کد خبر: ۷۵۰۵۶۶۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
کد خبر : ۷۵۰۵۶۶۹

۲ نفر از تکنسین‌های الکترونیک و ابزار دقیق شرکت ملی حفاری ایران موفق به طراحی و ساخت دستگاه تولید گاز ازن با ظرفیت ۵۰۰ تا ۱۰ هزار میلی گرم شدند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، امید و امیر حسین نعیمی قهوه رخی که برادر هستند در مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت) شرکت به کار اشتغال دارند که موفق به طراحی و ساخت دستگاه تولید گاز ازن با ظرفیت ۵۰۰ تا ۱۰ هزار میلی گرم شدند.

امید نعیمی قهوه رخی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: دستگاه تولید گاز ازن سال‌ها است در کشور‌های مختلف و از جمله کشور ما ساخته می‌شود و دست ساخته آن‌ها با تغییرات اندک، باز تولید و هم اکنون در مرحله تجاری سازی قرار دارد.

او افزود: ازن یکی از گاز‌های طبیعی است که از طریق تزریق در محیط و یا ترکیب با آب اثر فوق العاده زیاد اکسیدکنندگی داشته و محیط را ویروس زدایی، میکروب زدایی، گندزدایی و ضدعفونی می‌کند و ضد عفونی کنندگی و گندزدایی با ازن به علت ماهیت گازی شکل آن می‌تواند به صورت کامل تمامی سطوح غیرقابل دسترس و قابل دسترس را پاکسازی نماید.

این تکنسین الکترونیک و ابزار دقیق اظهار کرد: تصفیه هوا به روش ازن ژنراتور با بهره گیری از فناوری‌های صنعتی مناسب برای حذف آلودگی‌های ویروسی و میکروبی در محیط‌های خانگی و عمومی تا فضای ۲۵۰ متر مکعب می‌باشد و از این دستگاه می‌توان جهت تصفیه هوای سالن‌های اداری، کارگاهی، مسکونی، مراکز و کلینیک‌های پزشکی، سالن‌های اجتماعات، غذا خوری ها، فضا‌های ورزشی، استخر‌ها و ... استفاده به عمل آورد.

نعیمی قهوه رخی به دیگر کاربرد‌های گاز ازن جهت از بین بردن ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در هوا و سطوح، باکتری‌های موجود بر روی آلبسه و مواد غذایی، شست و شوی سبزیجات و میوه‌های تازه، حذف ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در یخچال بدون نیاز به مواد ضد عفونی و از بین بردن لارو حشرات در انبار‌های غلات و حبوبات اشاره کرد و گفت: گاز ازن در خیلی از موارد می‌تواند جایگزین کلر شود.

امیر حسین نعیمی قهوه رخی برادر و همکار امید نیز در خصوص مزایای استفاده از اکسیژن فعال ازن گفت: ازن از موثرترین مواد اکسیدکننده است که به آسانی و در محل مورد نیاز می‌توان آن را تولید کرد

او افزود: گاز ازن در قیاس با سایر مواد گندزدا سرعت عمل بیشتری دارد و به سرعت به اکسیژن تبدیل و پسماندی ندارد ضمن اینکه بر طیف گسترده‌ای از میکروارگانیسم‌ها تاثیر می‌گذارد و واکنش آن با مواد، هیچ نوع ماده سمی تولید نمی‌کند.
تکنسین ابزار دقیق مدیریت نت شرکت ملی حفاری خاطرنشان کرد: هزینه تولید ازن برای ضد عفونی آب و محیط در مقایسه با سایر ضد عفونی کننده‌ها بسیار اندک است.

امید و برادرش امیر حسین نعیمی قهوه رخی پیش از این نیز در یک طرح پیشنهادی نسبت به تعمیر ۱۲ ساعت زاویه یاب که در دستگاه‌های حفاری چاه‌ها کاربرد موثری دارد با هدف صرفه جویی در هزینه و پاسخگویی به موقع به نیاز دکل‌ها اقدام کرده بودند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر