی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
کجدار و مریض رفتار کردن های مسئولین که گاها با هم اختلاف نظر دارند، گند زده به سلامت مردم.خیلی از مردم،درآمدشون تحت تاثیر کرونا قرار میگیره.مثل دستفروشان.دوره گردان. به هر خانواده ۵ـ۶ میلیون وام قرض الحسنه بدین و مردم را قرنطینه کنین.مدارس را یک سال تعطیل کنین تا حدودی موج سوم میخوابه که بنظر من موج سوم معلول بازگشایی مدارسه.شما را بخدا به سود مردم بیچاره تصمیم بگیرین نه به سود آموزش
ک.م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
تاثیر طرح ترافیک برگسترش کرونا را برریی کنند.البته ستاد کرونا و بهداشت بررسی کنند
ک.م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
تاثیر طرح ترافیک برگسترش کرونا را برریی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
فقط دعا کار ساز است
گمنام
|
United States
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
ما باید در فصل بهار و تابستان و حتی همین فصل پاییز تمام تلاشمان رو برای تولید به خرج بدیم تا زمستان رو به طور کامل قرنطینه کنیم؛ اما کجا تدبیر؟ گویا مسئولین با بی تدبیری میخوان زمستان تاریکی داشته باشیم!
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
ماما های شرکتی شاغل در مراکز بهداشت را استخدام کنید وبه این ظلم پایان دهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
واقعا مدیریت در ایران بسیار ضعیفه همه رو انداختن گردن مردم بیچاره که رعایت نمی کنند همه جا بازه و هیچ محدودیتی و نظارتی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
کسی که اهل رعایت است بدون اینکه شما اینقدر توضیح بدید رعایت می کنه
بچسبید به اونهایی که رعایت نمی کنند و فکری عاجل براشون بکنید
صحبت کردن و بیانیه دادن فایده نداره
برخورد کنید
جان کسانیکه مراعات می کنند مهم است و اگر بهشون صدمه برسه باید پاسخگو باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
جاده های شمال رو ببندید 70 درصد مشکلات حل میشه .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
جالبه وقتی در هیئت های مذهبی پروتکل ها را اجرا نمیکنند کسی حتی تذکر هم به آنها نمیده.وقتی جاده شمال مملو از مسافر میشه کسی راه را مسدود نمیکنه.فقط خواهش میکنند .کی تا حالا با خواهش میشود قانون یا بهداشت عمومی را رعایت کرد.اگه میخاهید کار اساسی کنید قانون بگذارید و نظارت کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
اتفاقا در هیتها مذهبی بهترین و بیشترین راعیت را داشتیم و تذکر هم داده می شد و حتی برای رعایت فاصله هم خیلی جدی عمل شد. مدام ضد عفونی هم می شد همان ورودی دست مردم رو ضد عفونی می کردند و انصافا ماسک هم زدند.
سواحل دریا در شمال چی ماسک زدند؟
بازار چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
بیماران به دلایل مختلف فوت می کنند ارتباطی به کرونا نداره . آمار اشتباه ثبت میشه یه وضعیتی به هم ریخته ای دراومده
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
حرف نزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
آمار پایین تر از اون چیزیه که رسانه منتشر می کنه اوایل بهار خیلی بالا بود که طفره می رفتن الان خدا رو شکر اونجوری نیست ولی آمار بالا می دن
پاسخ ها
م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
با حضور افرادی مثل شما جای تعجب نداره که توی موج سوم هستیم. لطفا یه سری به بیمارستانها بزن تا بفهمی .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
افتضاح!
ممد
|
Turkey
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
وقتی میایین مدارس رو باز میکنین و بچه های بی گناه رو روانه کرونا میکنید میخواستین درصد مبتلایان بالا تر نره ؟؟ تازه هنوز 1.2 هفته دیگه تاثیر مدارس مشخص میشه که متاسفانه تمام اعضای یک خانواده درگیرش شده باشن
امیدوارم اگر کسی حتی 1 ذره هم احتمال این اتفاق رو میداد و بازم این کارو انجام داد خدا ازش نگذره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
چرا قانون جریمه برای عدم رعایتها نمیزارید تا شاید مردم گوش کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
حق با شماست به نظر من هم اونایی که ماسک نمیزنن جریمه نقدی بشن الان عده ایی میگن پول ماسک رو کی میده و در جواب میتونید یه پارچه جلوی بینی و دهان بگیرید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
جاده های شمال رو ببندید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
علت همش بی مسئولیتی و بدتصمیم گیری اوناست.یکی از این تصمیمات عجولانه و غیر منطقی،بازگشایی مدارس بود که با واکنش منطقی مردم روبرو شد.باعث شد نصف راه را عقب نشینی کرده و حضور دانش آموز اختیاری شود.اینم کاملا تصمیم غلطی است.مسئولین واقعا اینو هنوز درک نکردن که ارتباط ۲ دانش در یک مدرسه دقیقا ارتباط داشتن ۲ خانواده کامل است.وقتی یک کلاسی ۱۰ دانش آموز داشته باشه در حقیقت ۱۰ خانواده را در کنار هم جمع کردیم.من خودم یک آموزگار در روستاهای شهرستان ایوان استان ایلام هستم.هیچ خبری از پروتکل های بهداشتی نیست.حتی بعضیا کلا ماسک ندارن.هنگام نوشتن،خیلی راحت وسایل همدیگرو قرض میدن و قرض میگیرن!گذشته از این،یکی از مدارس فقط یک شیر آبخوری داره و از نظر بهداشتی باید بعد از آب خوردن هر دانش آموز،شیر آب را ضد عفونی کرد.وقتی دانش آموزی از گچ برای نوشتن استفاده میکنه باید اون گچو دور انداخت.خوشبختانه استانداری ایلام با قرمز شدن اوضاع استان ایلام،مدارسو تعطیل کرد اما آموزش و پرورش استان گفت در روستاها کلاس حضوریه انگار کرونا کاری به مردم روستایی نداره.اینو از باشگاه خبرنگاران میخوام پیگیری کنن.خدا شاهده در مدارس روستایی ایوان هیچ خبری از پروتکل های بهداشتی نیست و تمام معلمین عزیز هم ساکن شهر هستن.خودم امروز بادقت نگاه کردم دیدم بدون رعایت بهداشت ،بچه ها از یک شیر آب خوردند،خیلی راحت وسایل همدیگرو برمیداشتند،به همدیگه لقمه میدادند،....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
سلام،راه پیشگیری و درمان فقط رعایت دستورات طب اسلامی ایرانی است...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
مقداری توضیح دهید. چگونه
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روغن بنفشه، نیش زنبور عسل، .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
با سلام خدمت ادمین باشگاه خبرنگاران
خواهشمندم که حرفهای من رو به گوش مسئولین برسانید .مراکز انتقال کرونا بیشتر بیمارستانها هستند به علت امکانات کم و نداشتن اگاهی پرسنل بیمارستان در مورد راههای انتقال ویروس و عدم اموزشهای لازم همچنین استفاده اشتراکی از وسایل بیمارستان توسط بیماران کرونایی و غیر کرونایی
نمونه اش پدر من که ۹۷ سالشه بخاطر سکته بستریش کردیم ولی متاسفانه بعد از چند روز به علت استفاده اشتراکی از دستگاه سی تی اسکن. کرونایی شد
مراکز تست کرونا در ایلام در داخل بخشکرونایی قرار دارد و هر کس که برای تست برود بدون شک اگر سالم باشد کرونایی خواهد شد نیروهای انتظامی و امنیتی هیچ توجهی به پتکلهای بهداشتی و فواصل اجتمایی ندارند مواد ضد عفونی با قیمت سرسام اور هم در دسترس نیست
با این وضعیت بعید میدانم بتوانیم کاری بکنیم یکی بداد مردم برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
حالا چرا فقط اسم هیات ها رو بردین ولی حرفی از برقص برقصای لب ساحل و عروسیای داخل تالار و ... چیزی نگفتین .
اتفاقا بیشترین سطح رعایت نکات بهداشتی رو هیات های عزاداری داشتن
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
گفته برخی از هیات ها نگفته همه، همچنین فرمودن مسافرت های بی مورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
وقتي كار بيافته دست يه مشت ناشي نتيجه بهتر از اين نميشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
ناشی کدومه. خیلی مسائل وکم کاریها عمدیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
چه جالب 4 مهر ازمون وکالت قوه قضاعیه داریم. چند ده هزار نفر شرکت کننده هست. جالبیش اینجاست که سال قبل اذر ماه بود و و تو هر استان دو تا شهرستان برگزار شد. اما امسال انداختن 4 مهر و فقط مرکز استانها برگزار میشه و از شهرستان خیلیا 4ساعت باید تو اتوبوس باشن تاکسی و خیلی چیزای دیگه.
فکر میکنم قصد جنایت دارن. خوبیش اینجاست این ازمون ماله قوه قضاعیست کجایی اقای رئیسی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر